Autor Leo Babauta
Interpret Michal Švarc
Délka 1 hod 38min
Velikost 123 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Zen a Hotovo - Leo Babauta

Zcela jednoduchý systém osobní produktivity

199 Kč

Bez 10 % DPH 180,91 Kč

 • Autor:Leo Babauta
 • Interpret:Michal Švarc
 • Délka:1 hod 38min
 • Velikost:123 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:ProgresGuru

Popis audioknihy

Soustředí se na praktické změny návyků,

které lze uplatnit samy o sobě, ale které jsou vhodné i pro práci v jiných systémech. Pomůže vám vytvořit si nové návyky a změnit již používané, jeden po druhém, strukturovaně – ty jsou proto zvládnutelné mnohem snadněji než nástrahy jiných systémů. Z deseti návyků si navíc můžete vybrat takové, které souzní s vaším individuálním pracovním stylem a soustředit se na jejich zdokonalení.

Díky této audioknize budete dělat jen to, co opravdu potřebujete.

A bez rozptylování. Skutečně, změny návyků jste schopni dosáhnout i vy, stačí začít po troškách, najít správnou motivaci a neztrácet koncentraci. Podaří se vám mít své záležitosti více pod kontrolou a být výkonnější. Váš život bude normálnější, jednodušší a přítomnější. Uděláte toho mnohem více - od každodenních pracovních povinností až po své osobní projekty - a stále budete mít čas na svou rodinu, svůj osobní život. Nesnažte se ale začít provádět všechny rady najednou. I Babauta sám upozorňuje na postupnost. Je velice důležité, abyste jeho rady zaváděli do svého života postupně a nikam nespěchali

Z audioknihy:

Mnozí se nadchnou pro systém a pokoušejí se zavést všechny novinky najednou - a nakonec odpadnou. Vrátí se, ale odpadnou znovu. Je to stejné jako s dietami nebo cvičením - pokud si nesvojíte úspěšné metody pro změny návyků, budete opakovaně selhávat, ztratíte motivaci a nakonec to vzdáte. Základní součástí metodiky ZTD je utváření 10 návyků s důrazem na postupné osvojování. Největší problém při aplikaci jiných systémů produktivity je totiž marná snaha uživatelů zavést všechny postupy a změny naráz.

Každé ráno se rozhodněte, které jsou vaše nejdůležitější úkoly daného dne. Pravděpodobně to budou již naplánované velké kameny, ale během týdne může dojít ke změně. Zvolte přibližtě tři nejdůležitější úkoly pro daný den - mezi nimi například jeden velký kámen a tři jiné důležité úkoly. V rámci programu pro ně vyhraďte čas co nejvíce zrána, protože během dne se určitě objeví nové pracovní požadavky a úkoly a už byste se k nim nemuseli dostat.

Odpočívejte. Zhluboka dýchejte, protahujte se a dělejte přestávky. Užívejte si života. Běžte ven a nechejte se okouzlit přírodou. Udržujte zdravou mysl.

Přestaňte hledat negativa. Možná se necháváte uhranout obtížností úkolu a vidíte samé překážky stojící vám v cestě. Zkuste se zaměřit na lepší stránky věci. Připomeňte si, jaké příležitosti tento projekt představuje .... příležitost učit se, zlepšit se v něčem, vydělat více peněz, prohloubit vztah, získat dlouhodobou pozornost médií, přiblížit se dalším možnostem. Když vidíte příležitost namísto problémů, nejste tak vyděšení a chuť do práce je mnohem větší.

Ano vím, chtěli jste věc zpracovat později. Nechat ji tam do chvíle, než se k ní dostanete. Ano, ale tohle "později" vytváří hromádky a dělá nepořádek. Nečekejte na později: zpracujte to teď!

V tom je ten trik - je jednoduché rutiny nastavit, ale těžké u nich zůstat. Jakmile však už jednou najdete sadu rutin, která u vás bude spolehlivě fungovat, a vydržíte je používat alespoň 30 dní, stane se tento styl práce pro vás návykem. A zjistíte, že jste mnohem klidnější a máte větší kontrolu nad životem.

Seznam kapitol

 • 00 Úvod
 • 01 Proč ZTD
 • 02 Utváření 10 návyků
 • 03 Vykonávání
 • 04 Rutiny

Hodnocení

Vláďa Novotný

Tam kde se David Allen vykecává v Mít vše hotovo, tam Babauta zjednodušuje podle Zenu. Je otázka co je lepší, Allen vám dává tolik možností, že se v nich ztrácíte pokud si nedokážete vybrat co vyhovuje Vám a zbytek zahodit (aplikovat vše je sebevražda). Dalo by se říct, že Babauta Vám udělal takový svůj výcuc z GTD a ten Vám nabízí, což nemusí fungovat pro každého. Na druhou stranu pokud Babautu znáte a jeho styl Vám vyhovuje, tak je... více

Petr

Pokud ještě nemáte načteno nic o timemanagementu, doporučuji. Shrnuje to nejdůležitější co potřebujete, abyste byli schopní dosáhnout lepší efektivity v práci a životě. Pokud se již v této problematice orientujete, asi Vám kniha nic nového nepřinese, ale není dlouhá a je tak dobrá k osvěžení principů řízení času.

Marek Kuruc

Leo podľa mňa skoncipoval "10satoro" jednoduchosti a efektivity v dnešnom svete, ktorý je kladie na nás čoraz väčšie kapacitné požiadavky. Stihnúť musíme len jedno, svoj život. Odporúčam, počúvať dookola a nezabudnúť aplikovať.

Jiří

Sice krátké ale zajímavé. Z motivačních knih ta rozhodně lepší.Koupil jsem si i knižně, tak se mi líbí :-) Začíná tím že se neopakuje. A pak se totéž zopakuje dvakrát.

Martin

Obsah knihy mi zatím vyhovuje. minimalistická metodika pro osobní produktivitu.Vhodné pro lidi, kterým se nedaří používat GTD. Příliš rychle čtené

Marek

Autor vypráví o řízení a plánování času včetně dokončování věcí na čas. Pomůže Vám vytvořit si nové návyky. Musíte začít po troškách. Najde svou správnou motivaci a koncentraci. Dostanete své věci pod kontrolu a budete výkonnější. Váš život bude jednodušší a uděláte toho mnohem více. Budete mít víc času na svou rodinu a svůj osobní život. Obsah se velmi zdařil. Hlas interpreta je výborný. Oproti jiným knihám tato kniha jde přímo k cíli.

Sempri

Táto audiokniha učí ako efektívne sa zamerat na nove navyky. Autor sa snazi opakovat jednotlive body, aby sa vniesli do navykov a podvedomia. Precital som množstvo knih o motivacii, ale toto velmi efektívny spôsob. Velmi doporučujem.

Audiokniha Mít vše hotovo: David Allen
0:00
0:00

Mít vše hotovo

David Allen

Čte: Petr Theodor Pidrman

Audiokniha Síla jednoduchosti: Leo Babauta
0:00
0:00

Síla jednoduchosti

Leo Babauta

Čte: Gustav Bubník

Audiokniha Digitální minimalismus: Cal Newport
0:00
0:00

Digitální minimalismus

Cal Newport

Čte: Martin Veselý

Audiokniha Atomové návyky: James Clear
0:00
0:00

Atomové návyky

James Clear

Čte: Ondřej Halámek

Audiokniha Konec prokrastinace: Petr Ludwig
0:00
0:00

Konec prokrastinace

Petr Ludwig

Čte: Jakub Hejdánek

Audiokniha Síla zvyku: Charles Duhigg
0:00
0:00

Síla zvyku

Charles Duhigg

Čte: Jiří Schwarz