Leo Babauta: Mistr minimalismu

22.09.2014 Progres Guru
Autor: ProgresGuru.cz

Leo Babauta je autorem několika bestsellerů a provozovatel zenhabits.net, jednoho z nejnavštěvovanějších blogů na světě, který má stovky tisíc pravidelných čtenářů. Otevřeně říká, že jej inspiruje prostá filozofie zenového buddhismu, praktikuje zazen (meditace) a miluje minimalistickou estetiku. Svůj blog nazval Zen Habits, protože termín „zen“ vystihuje jeho filozofii. Zen Habits se tedy hlavně soustředí na hledání jednoduchosti v každodenním chaosu.

Leo Babauta: Mistr minimalismu

Je o umění koncentrovat se na věci, které jsou důležité, a docílit spokojenosti se svou prací, životem, sám se sebou. Na blogu jsou každý týden publikovány tři články týkající se: jednoduchosti, zdraví a fitness, motivace a inspirace, střídmosti, rodinného života, štěstí, životních cílů, o tom, jak mít hotovo a přitom žít okamžikem.

Příběh Lea je téměř neuvěřitelný. Když před pár lety začínal, byl unavený člověk zahrabaný až po uši v dluzích, docházel do tří zaměstnání, bojoval s nadváhou a kouřením, musel uživit ženu a šest dětí, se kterými žil na ostrově Guam, ... zkrátka byl zahlcen starostmi.

Jednoho dne se však rozhodl, že chce žít svůj život jinak. Uvědomil si, že změny lze dosáhnout jedině postupným budováním nových návyků a pustil se do toho. Jeden po druhém.

Postupně Leo přestal kouřit, začal cvičit, běhat, splácet dluhy, jíst zdravě, ..., zbavovat se zbytečných závazků, zjednodušovat si život. A hlavně. O své úspěchy i neúspěchy se začal dělit se svými čtenáři.

 

Vyšlo u nás: