Autor Carol Dwecková
Interpret Barbora Nesvadbová
Délka 11 hod 17 min
Velikost 870 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Nastavení mysli - Carol Dwecková

Nová psychologie úspěchu aneb naučte se využít svůj potenciál

299 Kč

Bez 10 % DPH 271,82 Kč

 • Autor:Carol Dwecková
 • Interpret:Barbora Nesvadbová
 • Délka:11 hod 17 min
 • Velikost:870 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:Jan Melvil Publishing

Popis audioknihy

Ať už si svých přesvědčení jsme, či nejsme vědomi, silně ovlivňují to, co chceme, a zda to nakonec doopravdy získáme.

Práce Carol Dweckové se hlásí k tradičnímu psychologickému východisku, které poukazuje na sílu lidského přesvědčení. V této audioknize se dozvíte, jak jednoduché přesvědčení o vás samotných řídí velkou část vašeho života - vlastně prostupuje každou jeho část. Z tohoto "nastavení mysli" pak vychází velká část toho, co považujete za svou osobnost. A také velká část toho, co vám brání využít vlastní potenciál.

Kromě vyprávění o účastnících výzkumu obsahuje každá kapitola příběhy převzaté z titulních stránek novin i z autorčina vlastního života a zkušeností, takže uvidíte nastavení mysli v praxi. Na konci každé kapitoly naleznete poučení ze všech situací - jak rozpoznat nastavení mysli řídící váš život, jak pochopit jeho fungování a jak je změnit, budete-li si to přát.

Carol S. Dwecková, Ph.D., je jednou z předních badatelek v oboru psychologie osobnosti, sociální a vývojové psychologie.

Působí na Stanfordově univerzitě a je členkou Americké akademie umění a věd. Její texty vycházejí v časopisech The New Yorker a Time či v denících New York Times, Washington Post a Boston Globe. Kniha Nastavení mysli je mezinárodním bestsellerem, oceňovaným odbornou veřejností i čtenáři.

Seznam kapitol

 • 00 NASTAVENÍ MYSLI: Úvod
 • 01 KAPITOLA PRVNÍ: Nastavení mysli
 • 02 KAPITOLA DRUHÁ: Podstata nastavení
 • 03 KAPITOLA TŘETÍ: Pravda o schopnostech
 • 04 KAPITOLA ČTVRTÁ: Sport
 • 05 KAPITOLA PÁTÁ: Byznys
 • 06 KAPITOLA ŠESTÁ: Vztahy
 • 07 KAPITOLA SEDMÁ: Rodiče, učitelé a trenéři
 • 08 KAPITOLA OSMÁ: Změna nastavení mysli

Hodnocení

Michal V.

Myšlenka růstového nastavení mysli je velice pro mne přínosná jak v rovině profesní tak i v rovině soukromé. Některé principy růstového myšlení začlením do své profesní odbornosti a budu je předávat dále a v budoucnu do výchovy svého dítěte.

Oli

Základná myšlienka je výborná, koncept inšpiratívny. Roky som si kládla otázku, kde sa stratí v ľuďoch nekonečná chuť sa učiť a skúšať nové - všetky malé deti sú prirodzene zvídavé, študenti na VŠ už zďaleka nie. Carol Dweck ponúka vysvetlenie. Kniha je však písaná v "americkom štýle" - veľmi vleklá, obšírna, prúpovídková. Zvláštne načítana, zvuk mi bol nepríjemný a ani četba mi nesadla.

L4D1K

Veľmi užitočný pohlaď, ako spôsob myslenia ovplyvňuje to kým vlastne sme a ako to vieme využiť vo vlastný prospech na pozitívne zmeny v našom spôsobe chápania samých seba a sveta vôkol nás.

Pavel

Nastavení mysli je velmi dobrá knížka, která shrnuje celou řadu dobrých myšlenek. Naráží i na způsob výchovy dětí a přístup k životu. Knížka splnila očekávání.

Lubko

Úžasná knížka mohu jen doporučit kniha plná příkladů a vysvětlení o lidském myšlení různých přístupů, chování lidí můžete zde pochopit, jak dané typy lidí přemýšlí. V posledním měsíci jsem na nic lepšího nenarazil

Marcel

Až dodnes som si vôbec nemyslel, že nastavenie našej mysle je až tak veľmi dôležité. Kniha a interpretácia sa mi veľmi páčila a vrelo ju odporúčam každému, je sa čo učiť.

Marketa

Kniha mne moc zaujala, predevsim cast o rodicich a trenerech. Rustove nastaveni mysli je skvele a vidim jak kazde me dite ma nastaveni jine. Kniha mi pomohla k uvedomeni a k dalsimu rustu. Moc ji doporucuji.

Vít Pokorný

Zajímavé informace ohledně fixního a růstového myšlení. Doporučuji

Vašek

Přelomová kniha pro vsechny.Ti,co již růstové nastavení mysli mají si uvědomí,jaké mají štěstí a současně dokáží porozumět tomu,proč jsou někteří lidé tak rozlisni.Ti,co mají fixní nastavení mysli a chtějí se změnit v knize naleznou způsob,jak na to. Jediná vítka je k přednesu Barbory Nesvadbové. Byl to pro mne velmi rušivý element.

Marvan

Trefa!

Frantisek

Ta kniha celkem fajn, ale cteni interpreta je fakt slabsi a dalo mi hodne prace nenechat se iritovat dikci Bary Nesvadbove.

Marek

Kniha se zabývá nastavením mysli, hlavně její podstatou. Naleznete tu pravdou o úspěchu. Důležité je zde nastavení mysli vítězů, schopnost vést druhé a láska ve vztazích. Kniha pomůže změnu nastavení mysli i provést. Autorka mě překvapila díky jasné a stručné skladbě obsahu. Kniha nese poselství, že je důležité na sobě pracovat. Protože to nese to ovoce.

JAR

Už ji poslouchám podruhé. Proč? Protože je vážně dobrá. Na základě příběhů a osobních zkušeností popisuje rozdíl v nastavení mysli. Buď máte fixní nastavení mysli a nebo růstové. Jednoduše řečeno stagnujete a spokojíte se s tím co máte, nebo rostete. A co je hlavní? Růstové nastavení mysli jde naučit. SUPER, DOPORUČUJI!

Barbora

Knížka na mne vyskočila a teď už ji mám ve všech formách a ve třech jazycích. Pokud se chcete někam posunout a zabýváte se osobním rozvojem (a můžete být osobním koučem, normálním učitelem, trenérem nebo "jenom" rodičem...), poslouchejte. Já si na paní Nesvadbovou chvilku zvykala, ale její jednoduché, nerétorické čtení nakonec možná umožní líp se soustředit na obsah a souvislosti. Dwecková je výbornou psychologičkou a nech... více

Gonchar

Odporúcam kazdemu kto chce prehodnotit pohlad na seba sameho. Autorka vysvetluje a na prikladoch zo zivota a praxe priblizuje 2 typy myslenia. Nuti cloveka k poznaniu a rozvoju jeho myslenia a osobnosti. Mne sa podaril ten zlom spontanne pred 2 rokmi a vyrazne ma posunul v osobnom a pracovnom zivote a pomohol mi rozbehnut podnikanie. Vdaka tejto knihe sa budem posuvat opat dalej a pokracovat v tom. Navyse je vyborne narozpravana s pekno... více

Vláďa Novotný

Znáte takové ty lidi co pořád říkají "Nějak bylo, nějak bude", "Co to pořád hrotíš", "Nedělej vlny" a podobně? Vadí Vám to jako mě? Asi to budou ti, co mají mysl nastavenou jinak než Vy. Oni nechápou Vás a Vy je. Vy chcete pořád víc a víc a oni svůj klid. Mám pro Vás dobrou a špatnou zprávu. Oni rostou Vy ne. Je to změnit a oni nejspíš sam nebudou chtít. Pokud jsou to Vaši přátele, použijte tuto knihu jako trojsk... více

zlodejka_kníh

Túto audioknihu považujem osobne za veľmi prínosnú. Autorka odhaľuje na základe výskumov a dlhoročných pozorovaní ako je to s našim myslením a prečo reagujeme na prehry a výzvy podľa dvoch vzorcov. Jeden vzorec platí pre ľudí s fixne nastavením myslením a druhý pre ľudí s nastavením mysle na rast. Viac vám samozrejme neprezradím, ale veľmi sa mi páči spôsob ako je to vysvetlené a možnosti pre každého z nás, ktoré sa nám núkajú ak autork... více

pepe

Obsah audioknihy výborný, ale to zpracování :( Monotónní hlas dabérky, nahraný v plechové hale???

Ondra

Revoluční a perfektní

Audiokniha Před-svědčování: Robert Cialdini
0:00
0:00

Před-svědčování

Robert Cialdini

Čte: Jiří Schwarz

Audiokniha Faktomluva: Hans Rosling
0:00
0:00

Faktomluva

Hans Rosling

Čte: Borek Kapitančik

Audiokniha Zbraně vlivu: Robert B. Cialdini
0:00
0:00

Zbraně vlivu

Robert B. Cialdini

Čte: Jan Hyhlík

Audiokniha Psychologie ovlivňování: Vít Prokůpek
0:00
0:00

Psychologie ovlivňování

Vít Prokůpek

Čte: Vítek Martinec

Audiokniha Moudrost psychopatů: Kevin Dutton

Moudrost psychopatů

Kevin Dutton

Čte: Miroslav Černý

Změna je život: D. a CH. Heath, Carol Dwecková

Změna je život

D. a CH. Heath, Carol Dwecková

Čte: Tereza Richtrová, Barbora Nesvadbová