Jason Fried a David Hansson: Zakladatelé 37signals

22.09.2014 Progres Guru
Autor: ProgresGuru.cz

Zakladatelé firmy 37signals, LLC, se sídlem v Chicagu, která je proslulá softwarovými webovými produkty Basecamp, Highrise, Backpack, Campfire, Ta-Da List a Writeboard, jejichž základní vlastností je jednoduchost. Produkty této průkopnické softwarové firmy používají miliony lidí na celém světě. David je rovněž tvůrcem Ruby on Rails programování, které používají veškeré produkty 37 signals, stejně tak jako Twitter, Hulu, Yellow Pages, jakožto i tisíce dalších webových aplikací.

Jason Fried a David Hansson: Zakladatelé 37signals

Začínali v roce 1999 ve třech lidech jako konzultační firma pro návrh webů a první software - Basecamp - vytvořili v roce 2004 pro svou vlastní potřebu. Dnes tento nástroj přináší zisky několika miliónů dolarů ročně. Firma je pojmenována podle 37 radioteleskopických signálů, které americký fyzik Paul Horowitz identifikoval jako potenciální poselství mimozemské civilizace.

Firemní weblog Signal vs. Noise je denně čtený více než 100,000 lidmi. Jejich provokativní, minimalistická a mimořádně poučná příručka Restart, určená začínajícím i zkušenějším podnikatelům, se stala okamžitě celosvětovým bestsellerem. Přinutí totiž přehodnotit všechno, co jste dosud věděli o podnikání.

 

Vyšlo u nás: