Autor Scott Carney
Interpret Pavel Nečas
Délka 9 hod 11 min
Velikost 925 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Co tě nezabije - Scott Carney

Jak ledová voda a okolní nepříznivé podmínky obnoví naši zašlou sílu a odolnost

399 Kč

Bez 10 % DPH 362,73 Kč

 • Autor:Scott Carney
 • Interpret:Pavel Nečas
 • Délka:9 hod 11 min
 • Velikost:925 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:ProgresGuru

Popis audioknihy

Co tě nezabije, to tě posílí

Tato audiokniha by nikdy nevznikla, kdyby se skeptický investigativní novinář Scott Carney nevydal odhalit tajemství proroka a šílence jménem Wim Hof. Jeho pozoruhodná schopnost ovládat své tělo pomocí dechu a mysli a tím odolávat extrémním podmínkám mu vysloužila přezdívku Ledový muž. Scott se za ním z Los Angeles vydal do Polských Krkonoš, aby světu ukázal, že je pouhý šarlatán. Na vlastní kůži si vyzkoušel techniku dýchání a následně své tělo ovládnul tváří v tvář zimě. O několik dní později, oblečen pouze v šortkách, vystoupal na Sněžku. Cíl knihy se tak rázem změnil na prozkoumání limitů a možností lidského těla.

Otužování. Správné dýchání. Meditace

Audiokniha Co tě nezabije zkoumá chování lidského těla v extrémních podmínkách. Vrací se zpět do časů, kdy naše přežití v nehostinném prostředí záviselo na schopnosti adaptovat se na okolní prostředí. Autor hlasem Pavla Nečase velmi poutavě popisuje posouvání hranic svých tělesných a duševních schopností, včetně veškerých útrap a komplikací. Metodu Wim Hofa podrobuje důkladné analýze hodné investigativního novináře. Podrobuje ji různým úhlům zkoumání, přičemž využívá nejmodernějších poznatků vědy a medicíny. Účastní se různých výzev, adrenalinových závodů, tréninkových a výcvikových kempů. Opírá se o vědecké výzkumy, mluví s lékaři, sportovci, trenéry, dokonce i vojáky, nebo také s běžnými lidmi, kteří se vyléčili z chronických onemocnění a výrazně zlepšili své zdraví. Seznámí vás také s dalším technikami pro zlepšení fyzické síly a mentální odolnosti. Celý příběh zakončuje rekordním 28hodinovým výstupem na Kilimandžáro. Jen v botách, šortkách a s batohem na zádech.

Kdo je Wim Hof

Zásluhou Wima Hofa nyní američtí a evropští vědci zjišťují, jak otužování pomáhá bojovat proti autoimunitním nemocem a chronickým bolestem. Rozpoutal bouře debat a výzkumů, které vyústili v nové lékařské poznatky o fungovaní lidského těla. Každý rok této metodě propadá spousta lidí, zanechávají cvičení v klimatizovaných fitkách a snaží se zocelit závody v obtížných a surových podmínkách. Nebo se jen sprchují pod studenou vodou. Všichni však sdílejí ideologii, že v komfortu moderní doby jsme zeslábli a fyzickou kondici a odolnost nejlépe nabydeme v původním prostředí našich předků.

„Odjakživa jsem věřil, že nás příroda vyzbrojila samo ozdravnými schopnostmi. Dokážeme kontrolovat svůj imunitní systém, zvednout si náladu, zvýšit úroveň energie a posílit své celkové zdraví. To vše nám umožňuje skrytá síla ukrytá v prostém dýchání. Každý má tak schopnost napojit se na svůj autonomní nervový systém a naučit se kontrolovat jinak nevědomé procesy.

„Celý život se aklimatizujeme na pohodlný život, pak stačí pouhé dva dny strávené tréninkem mé metody a každý se může znovu propojit se svými skrytými pocity a přirozenou fyziologií. Vědomé dýchání a soustředěná mysl nastartují chemické změny a odkyselí tělo. Odevzdáte-li se zimě, vytvoříte si zrcadlo, které vám pomůže nahlédnout do nejhlubšího nitra a spatřit sama sebe ve stavu „bojuj, nebo uteč. Zažít tento pocit na vlastní kůži je velmi silná zkušenost.”

Více o Wim Hofovi, včetně doporučených odkazů naleznete ve článku na blogu.

Seznam kapitol

 • 00 Úvodní slovo
 • 01 Předmluva - Zahřívání
 • 02 Úvod - Óda na medúzu
 • 03 KAPITOLA 1: Ledový muž na scéně
 • 04 KAPITOLA 2: Třídění evoluční popelnice
 • 05 KAPITOLA 3: Měření nemožného
 • 06 KAPITOLA 4: Klín
 • 07 KAPITOLA 5: Startovní číslo 2182
 • 08 KAPITOLA 6: Umění pádu
 • 09 KAPITOLA 7: Rozmáznout komára granátem
 • 10 KAPITOLA 8: Déšť v domě
 • 11 KAPITOLA 9: Parkinson, zlomené kosti, Artritida a Crohnova choroba
 • 12 KAPITOLA 10: Intervalový trénink
 • 13 KAPITOLA 11: Studená válka a princip vitalismu
 • 14 KAPITOLA 12: Závod Tough Guy
 • 15 KAPITOLA 13: Kilimanjaro
 • 16 Závěr - Potěšení ze zimy

Hodnocení

Roman inked

Velice pěkně udělaná kniha. Někdo v tom hledá Wima Hofa ale je to spíše o zkušenostech Scota jak se s ním setkal a jak aplikoval některé věcí do svého života. Doporučuji každému koho toto téma zajímá.

David

Skvělá kniha pro všechny kdo chtějí poznat nezaujatý pohled na Wima Hofa a jeho metody. Vlastně nevím zda se to autorovi zcela podařilo. A to je správně :)

Michal Prokůpek

Kniha je to dobrá. Mohu ji doporučit. Výhradu mám pouze k její délce. To podstatné by se dalo předat v polovině času. To už je ale charakteristické pro podobné knihy.

david šašek

výborná, velice zajímavá a inspirující kniha.

Lino

pokud jsi do téhle chvíle byl skeptický k Wim Hofové metodě, tohle ti celkově změní názor.. Alespoň na mě to tak zafungovalo, kniha opravdu splnila svůj účel a po 14ti dnech dechových cvičení a studených sprch, vydržím 2min bez dechu (astmatik) a rameno po operaci, kdy mi fyzioterapeut před měsícem tvrdil, že bude potřeba ještě rok, než se bolest zmírní, přestalo skoro bolet.. Zázrak? Placebo? Je mě jedno,co to je, hlavně, že se mě l... více

BuddyWolf

Opravdu zajímavá kniha o posouvání hranic možného. Měl jsem poslechnuto za dva dny a podle jednoduchého návodu jsem dokázal za ty dva dny vydržet 5x déle bez dechu.... !!

Lukáš

Veľmi zaujimavá kniha nielen pre fanúšikov biohackingu a lifehackingu. Odhaľuje príbeh okolo Wim-a Hof-a a jeho 'nasledovníkov'. Táto kniha nieje určená na vzdelávanie techniky ktorú Wim Hof učí, skôr ma ponúknuť pohľad za scénu a priniesť nové pohľady na život. Páčilo sa mi, že autor sám na sebe vyskúšal danú metódu a prekonal sám seba. Taktiež pohľad na ľudí ktorý boli na tom zdravotne dosť zle a pomohla im práve táto metóda m... více

Mirek

Zajímavé informace nejen o Wim Hofovi, ale také o schopnostech lidského těla.

Jirka

Tak tuhle knihu jsem poslechl behem jednoho tydne. Skvele nacteno a velmi poutave napsano.

Šmidra

Poutavé vyprávění o nevšedním životním stylu plné inspirace a motivace.

Péháčko

Vim Hofa znám řadu let a řadu let také díky němu provozuji otužování, ledové sprchy, přestal jsem zazimovávat bazén a koupu se celoročně. I když má voda v lednu 5°C, není to žádný problém. O tom, že jsem nebral antibiotika tak 10 let a pokud mě zachvátí nějaká ta viróza, trvá tak maximálně 5 dnů, ani nemluvě. Celková imunita včetně téměř vymizení letních pylových alergií šla mnohonásobně nahoru. Prostě to funguje, ověřeno na sobě. O to... více

Adam

Nejlepší audiokniha, co jsem za poslední dobu slyšel. Změnila mi život!

Radka Pokorná

Pro mně fantastická kniha, která verifikuje Wim Hofovu metodu. Kniha je spíše fundovanou recenzí WHM, navíc napsaná investigativním novinářem s vlastní zkušeností. Doplněno spoustou studií a měření ve světových tréninkových centrech. Je to poprvé co jsem se nechala zlákat reklamou na FB, spíše ze zvědavosti, ale rozhodně nelituji.

Audiokniha Biologie víry: Bruce H. Lipton
0:00
0:00

Biologie víry

Bruce H. Lipton

Čte: Martin Sláma

Audiokniha Proč spíme: Matthew Walker
0:00
0:00

Proč spíme

Matthew Walker

Čte: Borek Kapitančik

Audiokniha Jak si správně přát: Pierre Franckh
0:00
0:00

Jak si správně přát

Pierre Franckh

Čte: Alexej Pyško

Audiokniha Bulbem záchranáře: Vít Samek
0:00
0:00

Bulbem záchranáře

Vít Samek

Čte: Aleš Slanina, Ondřej Novák, Jana Štvrtecká

Audiokniha Umění být zdráv: Jan Vojáček, Věra Keilová
0:00
0:00

Umění být zdráv

Jan Vojáček, Věra Keilová

Čte: Iveta Dušková, Petr Gelnar

Audiokniha Cirkadiánní kód: Satchin Panda
0:00
0:00

Cirkadiánní kód

Satchin Panda

Čte: Tomáš Voženílek