Autor Richard Denny
Interpret Gustav Bubník
Délka 4 hod 55 min
Velikost 302 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Motivací k Vítězství - Richard Denny

Motivujte sebe i ostatní a dosáhněte opravdových výsledků

299 Kč

Bez 10 % DPH 271,82 Kč

 • Autor:Richard Denny
 • Interpret:Gustav Bubník
 • Délka:4 hod 55 min
 • Velikost:302 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:ProgresGuru

Popis audioknihy

Motivace vyvolává silnou odezvu. Všichni ji chtějí, ale většinou si nejsou jisti, co to je.

Každý chce víc motivace, ale není si úplně jistý, co to je. Jednotlivec by řekl, že by byl rád více motivovaný. Manažer nebo vedoucí by rád měl motivovanější tým či kolektiv a zaměstnavatel si přeje zaměstnávat motivovaného člověka. Ve skutečnosti jsou zaměstnavatelovy požadavky ještě větší v tom, že osoba, kterou potřebují, by měla být motivována vnitřně.

Jak se tedy stát více motivovanými, jak dosahovat svých cílů, co motivuje ostatní, jak je inspirovat a jak se vyhnout nástrahám demotivace? Motivovat ostatní je nejdůležitějším úkolem managementu. To zahrnuje schopnost komunikovat, jít příkladem, předložit výzvu, povzbudit, přijmout zpětnou vazbu, zapojit se, přenést odpovědnost, rozvíjet a školit, informovat, předat pokyny a spravedlivě odměnit. Jestliže použijete zásady, techniky a dovednosti, o nichž pojednává tato audiokniha, určitě budete motivovanější osobou, úspěšnými manažery nebo podporujícími přáteli.

Lidské bytosti, jak víme, jsou přirození hledači cílů, a zdá se, že veškeré ohromující úspěchy na světě pochází od vysoce motivovaných jedinců.

Všichni žijeme ve světě, který je čím dál složitější a kde máme k dispozici fantastické technologie. Nicméně svět, ve kterém všichni pracujeme, je samozřejmě svět lidí. Jen málokterým z nás se během našich školních let dostalo nějakého poučení ohledně nás samotných, ohledně komunikace, lidí či motivace.

Tato audio kniha je o lidech: při obchodování, při sportu a koníčcích, ve vztazích a jejich domácím prostředí. To, co obsahuje lze označit za selský rozum. Prakticky každý tak může motivovat sebe samého a měl by motivovat i ostatní. Vnitřní motivace totiž je a vždy byla tou silou, co je za úspěchy lidstva. A váš úspěch je čímkoliv, čím ho přimějete, aby byl.

Z audioknihy:

Je management ve své domnělé činnosti opravdu nadbytečný? Domnívám se, že ano. Historicky byl management víc o řízení svalů než mozku. Byla to povinnost manažerů myslet, organizovat, plánovat a potom dát jasné pokyny svým zaměstnancům, aby splnili své úkoly bez odchylky, váhání či opakování. Dnes se svaly používají jen málo. Manažeři zodpovídají za řízení mozků ostatních lidí, a jednou z jejich největších frustrací je nejspíš ta častá „Proč jsi nepřemýšlel?“.

Motivace, jak jsem řekl, znamená přimět někoho, aby něco udělal, protože to chce udělat. To platí i pro vás a pro mě – jestliže něco skutečně chceme udělat, budeme mít větší motivaci; a jestliže něco dělat nechceme, bude nám chybět vnitřní motivace. V této knize tedy budeme zkoumat a probírat metodologii, zásady a techniky nejen pro budování své vlastní vnitřní motivace, ale také pro motivaci ostatních lidí, se kterými přijdeme do kontaktu.

Existují nějaké reálné překážky, které vám a vašim lidem brání v úspěchu? Klíčové slovo je tu „reálné“ – nemám na mysli výmluvy. Do reálných překážek je třeba se pustit, vzít je jako výzvu a odstranit je, a také musíte akceptovat, že výmluvy jsou jedním ze způsobů myšlení. Je třeba je změnit a to v mnoha případech vyžaduje vědomé odhodlání a vedení.

Jak motivovaný člověk komunikuje? Zapáleně. Motivovaná osoba hovoří o budoucnosti, o tom, co dělá, nebo co má v plánu. Minulost se používá jako zkušenost, abychom rozpoznali příležitosti a úspěšně je využili. Motivovaná osoba má proto chuť do života a je radost s ní být.

Víte, nemusíte dělat ostatním to, co možná udělal někdo vám. Jen vy zodpovídáte za své činy a za spokojenost a úspěch lidí, které máte na starost a za které jste odpovědní. Vaše jednání s vašimi zaměstnanci v práci bude mít přímý dopad na jejich celkové štěstí v soukromém životě. Všichni víme, že lidé, kteří jsou v práci spokojení, budou s větší pravděpodobností spokojení i doma, avšak pokud jsou v práci nešťastní, je téměř nemožné, aby byli doma spokojení.

Seznam kapitol

 • 00 Úvod
 • 01 Manažer je mrtev, ať žije vůdce
 • 02 Zákony motivace
 • 03 Rozpoznejte demotivátory
 • 04 Asertivita
 • 05 Motivujte se budováním sebedůvěry
 • 06 Jak se motivovat vytýčením cílů
 • 07 Motivace osoby
 • 08 Motivace týmu
 • 09 Motivace vedení
 • 10 Pobídková motivace
 • 11 Potivační soutěže
 • 12 Motivační komunikace
 • 13 Motivační kritika
 • 14 Úspěch skrze lidi
 • 15 Motivace doma

Hodnocení

Stano

Prešlo mojimi rukami spústa kníh, v printovej i audio verzii. Kniha je nabitá informáciami a odporúčam ju študovať, nielen pasívne počúvať. Nájdete tu k tejto téme, môžem kľudne povedať, všetko a na "jednom mieste".

Dana Jakubcova

Po poslechu této knížky jsem se dozvěděla nový pohled na motivaci. Pomohla mi i v mé vlastní motivaci k novým úkolům a výzvám. Doporučuji všem co mají chuť se dozvědět nové podněty v motivaci.

Marek

Líbilo se mi na knize její pojetí, jak se stát více motivovaným, jak dosahovat svých cílů, jak inspirovat a jak se vyhnout nástrahám demotivace. Překvapilo mě, že díky použitým zásadám, technikám a dovednostem, o nichž pojednává tato audio kniha, se opravdu stane motivovanějším člověkem, úspěšným manažerem nebo podporujícím přítelem. Audio-zpracování je dobré a vypravěč má dobrý hlas. Obsah je stručný a přehledný. Knihy tohoto... více

Petr

Knihy od Richarda Dennyho mne vždy potěší především kvalitou svého obsahu a praktickou použitelností sdělovaných informací. I tato kniha je zapadá do této oblasti. Je velmi vhodná pro každého kdo pracuje s dalšími lidmi, nejen jako vedoucí ale i na úrovni řadového zaměstnance. Je to tím, že rady nejsou jen o motivaci, ale i komunikaci a schopnosti prosadit svou vizi. Kvalita přednesu je na výborné úrovni stejně jako zvukové zprac... více

J.A.

Motivujúca kniha :)

Audiokniha Vnitřní svět vítězů: Marian Jelínek
0:00
0:00

Vnitřní svět vítězů

Marian Jelínek

Čte: Bohdan Tůma

Audiokniha Jak být úspěšný: Richard Denny
0:00
0:00

Jak být úspěšný

Richard Denny

Čte: Michal Švarc

Audiokniha Drive / Pohon: Daniel Pink
0:00
0:00

Drive / Pohon

Daniel Pink

Čte: Aleš Procházka

Audiokniha Hrdina a Strašpytlík: David Zonyga
0:00
0:00

Hrdina a Strašpytlík

David Zonyga

Čte: Gustav Bubník

Audiokniha Opřete se do toho: Sheryl Sandberg
0:00
0:00

Opřete se do toho

Sheryl Sandberg

Čte: Simona Babčáková

Milion v kapse: Vladimír Procházka, Andrej Prešovský

Milion v kapse

Vladimír Procházka, Andrej Prešovský

Čte: Jaroslav Ludvík, Gustav Bubník