Autor Tina Seelig
Interpret Tereza Richtrová
Délka 5 hod 22 min
Velikost 419 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

GÉNIUS v nás - Tina Seelig

Rychlokurz kreativního myšlení

běžná cena

299 Kč

199 Kč

Bez 10 % DPH 180,91 Kč

 • Autor:Tina Seelig
 • Interpret:Tereza Richtrová
 • Délka:5 hod 22 min
 • Velikost:419 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:ProgresGuru

Popis audioknihy

Nápadité. Inovační. Geniální.

Těmito slovy označují vizionáři to, co všichni respektují a obdivují. A tato slova nyní mohou charakterizovat i vás. Navzdory všem předsudkům, kreativita není dar, se kterým se člověk musí narodit. Je to dovednost. Dovednost, kterou se můžeme naučit.

Autorka několika mezinárodních bestsellerů a cenami oceňovaná profesorka kreativního myšlení na Stanfordské Univerzitě, Tina Seelig měla možnost pracovat s některými z nejlepších a nejbystřejších lidí na světě. Ti právě teď mají rozhodovací pravomoci ve firmách, jako je Google, Genentech, IBM a Cisco. V audioknize Génius v nás: Rychlokurz kreativního myšlení odhaluje, že kreativita je nekonečný a obnovitelný zdroj, ze kterého můžeme čerpat neustále. Zkušeně v ní dekóduje kreativitu a nabízí sadu nástrojů a zásad k posílení vlastního tvůrčího génia, které si může osvojit každý. Tato mp3 kniha se tak stává fantastickým prostředkem pro všechny, kteří chtějí naplnit své ambice.

Audiokniha je především o kreativitě v podnikání a byznysu.

O tom, jak se nebát neúspěchu. Nabízí nový a revoluční model "Motor Inovace". Ten vysvětluje, jak se naše kreativita vnitřně neustále vytváří a jak je následně ovlivňována vnějším světem. Tina Sellig popisuje proměnné, které na nás hromadně působí, aby vyvolaly nebo potlačily naše tvůrčí schopnosti. Následně poskytuje sadu nástrojů, které můžete použít ihned a radikálně si tak zlepšit vlastní vynalézavost a tvořivost. Stejně tak, jako vašim kolegům, týmům, organizacím a komunitám.

Užijte si názory a příběhy o tvořivosti a kreativním myšlení. Audiokniha obsahuje nespočet příběhů, kdy podnikání vzniklo z doslova ničeho a následně se obrátilo do pozoruhodných inovací. Příběhy, jako jsou tyto, vám mohou pomoci inspirovat se k úspěchu na poli současného světa byznysu. Posluchači audioknihy Restart a Nepostradatelní budou opravdu nadšeni.

Z audioknihy:

Název této knihy Génius v nás (inGenius) odráží skutečnost, že v každém z nás se skrývá tvůrčí génius, který čeká na své odhalení. Slovo „ingenius“ je odvozeno z latinského slova ingenium a znamená „přirozená schopnost“ nebo také „vrozený talent“. Po celá staletí lidé hledali zdroj tohoto vrozeného talentu a tvůrčí inspirace mimo sebe sama. Starověcí Řekové věřili v bohyně, múzy, které inspirovali literaturu a umění a které uctívali pro jejich schopnosti. Později v Anglii, za doby vlády královny Alžběty, se William Shakespeare dovolával jejich pomoci při psaní svých sonetů. Nápady jsou velmi často inspirací, a proto dává smysl múzy o seslání inspirace žádat. My už ale nyní víme, že je to opravdu jen na nás, abychom v sobě probudili naši vrozenou tvořivost.

Mnoho lidí si klade otázku, zdali se dá kreativita vyučovat a jestli se dá naučit? Domnívají se, že schopnost být tvůrčí je podobně daná, jako barva očí a nemůže se změnit. Myslí si, že pokud právě teď nejsou kreativní, tak neexistuje žádný způsob, jak zlepšit jejich schopnost vymyslet nějaký inovativní nápad. S tím nemohu vůbec souhlasit. Existuje celá řada metod a prostředků, kterými aktivujeme naší představivost, a jejichž využíváním se naše tvůrčí schopnosti přirozeně zlepší. Bohužel jsou tyto prostředky jen málokdy prezentovány nějakým formálním způsobem. Z toho důvodu se kreativita mnoha lidem jeví jako něco magického a ne jako přirozený výsledek spojení celé řady procesů a vnějších okolností.

Je to stále se opakující téma: kreativita není něco, o čem jen přemýšlíte – je to něco, co děláte. V následujících kapitolách se naučíte, jak nastartovat váš Inovativní Motor a oceníte to, že každé slovo, každý předmět, každá myšlenka a nápad a každý okamžik vám nabízí příležitost být kreativní. Vymyslet nějaký úžasný nápad nestojí vůbec nic a výsledky jsou k nezaplacení.

Jaký je součet 5 plus 5? Jaká dvě čísla dají po sečtení číslo 10? První příklad má jen jednu správnou odpověď, druhý má nekonečné množství řešení, zahrnující i záporná čísla a zlomky. Tyto dva jednoduché početní úkoly se liší se jen způsobem, jakým jsou koncipované. Všechny otázky jsou rámcem, do něhož zapadá odpověď. Jak jste mohli vidět, tak změnou rámce se dramaticky změní počet možných řešení. Alberta Einsteina řekl: „ Měl jsem hodinu na vyřešení problému, na kterém záležel celý můj život, a já se prvních padesát pět minut zabýval tím, jak správně položit otázku, jakmile jsem si byl jistý tím, že znám správnou otázku, tak jsem dokázal vyřešit problém za méně než pět minut.“ Umět přeformulovat podstatu problému je velmi důležitým nástrojem, díky němuž můžete rozvíjet svoji představivost, protože tak odhalíte ohromné množství řešení.

Seznam kapitol

 • 00 ÚVOD
 • 01 PŘEDMLUVA: Nápady nejsou levné - jsou Zadarmo
 • 02 Kreativita je nekonečně obnovitelný zdroj
 • 03 Kreativní řešení problémů v reálném světě
 • 04 KAPITOLA PRVNÍ: Zažehněte revoluci
 • 05 Otřeste zažitým způsobem vnímání
 • 06 KAPITOLA DRUHÁ: Přineste včely
 • 07 Stavějte na existujících nápadech a inovacích
 • 08 KAPITOLA TŘETÍ: Stavěj, stavěj, stavěj, skoč!
 • 09 Směrnice Brainstormingu
 • 10 Směrnice Brainstormingu II
 • 11 KAPITOLA ČTVRTÁ: Dáváte pozor?
 • 12 Pozorování je aktivní proces
 • 13 Pozorovací laboratoř
 • 14 KAPITOLA PÁTÁ: Stolní království
 • 15 Vliv prostoru na kreativní řešení problémů
 • 16 Vytváříme kreativní prostor
 • 17 KAPITOLA ŠESTÁ: Vzpomeňte si na kokos
 • 18 KAPITOLA SEDMÁ: Posuňte kočičí žrádlo
 • 19 Malé změny mají velký dopad na kreativní chování
 • 20 KAPITOLA OSMÁ: Marshmallow na vrcholu
 • 21 Všichni nevidí svět jako Vy
 • 22 KAPITOLA DEVÁTÁ: Jednej rychle - zbavuj se věcí
 • 23 Experimentujte s nápady, dokud nenajdete lepší řešení
 • 24 Schopnost zcela změnit směr
 • 25 KAPITOLA DESÁTÁ: Pokud se může něco pokazit, opravte to!
 • 26 Identifikujte neřešitelné problémy a vyřešte je s ostatními
 • 27 KAPITOLA JEDENÁCTÁ: Spojení vnitřního a vnějšího
 • 28 Zdroje, Přirozené prostředí a Kultura
 • 29 Vidět příležitosti tam, kde je jiní nevidí

Hodnocení

Mikron

Tereza Richtrová čte knihu velmi příjemně a má pro mne velmi příjemný, energický hlas. Kreativita mi přijde velmi zajímavá záležitost. Tato kniha pro mne byla výrazně lepší, než kniha Kraď jako umělec, kde jsem se v podstatě nic nedozvěděl. Tady jsou zajímavé myšlenky, kde se dá kreativita a inovace vzít a co jí ovlivňují. Pro mne zajímavá kniha odkud se dá čerpat. Tato kniha může být vhodná i pro někoho, kdo něco tvoří. Protože se na p... více

Maček

Kniha je výborná. Perfektne sa počúva. Dejstvo sa mi veľmi páči a je tam veľa toho čo sa človek môže naučiť. Určite by som ju odporučil pustiť si ju každému.

Pavel

Kniha je inspirativním oživením, povzbuzením, zejména v tom, že má smysl se nad tím, co děláme, zamyslet a zkusit to jinak, nově, neokoukaně. Hranice jsou často jen v naší mysli, pokud jsme ochotní inovovat a být proaktivní, tvořiví, úspěch se o dost přiblíží. Autorka ukazuje na konkrétních příkladech, jak se to dělá. Ze zkušeností na svých kurzech čerpá metody, které pomáhají uvědomit si a hlavně využít náš tvůrčí potenciál. Zpracování... více

mp

Inspirativni.

Jan Pospisil

Jedna z nepších knihy od Progresguru. Zajimavý, motivující obsah a navíc úžasně načtená Terezou Richtrovou.

Sempri

Kniha je velmi dobra, kvalitna a tiez sa snazi v nas naucit ako vytazit z minima maximum, alebo ako sa moze v nas prebudit genius. Je putava a da sa pocuvat viackrat. Ma prijemnu interpretaciu a kvalitny zvuk. Je proste genialna. Velmi odporucam.

Radek Novák

Tato kniha je velmi inspirativní. Otevřela mi oči v tom, že ne vše se dá dělat jen jedním způsobem a že vždy se najde cesta, kterou ještě nikdo před tím nezkusil. Rozhodně doporučuji těm, kteří by rádi vymysleli něco nového a rádi zkoumají nové směry.

Dasa63

Kniha o rozvoji kreativního myšlení, o překvapivých řešeních zdánlivě neřešitelných problémů nebo o překvapivém množství řešení zdánlivě jednoduchých problémů. Kromě poučení jsem se i dobře bavila. Zajímavé odkazy z oblasti psychologie, kultury i vědy. Výborná nahrávka, příjemný přednes Terezy Richtrové potěšil.

Jakub Zvelebil

Kniha inspiruje i inovativnímu uvažování. Dokazuje, že řešení vždy existuje a je jen na nás, zda ho nalezneme. Autorka vyvolává vnitřní chutě po tom, začít sám inovativně přemýšlet a přijít na trh s novými myšlenkami. Vybízí ke vzpouře od zašlých pravidel a vede čtenáře do nového světa možností. Opravdu doporučuji, zejména těm, kteří hledají inspiraci k vlastnímu podnikání.

zlodejka_kníh

Audiokniha, ktorej názov určite prebudí prinajmenšom zvedavosť. Mám veľmi rada knihy zamerané na osobný rozvoj a tých je v súčastnosti na trhu veľké množstvo. Je problém si vybrať to, čo nás naozaj aj osloví a nie je len kópiou iných kópií niektorého z diel Dale Carnegieho alebo iných osobností na poli sebarozvoja. Tina Seelig profesorka na Stanfordskej Univerzite napísala 17 úspešných kníh a Genius v nás, originál inGenius - rýchlokurz... více

vr

5*

Audiokniha Ukaž, co děláš!: Austin Kleon
0:00
0:00

Ukaž, co děláš!

Austin Kleon

Čte: Ondřej Halámek

Audiokniha Jeď dál: Austin Kleon
0:00
0:00

Jeď dál

Austin Kleon

Čte: Ondřej Halámek

Audiokniha Kraď jako umělec: Austin Kleon
0:00
0:00

Kraď jako umělec

Austin Kleon

Čte: Petr Tlustý