Síla jednoduchosti - Leo Babauta

6 klíčových pravidel efektivity k životní změně

běžná cena

369 Kč

339 Kč

 • Autor:Leo Babauta
 • Interpret:Gustav Bubník
 • Délka:4 hod 40 min
 • Velikost:291 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:ProgresGuru

Popis audioknihy

Představte si, že plníte pouze několik málo úkolů.

Všechny jsou pečlivě zvoleny tak, aby měly co nejvýznamnější dopad. Dosahujete svých primárních cílů bez stresu z toho, že byste museli dělat sto věcí najednou. Může to znít jako utopie, ale rozhodně toho lze dosáhnout. Autorovi audioknihy se to po­dařilo díky systému, který lze velmi snadno uskutečnit. Lze jej zredukovat na jedinou větu. Umět si vybrat. Den má totiž omezený počet hodin.

Mnoho lidí spatřuje tuto mez jako osobní problém, jiní zase jako výzvu. Pokud efektivně nakládáme se svým časem a naučíme se pracovat produktivně, neznamená to vždy, že toho dokážeme udělat více omezeném čase. Problém je, že ne vždy tímto přístupem dosáhneme nejlepších výsledků. Pokud děláme velké množství různých věcí, znamená to, že zřejmě děláme spoustu věcí nedůležitých, zároveň ale budeme přepracovaní a vystresovaní.

Mít celkem klidné pracovní dny, míru stresu minimální, soustředit se na svou práci a ještě si dokázat udělat čas na sebe a rodinu.

K tomu vám pomůže šest klíčových pravidel, se kterými se v audioknize seznámíte. Tyto pravidla lze také zjednodušit a ještě zestručnit, na pouhé dva body. Rozpoznat nezbytné a eliminovat zbytek. V audioknize se budeme zabývat různými způsoby, jak aplikovat tyto dva kroky v různých oblastech pracovního i osobního života, ale vždycky nakonec dojde­me zpět k těmto dvěma základním myšlenkám. Zaměřit se na nezbytné a ostat­ní nechat být. Díky těmto zásadám budete spokojenější, méně stresovaní a možná pře­kvapivě produktivnější.

Z audioknihy:

Nejdřív vám prozradím, co tato kniha nezmůže. Nenaučí vás přesně, jak napsat román nebo jak uběhnout maraton nebo jak přestat kouřit. Není to návod ani pro jednu z těchto věcí. Je to však návod, jak si zjednodušit život a zaměřit se na ty nejdůležitější věci. Jak konat méně, ale dosáhnout více. Jak se soustředit a jak své  soustředění využít při dosahování svých  cílů, ať již jsou jakékoli. Tajemství tkví spíše v omezování než v objemu. Každá kapitola této knihy si klade za  cíl vás naučit, jak se zaměřit na  jednoduchost a jak toto zaměření využít k efektiv­nějšímu jednání v různých oblastech života.

Naučíte se, jak zjednodušit svou činnost, jak zmenšit objem svých úkolů, projektů, probíhající komunikace i přicházejících  informací. Naučíte se, jak redukovat zmatek ve svém životě tak, abyste byli méně stresovaní a více produktivní. Naučíte se, že  jednoduchost může být extrémně efektivní. Naučíte se, jak ji využít při dosahování svých  cílů jednoho po druhém. Dozvíte se, jak si vytvořit klidné pracoviště bez ohledu na to, kde pracujete. Toto je kniha o zjednodušování a o tom, jak  zaměření na zjednodušení může proměnit váš život. Tato kniha není ani abstraktní teo­rie: poskytne vám velmi praktické rady, jak princip jednoduchosti uskutečnit v každodenní praxi.

Představte si dva reportéry, kteří pracují pro noviny. Jeden se snaží týdně napsat co nejvíc článků a ten druhý se soustředí jenom na jeden článek týdně. Reportér, který píše třicet článků týdně, musí zkoumat rozsáhlé množství zdrojů, aby vytěžil každé zrnko  informace, které by mohlo být alespoň vzdáleně zajímavé, a pak z každého vytvoří krátký, rychlý a značně omezený článek, který nezíská mnoho pozornosti. Jeho vydavatel je potěšen množstvím práce, které zastane, a tak ho odměňuje chválou. Druhý reportér se rozhodne, že pokud má tento týden připravit jen jeden článek, měl by stát za to. Polovinu prvního dne stráví bádáním a přemýšlením a brainstormingem, až si nakonec vybere působivý příběh, o kterém ví, že lidi nadzvedne z křesel. Bude to článek, který vyhrává ocenění. Dva další dny stráví shromažďováním  infor­mací a pár dalších dnů psaním a ověřováním faktů. A víte, co se stane? Nejenže to bude nejlepší článek týdne, ale dokonce obdrží cenu. Bude to článek, který si čtenáři zamilují a který autorovi pomůže získat povýšení a dlouhodobý ve­řejný věhlas. Na tomto článku a dalších podobných si může založit kariéru. První reportér nabízel objem, ale krátkého trvání. Druhý reportér se soustředil na jednoduchost mála, ale dlouhodobě si vedl podstatně lépe. V tom spočívá umění jednoduchosti.

Seznam kapitol

 • 00 Úvod
 • 01 Základní pravidla
 • 02 Umění stanovit si meze
 • 03 Jak vybrat to nejnutnější
 • 04 Jak se zaměřit na jednoduchost
 • 05 Jak vytvořit nové návyky
 • 06 Zjednodušení cílů a projektů
 • 07 Zjednodušení úkolů
 • 08 Zjednodušení time-managementu
 • 09 Zjednodušení e-mailové komunikace
 • 10 Zjednodušení práce s internetem
 • 11 Zjednodušení povinností
 • 12 Zjednodušení denního režimu
 • 13 Jak zpomalit
 • 14 Jak být jednoduše zdravý a fit
 • 15 O motivaci

Hodnocení

Gonchar

Pacilo sa mi prakticke riesenie a udrzatelnost zvladania situacii, ktore nam robia problemy. Nepacilo sa mi vsak nacitanie knihy a kniha ma nevtiahla k pozornemu pocuvaniu. Hodnotim ju vsak pozitivne. Ak by bola spracovana putavejsie bola by skvela. Odporucane navody vsak funguju a viacere z nich uz 2 mesiace s lahkostou aplikujem

Dáša

Knížka je dobrá. Nejdůležitější jsou nejjednodušší věci. Chceš-li něco pro sebe udělat: ukliď si.

Marek

Dlouho jsem v práci řešil, jak si zjednodušit život. Tato kniha mi v tom pomohla. Autor mi ukázal, jak mít klidné dny, minimální stres a jak se při tom všem soustředit na práci. Navíc mě překvapilo, že se dá získat více času pro sebe a svou rodinu. Kniha mluví o klíčových pravidlech, však nejdůležitější je se zaměřit na nezbytné a ostatní nechat být. Audio zpracování bylo výborné, obsah velmi dobře strukturovaný. Toto jsem od knihy oček... více

Audiokniha Zen a Hotovo: Leo Babauta
0:00
0:00

Zen a Hotovo

Leo Babauta

Čte: Michal Švarc

Audiokniha Soustředění: Leo Babauta
0:00
0:00

Soustředění

Leo Babauta

Čte: Michal Švarc

Audiokniha Síla zvyku: Charles Duhigg
0:00
0:00

Síla zvyku

Charles Duhigg

Čte: Jiří Schwarz

Audiokniha Hluboká práce: Cal Newport
0:00
0:00

Hluboká práce

Cal Newport

Čte: Petr Theodor Pidrman

Audiokniha Mít vše hotovo: David Allen
0:00
0:00

Mít vše hotovo

David Allen

Čte: Petr Theodor Pidrman

Rychlá změna: Charles Duhigg

Rychlá změna

Charles Duhigg

Čte: Jiří Schwarz, Jan Hyhlík