Autor Vladimír Procházka
Interpret Jaroslav Ludvík
Délka 11 hod 14 min
Velikost 878 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Jak zbohatnout aneb co chudí lidé nevědí - Vladimír Procházka

25 pravidel nutných pro cestu k bohatství

299 Kč

Bez 10 % DPH 271,82 Kč

 • Autor:Vladimír Procházka
 • Interpret:Jaroslav Ludvík
 • Délka:11 hod 14 min
 • Velikost:878 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:ProgresGuru

Popis audioknihy

Poctivě analyzujte situace, abyste se vyhnuli chybám.

Dobrý námořník totiž s chybami nebojuje, dobrý námořník s chybami pracuje, aby nedal anonymním proudům možnost odnést loď kamsi do anonymní modré dálky.

Vladimír není spisovatelem a v podstatě se o to ani nesnaží. Knihu napsal svým dvěma synům, kterým chtěl předat své zkušenosti a přístupy, tak nějak pohromadě, na jednom místě. Nedělal to z důvodu, aby na knize vydělal, sám je již bohatým a velmi úspěšným podnikatelem. Kdybychom měli titul shrnout do pár slov, označením „český Kiyosaki” bychom nebyli daleko od pravdy. Ostatně, několikrát se na něj a jeho knihu Bohatý táta, chudý táta odkazuje. Pokud se chcete nechat inspirovat, jak v životě dosáhnout úspěchů a jak zbohatnout, je tato audiokniha určena právě vám.

„Neříkej mi, že to nejde, řekni, že to neumíš. " Tomáš Baťa

Hlavní motivací snahy stát se bohatým by ale mělo být jediné. Chci být bohatý, abych byl pánem svého času a pánem svého života.

Audiokniha lehkou formou seznamuje s finanční inteligencí a gramotností, rozdílem mezi aktivním a pasivním příjmem (tzn. mezi "pracovat pro peníze" a "nechat peníze pracovat pro sebe"), způsoby investování a mnoho dalšího. To vše prostřednictvím 25 základních pravidel, které se neučí ve škole, ale většinou doma od vlastních a již bohatých rodičů.

Z audioknihy:

V životě je vše otázkou priorit a ke všemu je potřeba mát dobrý motiv, aby cesta k dosažení cíle byla přijatelná, jinak nás trny na ní odradí od toho, dojít na její konec. Drtivá většina lidí dobrovolně volí chudobu, protože bohatství je pro ně příliš složité. A o tom si budeme vyprávět. Moje kniha pojednává o tom, jak se bohatým stát, nikoliv jak bohatým sloužit a jak pro ně pracovat. A právě k tomu je nutná finanční inteligence, doplněná o právní vědomí, jako další nadstavba finanční gramotnosti.

Dejte svým společníkům, zaměstnancům, přátelům, spolupracovníkům či obchodním partnerům jistotu, že se s nimi rádi a poctivě podělíte o své výdělky. Nebudou mít strach s Vámi obchodovat a vy na dělení vždy získáte. Získáte volný čas, který jak záhy zjistíte, je jednou z mnoha věcí, kterých se nám každému tragicky nedostává, a máme ho striktně omezen. Kromě toho získáte nové nápady díky dalším mozkům, mozkům které jste do své vize či činnosti, do svého byznysu připustili. A v neposlední řadě získáte vyšší zisky, kterých byste sami nebyli schopni dosáhnout.

Nejčastější podobou lenosti je paradoxně to, že neustále něco děláme. Jsme tak zaneprázdněni svými koníčky, svou nemovitostí a starostí o ni, svými rodinami a svými přáteli, že nemáme čas myslet a tvořit aktiva, starat se o své bohatství. A ne, že bychom to opravdu chtěli. Jen prostě budeme raději dělat to, co nás nenutí myset. Raději, než zaměstnávat mozek a obchodně riskovat, být v situaci, kdy bychom museli rozhodovat o penězích, zvolíme blbnutí na kole, vodním skútru nebo jízdu na koni. Koukáme se na televizi, čteme romány, rybaříme, vrtáme se v zahrádce, cvičíme psy, jen abychom nemuseli studovat kurzy měn, vývoje dolaru nebo růst a pokles akcií na světovém trhu. Lidé předstírají lenost sami sobě. Když jim to povíte, budou se vztekat, že to tak není. Ale ono to tak prostě je. Snaha vyhnout se něčemu, co nechci řešit, vede primárně k dobrovolnému provozování jiných aktivit, které mně dávají možnost na starost zapomenout.

Trénujte mozek. S každou snahou se váš mozek stává silnějším a bystřejším při vnímání situace, odhadování příležitostí i nebezpečí. Nenechte se ukolébat tím, že už máte dost, že už jste bohatí a nic víc vás nezajímá, ani tím, že nic nepotřebujete. Váš mozek začne umírat, vaše nápady začnou stagnovat, invence zajde na úbytě.

Chudý člověk odejde do důchodu tehdy, když mu to bohatý nebo stát dovolí. Bohatý do důchodu neodejde nikdy. Stejně jako pole potřebuje svou orbu, osetí, péči, hnojení, zálivky a sklizeň s přípravou dalšího osiva, potřebuje podobnou a neustálou péči nabyté bohatství. Rok za rokem, den za dnem. Do posledních dnů, odpočinek se neodpouští. Jste si jistí, že chcete být opravdu bohatí?

„Bohatí si kupují luxus až nakonec."

Stejně, jako se malé děti učí chodit, jíst příborem nebo jezdit na kole, stejně tak se musíme učit finanční inteligenci. Naučit se akceptovat zákon, porozumět toku peněz a naučit se vnímat situace. Je to jednoduchý soubor znalostí a schopností, které si můžeme snadno osvojit, se kterým jsme se nenarodili. Není težké, dostat je do hlavy, je těžké umět je použít.

Seznam kapitol

 • 00 Úvod
 • 01 Začínáme bez předmluvy
 • 02 Jsme bohatí
 • 03 Pravidla
 • 04 Chtějte se dělit
 • 05 Nebuďte líní
 • 06 Dobře se dívejte kolem sebe
 • 07 Nebojte se odmítnutí
 • 08 Strach je špatný rádce
 • 09 Kontakty
 • 10 Nepůjčujte příbuzným a přátelům
 • 11 Nebojte se vlastní závisti a chamtivosti
 • 12 Aby se ostatní nebáli vašeho bohatství
 • 13 Druhá šance
 • 14 Volba rozvoje vašich aktiv
 • 15 Pokora není ostuda
 • 16 Nesmyslná cena
 • 17 Zadní vrátka
 • 18 Aktivum vs. pasivum
 • 19 Finanční gramotnost
 • 20 Ztráty
 • 21 Učte se
 • 22 Začněte hned
 • 23 Sbírejte zkušenosti
 • 24 Zaměstnávejte a vyhledávejte schopné
 • 25 Reklama a marketing
 • 26 Kdo má peníze tvoří pravidla
 • 27 Znát cenu
 • 28 Školení
 • 29 Aktiva
 • 30 Byl jsem chudší než většina
 • 31 Přej a bude ti přáno

Hodnocení

JayDee

Kniha má určitě co do sebe. Rozhodně pomůže uvědomit si velice zajímavé a důležité informace, každopádně je to chvílemi mnohem víc životopis, neboť autor často odbíhá od tématu k naprosto triviálním záležitostem. Upřímně je mi poměrně jedno, kam vzal své romské žáky a co komu z nich koupil nebo že klientům vrátil šampaňské, které mu nesli... jsou to banality, které chvílemi až nudí, každopádně pan podnikatel ví, o čem mluví a know-how r... více

Petr

Lidsky polopatě napsáno, autorovi synové mají dobrý manuál a já také.... tak vzhůru do práce pro první milión;)

Máňa

Výborné. Ani jsem to nečekal. Autor píše o svém životě, své nápady a rady, které jsou z českého prostředí. Tím se dají lépe aplikovat než rady Roberta Kiyosakiho od jinud. Některé pasáže jsou psány typicky pravicově (podpora podnikání, ne progresivnímu zdanění…), ale velmi dobře argumentačně podloženy, takže s autorem po předložení argumentů nelze než nesouhlasit. Audiokniha se mi líbila a určitě jí doporučuji k poslechu.

Pan T

Nemám žádné ambice zbohatnout, ale vždy si rád poslechnu zkušenost šikovnějších, ať už jde o cokoliv. No a tohle se poslouchalo moc fajn, zvlášť když to není jenom teorie, ale příhody z vlastního autorova života. Žádné motivační bláboly typu "spojte ruce nad hlavou ve tvaru trojúhelníku, a současně při skákání na levé noze stokrát proneste: JSEM BOHATÝ!" :-D O tom to naštěstí není.

Sorge.282

Všem doporučuji. Dobrá investice za knihu a dobrá investice pro sebe. Já si ji jdu poslechnout ještě jednou.

Robert

Kniha splnila veškerá má očekávání. Jsem rád, že jsem se rozhodl ji přečíst.

V3n4

Konečně kniha s obsahem rad a příběhů aplikovaných v ČR.

Marcel Rewczuk

Pecka, není co dodat. Všem vřele doporučuji. Určitě neprohloupíte.

stetka

Je to fantastická poučná kníha z praxe podnikania v Česku a na Slovensku.

TOP

nieco neskutocne inspirativne, co ma donutilo zmenit myslenie a velmi posunulo dopredu. DAKUJEM

Tomáš Hanák

Úžasná kniha, která zanechá výraznou stopu v chápání vašeho vlastního života.

Zdenek

Velká inspirace. Autorovi dík za ochotu a energii, dělit se o své zkušenosti.

Pumpi99

Velmi inšpirujúce,obdivuhodný život autora.

Marcela

Vynikající, poučné a inspirativní! Knihu by si měli přečíst všichni!

Tomas

Překvapivě praktické zkušenosti. Bohatý táta, chudý táta po česku.

Kornélie Adášek

Excelentní kniha, škoda, že není povinnou četbou již na základní škole.

Kamil Balga

Skvělé. Kniha splnila očekávání. Výborná praktická forma podáni životních zkušeností.

Jakub Říha

Velmi Inspirativní , člověk ma prostor se zamyslet a uvědomit si kolik špatných finančních rozhodnuti udělal. Zkušenost je však nepřenositelná. Kazdy si musí vyslapnout cestu sám. Kniha je dobra investice.

JS

Zajimave "cteni", doporucuji poslechnout si a udelat si svuj nazor. :-)

Chosé

ten kdo se chce naučit to, co jej ve škole neučili, určitě si tuto knihu poslechne. Bylo mi to bližší jak Kiosaki....Vřele doporučuji.

daniel

Budu se snažit tuto knihu doporučit všem mým přátelům a kamarádům , kteři se pořád hledají :-)

Hubáček Aleš

Skvělá inspirace!

Petr Charvát

Super. Čekal jsem nějaké zkratkovité rady, ale byl jsem mile překvapen hloubkou a detailem. Doporučuji.

hanyz

Nejužitečnější čtení v mém životě. Děkuji

Radek Kilevník

Docela radikální a ty názory jsou taky hodně extrémní, ale vyvrátit se asi nedají :) Nabudilo mě to, namotivovalo, rozhodně nelituji peněz ani času

Hanz

Velmi cenné myšlenky, občas vyjádřené až nesympaticky přímo. Délka 11h mi také přijde zbytečná, v polovičním čase by se asi neřeklo víc, jinak určitě si každý najde svou porci inspirace :)

simek

Domutilo me to zamyslet se nad vsemi chybami, ktere jsem v minulosti udelat. Vrele doporucuji

AG

Brilantne, nic menej....

Marcela Švecová

Velmi poučná kniha.Nadchla mě a pomohla k dalšímu rozvoji v mém podnikání a rozhodování se.

David B.

Neuveritelne inspirujici, pravdive, brilantni. Nasel jsem sveho financniho tatu a tato kniha se stane povinnou cetbou pro me dve dvery, jejich budouci partnery a meho syna. Autorovi uprimne dekuji za pomoc pro dalsi rozvoj meho businessu a aktiv!

Peter

Vynikajúca audio kniha

Roman

Konečně selský rozum

Audiokniha Válka umění: Steven Pressfield
0:00
0:00

Válka umění

Steven Pressfield

Čte: Petr Hanák

Audiokniha Jak být úspěšný: Richard Denny
0:00
0:00

Jak být úspěšný

Richard Denny

Čte: Michal Švarc

Audiokniha Jak rychle zbohatnout: Andrej Prešovský
0:00
0:00

Jak rychle zbohatnout

Andrej Prešovský

Čte: Gustav Bubník

Milion v kapse: Vladimír Procházka, Andrej Prešovský

Milion v kapse

Vladimír Procházka, Andrej Prešovský

Čte: Jaroslav Ludvík, Gustav Bubník

Audiokniha Drive / Pohon: Daniel Pink
0:00
0:00

Drive / Pohon

Daniel Pink

Čte: Aleš Procházka

Audiokniha Jak se zbavit starostí a začít žít: Dale Carnegie
0:00
0:00

Jak se zbavit starostí a začít žít

Dale Carnegie

Čte: Jan Hyhlík