Zen a Hotovo

Zcela jednoduchý systém osobní produktivity

250 Kč

149 Kč

 • Autor: Leo Babauta
 • Interpret: Michal Švarc
 • Délka: 1 hod 38min
 • Velikost: 123 MB
 • Typ: Audiokniha kompletní
 • Formát: MP3 ke stažení
 • Vydavatel: Progres Guru

Soustředí se na praktické změny návyků,

které lze uplatnit samy o sobě, ale které jsou vhodné i pro práci v jiných systémech. Pomůže vám vytvořit si nové návyky a změnit již používané, jeden po druhém, strukturovaně – ty jsou proto zvládnutelné mnohem snadněji než nástrahy jiných systémů. Z deseti návyků si navíc můžete vybrat takové, které souzní s vaším individuálním pracovním stylem a soustředit se na jejich zdokonalení.

Díky této audioknize budete dělat jen to, co opravdu potřebujete.

A bez rozptylování. Skutečně, změny návyků jste schopni dosáhnout i vy, stačí začít po troškách, najít správnou motivaci a neztrácet koncentraci. Podaří se vám mít své záležitosti více pod kontrolou a být výkonnější. Váš život bude normálnější, jednodušší a přítomnější. Uděláte toho mnohem více - od každodenních pracovních povinností až po své osobní projekty - a stále budete mít čas na svou rodinu, svůj osobní život. Nesnažte se ale začít provádět všechny rady najednou. I Babauta sám upozorňuje na postupnost. Je velice důležité, abyste jeho rady zaváděli do svého života postupně a nikam nespěchali

Z audioknihy:

Mnozí se nadchnou pro systém a pokoušejí se zavést všechny novinky najednou - a nakonec odpadnou. Vrátí se, ale odpadnou znovu. Je to stejné jako s dietami nebo cvičením - pokud si nesvojíte úspěšné metody pro změny návyků, budete opakovaně selhávat, ztratíte motivaci a nakonec to vzdáte. Základní součástí metodiky ZTD je utváření 10 návyků s důrazem na postupné osvojování. Největší problém při aplikaci jiných systémů produktivity je totiž marná snaha uživatelů zavést všechny postupy a změny naráz.

Každé ráno se rozhodněte, které jsou vaše nejdůležitější úkoly daného dne. Pravděpodobně to budou již naplánované velké kameny, ale během týdne může dojít ke změně. Zvolte přibližtě tři nejdůležitější úkoly pro daný den - mezi nimi například jeden velký kámen a tři jiné důležité úkoly. V rámci programu pro ně vyhraďte čas co nejvíce zrána, protože během dne se určitě objeví nové pracovní požadavky a úkoly a už byste se k nim nemuseli dostat.

Odpočívejte. Zhluboka dýchejte, protahujte se a dělejte přestávky. Užívejte si života. Běžte ven a nechejte se okouzlit přírodou. Udržujte zdravou mysl.

Přestaňte hledat negativa. Možná se necháváte uhranout obtížností úkolu a vidíte samé překážky stojící vám v cestě. Zkuste se zaměřit na lepší stránky věci. Připomeňte si, jaké příležitosti tento projekt představuje .... příležitost učit se, zlepšit se v něčem, vydělat více peněz, prohloubit vztah, získat dlouhodobou pozornost médií, přiblížit se dalším možnostem. Když vidíte příležitost namísto problémů, nejste tak vyděšení a chuť do práce je mnohem větší.

Ano vím, chtěli jste věc zpracovat později. Nechat ji tam do chvíle, než se k ní dostanete. Ano, ale tohle "později" vytváří hromádky a dělá nepořádek. Nečekejte na později: zpracujte to teď!

V tom je ten trik - je jednoduché rutiny nastavit, ale těžké u nich zůstat. Jakmile však už jednou najdete sadu rutin, která u vás bude spolehlivě fungovat, a vydržíte je používat alespoň 30 dní, stane se tento styl práce pro vás návykem. A zjistíte, že jste mnohem klidnější a máte větší kontrolu nad životem.

... více
skrýt
 • 00 Úvod
 • 01 Proč ZTD
 • 02 Utváření 10 návyků
 • 03 Vykonávání
 • 04 Rutiny

Jiří

Sice krátké ale zajímavé. Z motivačních knih ta rozhodně lepší.Koupil jsem si i knižně, tak se mi líbí :-) Začíná tím že se neopakuje. A pak se totéž zopakuje dvakrát.

Martin

Obsah knihy mi zatím vyhovuje. minimalistická metodika pro osobní produktivitu.Vhodné pro lidi, kterým se nedaří používat GTD. Příliš rychle čtené

Marek

Autor vypráví o řízení a plánování času včetně dokončování věcí na čas. Pomůže Vám vytvořit si nové návyky. Musíte začít po troškách. Najde svou správnou motivaci a koncentraci. Dostanete své věci pod kontrolu a budete výkonnější. Váš život bude jednodušší a uděláte toho mnohem více. Budete mít víc času na svou rodinu a svůj osobní život. Obsah se velmi zdařil. Hlas interpreta je výborný. Oproti jiným knihám tato kniha jde přímo k cíli.

Sempri

Táto audiokniha učí ako efektívne sa zamerat na nove navyky. Autor sa snazi opakovat jednotlive body, aby sa vniesli do navykov a podvedomia. Precital som množstvo knih o motivacii, ale toto velmi efektívny spôsob. Velmi doporučujem.

Lekce produktivity: Charles Duhigg, Tina Seelig
-20% AKCE

749Kč
599Kč

Lekce produktivity

Charles Duhigg, Tina Seelig

Čte: Jan Hyhlík, Tereza Richtrová

Soustředění: Leo Babauta
-43% AKCE

350Kč
199Kč

Soustředění

Leo Babauta

Čte: Michal Švarc

Konec prokrastinace: Petr Ludwig

350Kč

Konec prokrastinace

Petr Ludwig

Čte: Jakub Hejdánek

Hluboká práce: Cal Newport

299Kč

Hluboká práce

Cal Newport

Čte: Petr Theodor Pidrman

Síla jednoduchosti: Leo Babauta
BESTSELLER

350Kč

Síla jednoduchosti

Leo Babauta

Čte: Gustav Bubník

Nekonvenční myšlení: Anja Förster, Peter Kreuz

350Kč

Nekonvenční myšlení

Anja Förster, Peter Kreuz

Čte: Tereza Richtrová, Michal Švarc

Restart: Jason Fried, David Heinemeier Hansson
BESTSELLER

350Kč

Restart

Jason Fried, David Heinemeier Hansson

Čte: Michal Švarc

Prodejem k Vítězství: Richard Denny
-30% AKCE

350Kč
250Kč

Prodejem k Vítězství

Richard Denny

Čte: Michal Švarc

Jak být úspěšný: Richard Denny
-33% AKCE

299Kč
199Kč

Jak být úspěšný

Richard Denny

Čte: Michal Švarc

Soustředění: Leo Babauta
-43% AKCE

350Kč
199Kč

Soustředění

Leo Babauta

Čte: Michal Švarc

Vytvořením účtu získáte

virtuální poličku

audio moudra e-mailem

audioknihu zdarma

kapitoly zdarma

MP3 ke stažení zdarma

akční a slevové nabídky

Vytvořit uživatelský účet

Bestseller audiokniha
Stop prokrastinaci ZDARMA

Zašlete mi audioknihu Stop prokrastinaci