Autor Anja Förster, Peter Kreuz
Interpret Tereza Richtrová, Michal Švarc
Délka 5 hod 55 min
Velikost 413 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Nekonvenční myšlení - Anja Förster, Peter Kreuz

17 pravidel pro vítězství v byznysu

299 Kč

Bez 10 % DPH 271,82 Kč

 • Autor:Anja Förster, Peter Kreuz
 • Interpret:Tereza Richtrová, Michal Švarc
 • Délka:5 hod 55 min
 • Velikost:413 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:ProgresGuru

Popis audioknihy

Nebojte se být jiní a zpochybňujte zdánlivě nezvratné zákony své branže.

Autoři totiž zastávají hluboké přesvědčení, že blázen je ten, kdo dělá pořád totéž, a přesto očekává jiný výsledek. Toto je audiokniha pro všechny, kteří už nemají náladu na debaty ve stylu nedělních televizních diskusí a na hosty, kteří do ohlušení mluví a mluví, aby všechno zůstalo tak, jak je. Je to audiokniha pro ty, kteří se záměrně staví proti tomuto trendu fňukání na vysoké úrovni a jsou přesvědčeni, že budoucnost je něco, co tvoříme, ne něco, co nás

Srozumitelně vysvětluje, jak uspět v současné konkurenci. Představuje jak v byznysu myslet jinak, nekonvenčně a vysoce kreativně každý den.

Bez teorie, ale s užitečným návodem k okamžité realizaci. Je to audiokniha pro ty, pro něž je vášeň stejně důležitá jako zisk. Pro všechny, kteří se zdráhají uvěřit, že etablované firmy nejsou schopny změn. Obrací se i na ty, kteří nechtějí obětovat své sny na oltáři všeobecně uznávaných mouder.

Autoři totiž nechápou pravidla nekonvenčního myšlení v podnikání jako neochvějné pravdy, ale spíše jako nástroje, jimiž mohou firmy dramaticky zvýšit svou produktivitu. Nechte se tedy inspirovat praktickými příklady světových firem a zkušenostmi odborníků na novátorské myšlení v podnikání. Budou vás nutit přemýšlet, vymýšlet a tvořit. Uvažovat nad tím, jak využít postupů a technik z jiných oborů, oproti sledování vaší konkurence.

Z audioknihy:

Podíváme-li se na historii firem jako CNN, Dell, Ikea nebo Swatch, pak rychle zjistíme, že byly zpočátku odborníky, analytiky, konkurenty a zákazníky považovány za blázny právě pro to, že porušovaly pravidla svého oboru a vymýšlely nová. Tyto firmy jsou však zároveň příkladem toho, že základem úspěchu je intuice, vášeň, chuť inovovat a notná porce nekonvenčního myšlení. Nebo, jak krátce a výstižně vyjádřil svou filozofii managementu Akio Morita, zakladatel firmy Sony: „Nezásobuji trhy. Tvořím je."

Odvážné kroky s cílem vstoupit na trh jako první s neotřelými nápady a jedinečnou nabídkou služeb generují energii, kterou potřebujete, abyste se odlišili. Což zase vede k věrnosti zákazníků, zisku, obratu a podílu na trhu, jichž chcete dosáhnout.

Mnoho firem se pěkně uvelebilo uprostřed. Zeptáme-li se, jaká je jejich cílová skupina, dostane se nám odpovědi typu „celý trh", jehož potřeby by tyto firmy rády uspokojily. Zhruba podle hesla „pro každého něco". Ale uprostřed, v šedém průměru, je narváno. Chybí tam vzduch, nedá se tam dýchat. Nebo jinak řečeno, chybí tam pozornost zákazníků. Výsledkem je stále větší konkurence, klesající marže a minimální rozdíly v kvalitě nabídek, které lákají stále stejným způsobem.

Každá strategie je časově omezená. Recept pro manažery a firmy spočívá v podpoře flexibility, přizpůsobivosti, stálém učení, ochotě riskovat, kreativním myšlení a osobní odpovědnosti, aby vyzískali kapitál ze schopností, které je obklopují a nezůstávali z pohodlnosti u toho, co důvěrně znají. Následující dva příklady jasně ukazují, že to je možné i pro zavedené firmy - a že i fádnost se může stát kultem!

Unikněte typické konkurenci tváří v tvář tím, že vytvoříte zcela nové trhy. Vytvořte nabídky, které dosud nebyly ve vašem oboru běžné, nebo získejte zcela nové zákaznické segmenty. Vzpoměňte si na dánského výrobce stavebnic LEGO, který vedle svého tradičního trhu vytvořil zcela nový trh: projekt LEGO Serious Play uvedl na trh stavebnicové sady pro manažery.

Seznam kapitol

 • 00 Úvod
 • 01 Hledejte nové cesty
 • 02 Jiné myšlení v podnikání
 • 03 Panoramatický pohled
 • 04 Mrtvý střed
 • 05 Lehká bagáž
 • 06 Nekonvenční myšlení: Trhy
 • 07 Vytvořte zcela nové trhy
 • 08 Neklaďte úspěchu hranice
 • 09 Dobývejte nové trhy
 • 10 Staňte se šampiony ve svém oboru
 • 11 Nekonvenční myšlení: Produkty
 • 12 DNA produktu
 • 13 Záležitost designu
 • 14 Vnitřní prožitek
 • 15 Buďte kreativní
 • 16 Nekonvenční myšlení: Cena
 • 17 Cenová DNA
 • 18 Polarizace cen
 • 19 Umístěte se chytře uprostřed
 • 20 Darujte lampu - prodávejte olej
 • 21 Ať si cenu určí zákazník
 • 22 Ať platí jiní
 • 23 Začněte jako novátor - teď!

Hodnocení

Alice

Moc hezky přečtené, inspirativní a motivující. Doporučuji.

Tomas

Kniha velmi zvlastna. Pre mna osobne toho vela noveho nepriniesla. Vacsina veci je pomerne znama (mozno len v mojej bubline?) si myslim medzi podnikatelmi v dnesnej dobe. Co je vsak zaujimave – kniha obsahuje extremne vela realnych prikladov co a ako zafungovalo u koho a preco. Vacsina je notoricky znama ale spolu s porovnanim a vysvetlenim celého pribehu je to zaujimave. Osobne mi velmi nevyhovoval sposob nacitania a sposob ako sa stri... více

Lacki

Skvelá kniha, ktorú môžem odporúčiť. Ukazuje pohľad rôzne pohľady z hľadiska biznisu a marketingových stratégii, či už sú to pohľady ľudí, pohľady značiek a filantropov, ukazuje a dáva išpiráciu do života v zmysle ako byť iný, ako sa odlíšiť a čo všetko je možné na základe príkladov, ktoré budete počuť. Veľmi inšpiratívne a príjemné počúvanie. Nahovorené dvomi osobami (muž/žena) nieje to monotónne.

Pavel

Kniha srozumitelně a příjemně seznamuje posluchače (čtenáře) s inovativními koncepty myšlení v dlouhé řadě různých oborů a podnikatelských prostředí. Konkrétně můžeme sledovat, jak a proč ti úspěšní uvažovali jinak než většina, co to způsobilo. Prezentované strategie jsou inspirativní a principy se dají s trochou vynalézavosti aplikovat i v oblastech, kterým se věnujeme. Pro mě představuje kniha určitě přínos a nápaditý vhled do aktuáln... více

Marek

Líbí se mi na knize, že je pro nás všechny, kteří se zdráhají uvěřit, že zavedené firmy nejsou schopny změn. Jsou zde popsány celý metody pro nového myšlení. Vše je zde uvedeno prakticky a zajímavě. Překvapilo mě, jak je tu absolutně praktická analýza více než dvou set úspěšných firem z celého světa z pohledu úspěchu geniálních novátorů. Obsah je velmi dobrý a audio zpracování je výborné.

Matej

Musím povedať, že samotný text knihy je písaný trocha náročnejšie. Je tam prítomné pomerne veľké množstvo informácii, ktoré sú veľmi hutné. Určite to nie je kniha typu "motivačný bulls.it" Ponúkla mi nový pohľad na trh. Musím povedať, že viacero poznatkov sa pokúsim aplikovať. Celkovo hodnotím výborne, lebo som sa dozvedel veľa nových informácii. Čo sa týka audio prejavu, tak bol trocha monotónny, bolo treba sa dosť sústr... více

Piki

4*

Jan Pospíšil

Audiokniha je výborně načtená. Informace jsou jasné a stručné. Při prvním poslechu jsem se ztrácel v množství příkladů firem, které vymysleli něco nekonvenčního. Je to velmi inspirativní poslech.

Audiokniha Tak to dělá Virgin: Richard Branson
0:00
0:00

Tak to dělá Virgin

Richard Branson

Čte: David Prachař

Audiokniha Stát se investorem: Mikuláš Splítek
0:00
0:00

Stát se investorem

Mikuláš Splítek

Čte: Tomáš Voženílek

Audiokniha Co je vaším byznysem?: Miloš Toman
0:00
0:00

Co je vaším byznysem?

Miloš Toman

Čte: Jan Linhart

Audiokniha Velká kniha fuckupů: Tomáš Studeník, Ivan Brezina
0:00
0:00

Velká kniha fuckupů

Tomáš Studeník, Ivan Brezina

Čte: Borek Kapitančik, Michaela Rykrová

Audiokniha Spotify: Jonas Leijonhufvud, Sven Carlsson
0:00
0:00

Spotify

Jonas Leijonhufvud, Sven Carlsson

Čte: Ondřej Halámek

Audiokniha Nekonečná hra: Simon Sinek
0:00
0:00

Nekonečná hra

Simon Sinek

Čte: Jakub Hejdánek