Autor Leo Babauta
Interpret Gustav Bubník
Délka 4 hod 40 min
Velikost 291 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Síla jednoduchosti - Leo Babauta

6 klíčových pravidel efektivity k životní změně

běžná cena

299 Kč

199 Kč

Bez 10 % DPH 180,91 Kč

 • Autor:Leo Babauta
 • Interpret:Gustav Bubník
 • Délka:4 hod 40 min
 • Velikost:291 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:ProgresGuru

Popis audioknihy

Představte si, že plníte pouze několik málo úkolů.

Všechny jsou pečlivě zvoleny tak, aby měly co nejvýznamnější dopad. Dosahujete svých primárních cílů bez stresu z toho, že byste museli dělat sto věcí najednou. Může to znít jako utopie, ale rozhodně toho lze dosáhnout. Autorovi audioknihy se to po­dařilo díky systému, který lze velmi snadno uskutečnit. Lze jej zredukovat na jedinou větu. Umět si vybrat. Den má totiž omezený počet hodin.

Mnoho lidí spatřuje tuto mez jako osobní problém, jiní zase jako výzvu. Pokud efektivně nakládáme se svým časem a naučíme se pracovat produktivně, neznamená to vždy, že toho dokážeme udělat více omezeném čase. Problém je, že ne vždy tímto přístupem dosáhneme nejlepších výsledků. Pokud děláme velké množství různých věcí, znamená to, že zřejmě děláme spoustu věcí nedůležitých, zároveň ale budeme přepracovaní a vystresovaní.

Mít celkem klidné pracovní dny, míru stresu minimální, soustředit se na svou práci a ještě si dokázat udělat čas na sebe a rodinu.

K tomu vám pomůže šest klíčových pravidel, se kterými se v audioknize seznámíte. Tyto pravidla lze také zjednodušit a ještě zestručnit, na pouhé dva body. Rozpoznat nezbytné a eliminovat zbytek. V audioknize se budeme zabývat různými způsoby, jak aplikovat tyto dva kroky v různých oblastech pracovního i osobního života, ale vždycky nakonec dojde­me zpět k těmto dvěma základním myšlenkám. Zaměřit se na nezbytné a ostat­ní nechat být. Díky těmto zásadám budete spokojenější, méně stresovaní a možná pře­kvapivě produktivnější.

Z audioknihy:

Nejdřív vám prozradím, co tato kniha nezmůže. Nenaučí vás přesně, jak napsat román nebo jak uběhnout maraton nebo jak přestat kouřit. Není to návod ani pro jednu z těchto věcí. Je to však návod, jak si zjednodušit život a zaměřit se na ty nejdůležitější věci. Jak konat méně, ale dosáhnout více. Jak se soustředit a jak své  soustředění využít při dosahování svých  cílů, ať již jsou jakékoli. Tajemství tkví spíše v omezování než v objemu. Každá kapitola této knihy si klade za  cíl vás naučit, jak se zaměřit na  jednoduchost a jak toto zaměření využít k efektiv­nějšímu jednání v různých oblastech života.

Naučíte se, jak zjednodušit svou činnost, jak zmenšit objem svých úkolů, projektů, probíhající komunikace i přicházejících  informací. Naučíte se, jak redukovat zmatek ve svém životě tak, abyste byli méně stresovaní a více produktivní. Naučíte se, že  jednoduchost může být extrémně efektivní. Naučíte se, jak ji využít při dosahování svých  cílů jednoho po druhém. Dozvíte se, jak si vytvořit klidné pracoviště bez ohledu na to, kde pracujete. Toto je kniha o zjednodušování a o tom, jak  zaměření na zjednodušení může proměnit váš život. Tato kniha není ani abstraktní teo­rie: poskytne vám velmi praktické rady, jak princip jednoduchosti uskutečnit v každodenní praxi.

Představte si dva reportéry, kteří pracují pro noviny. Jeden se snaží týdně napsat co nejvíc článků a ten druhý se soustředí jenom na jeden článek týdně. Reportér, který píše třicet článků týdně, musí zkoumat rozsáhlé množství zdrojů, aby vytěžil každé zrnko  informace, které by mohlo být alespoň vzdáleně zajímavé, a pak z každého vytvoří krátký, rychlý a značně omezený článek, který nezíská mnoho pozornosti. Jeho vydavatel je potěšen množstvím práce, které zastane, a tak ho odměňuje chválou. Druhý reportér se rozhodne, že pokud má tento týden připravit jen jeden článek, měl by stát za to. Polovinu prvního dne stráví bádáním a přemýšlením a brainstormingem, až si nakonec vybere působivý příběh, o kterém ví, že lidi nadzvedne z křesel. Bude to článek, který vyhrává ocenění. Dva další dny stráví shromažďováním  infor­mací a pár dalších dnů psaním a ověřováním faktů. A víte, co se stane? Nejenže to bude nejlepší článek týdne, ale dokonce obdrží cenu. Bude to článek, který si čtenáři zamilují a který autorovi pomůže získat povýšení a dlouhodobý ve­řejný věhlas. Na tomto článku a dalších podobných si může založit kariéru. První reportér nabízel objem, ale krátkého trvání. Druhý reportér se soustředil na jednoduchost mála, ale dlouhodobě si vedl podstatně lépe. V tom spočívá umění jednoduchosti.

Seznam kapitol

 • 00 Úvod
 • 01 Základní pravidla
 • 02 Umění stanovit si meze
 • 03 Jak vybrat to nejnutnější
 • 04 Jak se zaměřit na jednoduchost
 • 05 Jak vytvořit nové návyky
 • 06 Zjednodušení cílů a projektů
 • 07 Zjednodušení úkolů
 • 08 Zjednodušení time-managementu
 • 09 Zjednodušení e-mailové komunikace
 • 10 Zjednodušení práce s internetem
 • 11 Zjednodušení povinností
 • 12 Zjednodušení denního režimu
 • 13 Jak zpomalit
 • 14 Jak být jednoduše zdravý a fit
 • 15 O motivaci

Hodnocení

Maček

Ahoj čitatelia, takže knihu som si strašne užil. Páčila sa mi a hneď som si ju zobral na pomoc. Zariadil som podľa nej pár veci a hneď bolo lepšie. Kniha je záživná a vždy má čo dať. Ďakujem aj pánovi čo čítal tú knihu Gustáv Bubník. Mám rád knihy ktoré číta. Dáva do toho všetko a kniha nieje nudná a monotónna avšak plná prekvapení. Jasneže odporúčam knihu kúpiť. :)

Martin

Krátká a věcná kniha. Plná zajímavých tipů, někdy se ale často opakujících. Určitě stojí za poslech. Sám jsem si z knihy odnesl pár zajímavých a nových poznatků které se snažím aplikovat ve svém životě.

Vláďa Novotný

Opět ukázka toho jak Babauta píše. Kniha je výtahem základů přístipu k řešení problémů a poté jejich aplikace. Nic neokecává a jde přímo na věc a ukazuje jednu cestu jak to řešit. Má to své výhody, šetří čas a pokud tápete, pomůže. Pokud víte, přeskočte. Babauta obecně píše knihy na témata, kterým stačí 2-3 věty, ale protože lidé potřebují okecávání, tak to vždycky natáhne do celé knížky, aby jste měli čas se nechat zpracovat. Na dru... více

Tomas

Přesně to, co jsem potřeboval dneska přečíst. Velice mě to namotivovalo.

Petr

Povedená kniha od velkého průkopníka moderního minimalismu.

Valentak

Dobre myslenky a inpirace, ale na muj vkus prilis mnoho rad co delat a nedelat, ale uz mene vysvetleni proc to pak funguje. Osobne takove vysvetleni potrebuji ve vetsi mire, ale kniha dobra

ren

Bezva kniha. Konkrétní a jednoduchý návod jak dát svůj pracovní i soukromý život dopořádku. Pro lidi, co chtějí!

Ján

Celkom sa mi to páčilo, treba ale asi vypočuť aj 2x aby sa človek do všetkého toho dostal, inak určite odporúčam. Je lepšie mať poriadok vo veciach a potom pôjde všetko jednoduchšie. Tiež sa mi páčilo nahovorenie ukážky...

Radek Novák

Super kniha, vše perfektně popsáno. Jsou v ní i praktické rady, které nejsou jen pouhou teorií. Naučila mě, jak si správně vybrat, co dělat a díky tomu ušetřit svoji energii i čas. Dělat hlavně to, co je pro můj cíl nejdůležitější.

Sempri

Autor je velky odbornik na tuto temu. Putavy pribeh a velmi cenne rady, ktore ked človek začne aplikovať, tak mu zjednodusia zivot. Skvela kniha. Velmi odporúčam, aj ine knihy od autora.

Gonchar

Pacilo sa mi prakticke riesenie a udrzatelnost zvladania situacii, ktore nam robia problemy. Nepacilo sa mi vsak nacitanie knihy a kniha ma nevtiahla k pozornemu pocuvaniu. Hodnotim ju vsak pozitivne. Ak by bola spracovana putavejsie bola by skvela. Odporucane navody vsak funguju a viacere z nich uz 2 mesiace s lahkostou aplikujem

Dáša

Knížka je dobrá. Nejdůležitější jsou nejjednodušší věci. Chceš-li něco pro sebe udělat: ukliď si.

Marek

Dlouho jsem v práci řešil, jak si zjednodušit život. Tato kniha mi v tom pomohla. Autor mi ukázal, jak mít klidné dny, minimální stres a jak se při tom všem soustředit na práci. Navíc mě překvapilo, že se dá získat více času pro sebe a svou rodinu. Kniha mluví o klíčových pravidlech, však nejdůležitější je se zaměřit na nezbytné a ostatní nechat být. Audio zpracování bylo výborné, obsah velmi dobře strukturovaný. Toto jsem od knihy oček... více

Time management: Cal Newport, David Allen

Time management

Cal Newport, David Allen

Čte: Petr Theodor Pidrman

Audiokniha Atomové návyky: James Clear
0:00
0:00

Atomové návyky

James Clear

Čte: Ondřej Halámek

Audiokniha Konec prokrastinace: Petr Ludwig
0:00
0:00

Konec prokrastinace

Petr Ludwig

Čte: Jakub Hejdánek

Audiokniha Chytřeji, rychleji, lépe: Charles Duhigg
0:00
0:00

Chytřeji, rychleji, lépe

Charles Duhigg

Čte: Jan Hyhlík

Audiokniha Kdy: Daniel Pink
0:00
0:00

Kdy

Daniel Pink

Čte: Jiří Schwarz

Audiokniha Hluboká práce: Cal Newport
0:00
0:00

Hluboká práce

Cal Newport

Čte: Petr Theodor Pidrman