Autor Scott Carney
Interpret Pavel Nečas
Délka 9 hod 11 min
Velikost 925 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Co tě nezabije - Scott Carney

Jak ledová voda a okolní nepříznivé podmínky obnoví naši zašlou sílu a odolnost

399 Kč

Bez 10 % DPH 362,73 Kč

 • Autor:Scott Carney
 • Interpret:Pavel Nečas
 • Délka:9 hod 11 min
 • Velikost:925 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:ProgresGuru

Popis audioknihy

Co tě nezabije, to tě posílí

Tato audiokniha by nikdy nevznikla, kdyby se skeptický investigativní novinář Scott Carney nevydal odhalit tajemství proroka a šílence jménem Wim Hof. Jeho pozoruhodná schopnost ovládat své tělo pomocí dechu a mysli a tím odolávat extrémním podmínkám mu vysloužila přezdívku Ledový muž. Scott se za ním z Los Angeles vydal do Polských Krkonoš, aby světu ukázal, že je pouhý šarlatán. Na vlastní kůži si vyzkoušel techniku dýchání a následně své tělo ovládnul tváří v tvář zimě. O několik dní později, oblečen pouze v šortkách, vystoupal na Sněžku. Cíl knihy se tak rázem změnil na prozkoumání limitů a možností lidského těla.

Otužování. Správné dýchání. Meditace

Audiokniha Co tě nezabije zkoumá chování lidského těla v extrémních podmínkách. Vrací se zpět do časů, kdy naše přežití v nehostinném prostředí záviselo na schopnosti adaptovat se na okolní prostředí. Autor hlasem Pavla Nečase velmi poutavě popisuje posouvání hranic svých tělesných a duševních schopností, včetně veškerých útrap a komplikací. Metodu Wim Hofa podrobuje důkladné analýze hodné investigativního novináře. Podrobuje ji různým úhlům zkoumání, přičemž využívá nejmodernějších poznatků vědy a medicíny. Účastní se různých výzev, adrenalinových závodů, tréninkových a výcvikových kempů. Opírá se o vědecké výzkumy, mluví s lékaři, sportovci, trenéry, dokonce i vojáky, nebo také s běžnými lidmi, kteří se vyléčili z chronických onemocnění a výrazně zlepšili své zdraví. Seznámí vás také s dalším technikami pro zlepšení fyzické síly a mentální odolnosti. Celý příběh zakončuje rekordním 28hodinovým výstupem na Kilimandžáro. Jen v botách, šortkách a s batohem na zádech.

Kdo je Wim Hof

Zásluhou Wima Hofa nyní američtí a evropští vědci zjišťují, jak otužování pomáhá bojovat proti autoimunitním nemocem a chronickým bolestem. Rozpoutal bouře debat a výzkumů, které vyústili v nové lékařské poznatky o fungovaní lidského těla. Každý rok této metodě propadá spousta lidí, zanechávají cvičení v klimatizovaných fitkách a snaží se zocelit závody v obtížných a surových podmínkách. Nebo se jen sprchují pod studenou vodou. Všichni však sdílejí ideologii, že v komfortu moderní doby jsme zeslábli a fyzickou kondici a odolnost nejlépe nabydeme v původním prostředí našich předků.

„Odjakživa jsem věřil, že nás příroda vyzbrojila samo ozdravnými schopnostmi. Dokážeme kontrolovat svůj imunitní systém, zvednout si náladu, zvýšit úroveň energie a posílit své celkové zdraví. To vše nám umožňuje skrytá síla ukrytá v prostém dýchání. Každý má tak schopnost napojit se na svůj autonomní nervový systém a naučit se kontrolovat jinak nevědomé procesy.

„Celý život se aklimatizujeme na pohodlný život, pak stačí pouhé dva dny strávené tréninkem mé metody a každý se může znovu propojit se svými skrytými pocity a přirozenou fyziologií. Vědomé dýchání a soustředěná mysl nastartují chemické změny a odkyselí tělo. Odevzdáte-li se zimě, vytvoříte si zrcadlo, které vám pomůže nahlédnout do nejhlubšího nitra a spatřit sama sebe ve stavu „bojuj, nebo uteč. Zažít tento pocit na vlastní kůži je velmi silná zkušenost.”

Více o Wim Hofovi, včetně doporučených odkazů naleznete ve článku na blogu.

Seznam kapitol

 • 00 Úvodní slovo
 • 01 Předmluva - Zahřívání
 • 02 Úvod - Óda na medúzu
 • 03 KAPITOLA 1: Ledový muž na scéně
 • 04 KAPITOLA 2: Třídění evoluční popelnice
 • 05 KAPITOLA 3: Měření nemožného
 • 06 KAPITOLA 4: Klín
 • 07 KAPITOLA 5: Startovní číslo 2182
 • 08 KAPITOLA 6: Umění pádu
 • 09 KAPITOLA 7: Rozmáznout komára granátem
 • 10 KAPITOLA 8: Déšť v domě
 • 11 KAPITOLA 9: Parkinson, zlomené kosti, Artritida a Crohnova choroba
 • 12 KAPITOLA 10: Intervalový trénink
 • 13 KAPITOLA 11: Studená válka a princip vitalismu
 • 14 KAPITOLA 12: Závod Tough Guy
 • 15 KAPITOLA 13: Kilimanjaro
 • 16 Závěr - Potěšení ze zimy

Hodnocení

Wow

Zhltla som ju na dlhej ceste autom a hneď som sa prihlasila aj na kurz u miestneho inštruktora. Veľmi príjemné, vtipné a transformačné počúvanie. Silne motivačný efekt aj keď to nieje motivačná kniha. Odporúčam aj ľudom čo sa vyhýbajú motivačnej literatúre toto nedáva žiadne rady iba opisuje autorov vtipný a zaujímavý príbeh. Hlas Pavla Nečase a jeho prednes je výborný. Moja ubľúbená audiokniha.

Tereza

O Wim Hofově metodě jsem sem tam něco zahlédla na internetu, přece jen otužování je teď docela hit. Knížka mi ale rozšířila obzor, že nejde jen o otužování, že Wimova metoda se skládá i z dalších složek. Každopádně se mi líbí autorův přístup zkoušení na vlastní kůži. Knížka mě nakonec motivovala otužování zkusit.

Eliška

Kniha mě oslovila až do té míry, že si některé věci musím vyzkoušet na vlastní kůži. Poté si ji chci poslechnou ještě jednou a zhodnotit svoje pocity. To co uslyšíte se vám totiž bude zdát neskutečné.

Rich

Pravdupovediac som sa pri počúvaní tejto knihy často červenal. Hlavne keď som si uvedomil, čo všetko sú ľudia schopní dokázať, napriek zložitým situáciám v ktorých sa ocitli a porovnal som to so svojim relatívne jednoduchým životom. Dosť! Postupne začínam s otužovaním, dychovými cvičeniami a časom pridám aj meditácie. Popravde to nie je jednoduché, ale akosi cítim zvláštnu podporu ľuďí z tejto knihy. Veď na to zrejme vznikla. Výrazne po... více

Ivan

Pravdupovediac som sa pri počúvaní tejto knihy často červenal. Hlavne keď som si uvedomil, čo všetko sú ľudia schopní dokázať, napriek zložitým situáciám v ktorých sa ocitli a porovnal som to so svojim relatívne jednoduchým životom. Dosť! Postupne začínam s otužovaním, dychovými cvičeniami a časom pridám aj meditácie. Popravde to nie je jednoduché, ale akosi cítim zvláštnu podporu ľuďí z tejto knihy. Veď na to zrejme vznikla. Výrazne po... více

Zdenka

Název knihy vypovídá o tom, co bude jejím obsahem. V nize jsou popsané různé techniky jak lidé po celém světě zocelují svá těla. Příběhy jsou skoro až dech beroucí.

Demosh

Tuto knihu jsem si pořídil ihned po přečtení Wima Hofa a to hlavně proto, že Wimova metoda mne uchvátila a chtěl jsem se o ní a jejích účincích dozvědět co možná nejvíce. Scott Carney, investigativní novinář, který se rozhodl odhalit šarlatánství pana Hofa jak sám píše neuspěl a to jednoduše proto, že po vyzkoušení Wimovy metody zaznamenal téměř okamžitě její kladné a blahodárné účinky na svoje vlastní tělo a tak tuto knihu pojal spíše... více

Veronika Hronková

Hned na začátku mě šokovala věta: "Díky pohodlí máme tolik energie, že nás naše tělo sežírá zevnitř." Cvak. Knihu jsem začala poslouchat v době, kdy jsem už několik dní na začátku března chodila na ranní procházky. Bylo kolem nuly a já si v triku, mikině a zimní bundě užívala ranní pohodičku. Asi po třech dnech poslouchání knihy jsem šla ven už jen v lehkém sportovním triku a mikče. Musím říct, že jsem milovník tepla, moře... více

Fox

Nečekejte, že se díky knize naučíte Wim Hofovu metodu. Spíš doplnění příběhu WH. Pochopení jak je důležité otužování a správné dýchání. Nic moc nového jsem se nedozvěděl. I tak vám kniha může dát motivaci a nadchnout vás.

Stellbory

Skvělý příběh podaný příjemným hlasem vypravěče. Dozvíte se vše od příběhu samotného Wima Hofa, až po praktické znalosti a nejnovější poznatky z vědeckých studii. Na knize mě hlavně bavila její nezaujatost a Carneyho skepticismus s bádáním po podstatě věci. Rozhodně doporučuji každému kdo se zajímá o své tělo a jak si pomoct stát se lepší verzí sebe.

Martin

Musím říct že se Pavel Nečas stává po této knize mým oblíbeným interpretem knih a bud se těšit na další knížky s jeho čtením. Moc dobře se to poslouchalo, dodal knize potřebnou atmosféru která byla přesně taková jaká měla být. Samotný obsah knihy je také velmi zajímavý a nutí mně to teď koupit si knihu od samotného Wima Hofa.

Tomáš

Audiokniha rozšiřuje obzory po všech stránkách. Čeho všeho je lidské tělo schopné i pokud už praktikujete Wimhofovu metodu tak se dozvíte spoustu dalších nových informací.

Dan

Kniha předčila mé očekávání. Jde skutečně o několikaleté novinářské nezávislé zkoumání cesty Wima Hofa, s mnoha odbočkami a popisy vlastních pocitů a zážitků. Výsledkem je puzzle nových přístupů a myšlenek, které je praktickou výzvou ke změně myšlení, nikoli návodem jak a co dělat. V celém tomto hledání člověk zapomene na přemýšlení nad samotným zpracováním audioknihy, ale s odstupem několika dní bych napsal toto: audioknize samozřejmě... více

Rasti

Ak od toho očakávate konkrétne postupy a spôsoby, ako cvičiť, trénovať a praktizovať otužovanie, nie je to tak podrobne opísané, aby sa to dalo aktívne využívať. Skôr tu inde o motiváciu, odhodlať sa k tomu. Skôr sú tu nejaké súvislosti a skúsenosti jedného človeka, ktorý sa k tomu odhodlal a praktikuje to, stretol sa s ľuďmi, ktorí to robia z rôznych dôvodov a pohnútok.

Radezim

Začátek knížky skepticky přistupující k této metodě mě hodně moc bavila a je skvělé, že tato metoda posouvá lidské hranice do jiné dimenze a dává i naději mnoha nemocným lidem na zlepšení jejich zdravotního stavu při praktikování této metody, ale druhá půlka knížky mi přišla až moc šílená a spíše až fanatické a zbytečné hazardování s lidskými životy. Na druhou stranu pro někoho je to asi o posouvání možných hranic a překonávání sebe sam... více

Eva Lišková

Kniha mě oslovila až do té míry, že si některé věci musím vyzkoušet na vlastní kůži. Poté si ji chci poslechnou ještě jednou a zhodnotit svoje pocity. To, co uslyšíte, se vám totiž bude zdát neskutečné.

Tereza

O Wim Hofově metodě jsem sem tam něco zahlédla na internetu, přece jen otužování je teď docela hit. Knížka mi ale rozšířila obzor, že nejde jen o otužování, že Wimova metoda se skládá i z dalších složek. Každopádně se mi líbí autorův přístup zkoušení na vlastní kůži. Knížka mě nakonec motivovala otužování zkusit.

Roman inked

Velice pěkně udělaná kniha. Někdo v tom hledá Wima Hofa ale je to spíše o zkušenostech Scota jak se s ním setkal a jak aplikoval některé věcí do svého života. Doporučuji každému koho toto téma zajímá.

David

Skvělá kniha pro všechny kdo chtějí poznat nezaujatý pohled na Wima Hofa a jeho metody. Vlastně nevím zda se to autorovi zcela podařilo. A to je správně :)

Michal Prokůpek

Kniha je to dobrá. Mohu ji doporučit. Výhradu mám pouze k její délce. To podstatné by se dalo předat v polovině času. To už je ale charakteristické pro podobné knihy.

david šašek

výborná, velice zajímavá a inspirující kniha.

Lino

pokud jsi do téhle chvíle byl skeptický k Wim Hofové metodě, tohle ti celkově změní názor.. Alespoň na mě to tak zafungovalo, kniha opravdu splnila svůj účel a po 14ti dnech dechových cvičení a studených sprch, vydržím 2min bez dechu (astmatik) a rameno po operaci, kdy mi fyzioterapeut před měsícem tvrdil, že bude potřeba ještě rok, než se bolest zmírní, přestalo skoro bolet.. Zázrak? Placebo? Je mě jedno,co to je, hlavně, že se mě l... více

BuddyWolf

Opravdu zajímavá kniha o posouvání hranic možného. Měl jsem poslechnuto za dva dny a podle jednoduchého návodu jsem dokázal za ty dva dny vydržet 5x déle bez dechu.... !!

Lukáš

Veľmi zaujimavá kniha nielen pre fanúšikov biohackingu a lifehackingu. Odhaľuje príbeh okolo Wim-a Hof-a a jeho 'nasledovníkov'. Táto kniha nieje určená na vzdelávanie techniky ktorú Wim Hof učí, skôr ma ponúknuť pohľad za scénu a priniesť nové pohľady na život. Páčilo sa mi, že autor sám na sebe vyskúšal danú metódu a prekonal sám seba. Taktiež pohľad na ľudí ktorý boli na tom zdravotne dosť zle a pomohla im práve táto metóda m... více

Mirek

Zajímavé informace nejen o Wim Hofovi, ale také o schopnostech lidského těla.

Jirka

Tak tuhle knihu jsem poslechl behem jednoho tydne. Skvele nacteno a velmi poutave napsano.

Šmidra

Poutavé vyprávění o nevšedním životním stylu plné inspirace a motivace.

Péháčko

Vim Hofa znám řadu let a řadu let také díky němu provozuji otužování, ledové sprchy, přestal jsem zazimovávat bazén a koupu se celoročně. I když má voda v lednu 5°C, není to žádný problém. O tom, že jsem nebral antibiotika tak 10 let a pokud mě zachvátí nějaká ta viróza, trvá tak maximálně 5 dnů, ani nemluvě. Celková imunita včetně téměř vymizení letních pylových alergií šla mnohonásobně nahoru. Prostě to funguje, ověřeno na sobě. O to... více

Adam

Nejlepší audiokniha, co jsem za poslední dobu slyšel. Změnila mi život!

Radka Pokorná

Pro mně fantastická kniha, která verifikuje Wim Hofovu metodu. Kniha je spíše fundovanou recenzí WHM, navíc napsaná investigativním novinářem s vlastní zkušeností. Doplněno spoustou studií a měření ve světových tréninkových centrech. Je to poprvé co jsem se nechala zlákat reklamou na FB, spíše ze zvědavosti, ale rozhodně nelituji.

Audiokniha Cirkadiánní kód: Satchin Panda
0:00
0:00

Cirkadiánní kód

Satchin Panda

Čte: Tomáš Voženílek

Audiokniha Velmi osobní kniha o zdraví: Margit Slimáková

Velmi osobní kniha o zdraví

Margit Slimáková

Čte: Jana Mařasová, Petr Gelnar

Audiokniha Biologie víry: Bruce H. Lipton
0:00
0:00

Biologie víry

Bruce H. Lipton

Čte: Martin Sláma

Audiokniha Kvantový doktor: Amit Goswami
0:00
0:00

Kvantový doktor

Amit Goswami

Čte: Martin Sláma

Audiokniha Čekáme děťátko: Martin Gregora, Miloš Velemínský ml.
0:00
0:00

Čekáme děťátko

Martin Gregora, Miloš Velemínský ml.

Čte: Zdeňka Žádníková Volencová

Audiokniha Tajemství okamžitého léčení: Frank Kinslow
0:00
0:00

Tajemství okamžitého léčení

Frank Kinslow

Čte: Alexej Pyško