1001 myšlenek, které změnily naše uvažování

08.09.2016
Autor: ProgresGuru.cz

Robert Arp, americký spisovatel, filozof a ontolog, vydal 1001 myšlenek, které změnily svět na podzim roku 2013. Kniha se vzápětí stala bestsellerem (jako mnoho předchozích Arpových děl) a byla přeložena do několika jazyků. Český překlad Jana a Diny Podzimkových pro vás namluvil Gustav Bubník.

1001 myšlenek, které změnily naše uvažování

Klasická encyklopedie plná hesel, ani náhodou

Kniha se na první pohled tváří jako klasická encyklopedie plná hesel, která splývají v jednu obrovskou informační masu. Ve skutečnosti se však připravte na úchvatný průlet zlomovými okamžiky existence lidského myšlení: od prvního založení ohně, až ke komerčním cestám na měsíc. Díky Arpovi k tomu nepotřebujete stroj času, ani se nemusíte balit na náročnou cestu. Pouhým prostřednictvím vašich uší se vydáte po stopách antických filozofů, středověkých bojovníků s nevědomostí i novodobých inovátorů.

Audiokniha 1001 myšlenek, které změnily svět z vás sice neudělá Všeználka, který praktikuje oduševnělou konverzaci v několika vědních oborech, ale rozhodně vás přinutí přemýšlet nad známými fakty v nových souvislostech.

Jednotlivá hesla se pokouší zodpovědět otázky, které člověk řeší od doby, co nad nimi začal uvažovat: Jak vznikl náš svět a jaké poslání v něm máme? Jak by měl člověk žít? Jak postavit funkční společnost? Vědecky dokázaná tvrzení střídají teorie založené na domněnkách: Kam putuje duše po smrti? Existuje vůbec duše? Lze cestovat v čase zpět, a změnit tak už proběhlou historii? S přirozeností sobě vlastní se Arp v jednom prostoru věnuje tématům vážným i těm odlehčeným typu „Kdo první formuloval otázku o vejci a slepici?“

Tahle audiokniha vás bude bavit dlouho, týdny i měsíce můžete pomalu, postupně objevovat přesně to, co vás zajímá.

Každý den aspoň jedna myšlenka, která může změnit i váš svět. A to jen proto, že nad ní začnete uvažovat.

Tištěná kniha čítá 960 stránek, audio nahrávku jsme tedy pro snadnější orientaci a přehrávání rozdělili do několika tematických oddílů: Umění a architektura, Filozofie, Náboženství, Politika a společnost, Psychologie a Věda a technika. Stáhnout si ji můžete samozřejmě také jako komplet.

1001 myslenek, které změnily naše uvažování - komplet audiokniha