Novinky prosince 2019

19.12.2019
Autor: ProgresGuru, Jan Linhart

Tento týden jsme vydali naši novou a zároveň poslední audioknihu tohoto roku, Vyjednejte nemožné od Deepaka Malhotry. Jen týden předtím jsme vydali Přednášejte jako na TEDu od Chrise Andersona. Ve stejnou dobu však vyšly i jiné audioknihy, které jsme zařadili do naší nabídky. Připravil jsem si tak pro vás krátké shrnutí.

Novinky prosince 2019

Jak na sítě

Tištěnou knihu jsem si koupil hned, jak u Melvilu vyšla. Bylo to především kvůli Michelle Losekoot, kterou dlouhodobě sledujeme a strašně se nám líbí její styl psaní a komunikace celkově. Připravujeme nový web, spravujeme si sami sociální sítě, komunikujeme se zákazníky, staráme se o marketing, tvorbu obsahu, … zkrátka, ta kniha je skvělá a plně splnila naše očekávání. Takže jakmile vyšla audiokniha namluvená Terezou Dočkalovou (Branky, Body, Kokoti), okamžitě jsem přestal číst a poslechl si audio verzi. Po svátcích se opět vrátím k tištěné a celou si ji znovu projdu.

Jak získávat přátele a působit na lidi 2019

Revidované vydání klasiky osobního rozvoje a mezilidské komunikace jsme vydali na přelomu listopadu a prosince. Takže skoro v prosinci. Nadčasový bestseller, který snad ani není nutné představovat. Bylo několik důvodů, proč jsme ji vydali jako audioknihu. Ty předešlé stály za houby a ta kniha prošla v průběhu let tolika úpravami, že bylo na čase vytvořit odpovídající audio verzi. Ta kniha je absolutní základ, a pokud jste se k ní zatím nedostali, nečetli (nebo i četli) nebo o ní dokonce nikdy neslyšeli, opravdu si poslech užijete. Doporučuji opakovaně jednou za čas.

Metoda Bullet Journal

Tato audiokniha i metoda BuJo mě tak trochu minula. Věřím, že to je určitě bomba. Metodu praktikuje po světě obrovská spousta lidí a doslova celé komunity si tvoří unikátní zápisy, které jim pomáhají vyladit svůj pracovní proces i osobní život. Kladné recenze mluví za vše. Jenže, já už svou vlastní metodu mám a funguje mi celkem dobře. Momentálně však potřebuji ty úkoly plnit než revidovat systém jejich zápisu. To ovšem neznamená, že si audioknihu časem neposlechnu. Poslechnu, protože jsem zkrátka zvědavý.

Přednášejte jako na TEDu

Audioknihu kurátora konference TED jsme vydali na začátku prosince. TED Talks jsou fenoménem a kniha se hned po vydání v roce 2016 stala bestsellerem. Od té doby sbírá jedno kladné hodnocení za druhým. Na první pohled se může zdát, že jde výhradně o průvodce mluvení na veřejnosti. Mluvíte však s kolegy, partnery, prezentujete před šéfy, rodinou a přáteli. Můžete natáčet videa, podcasty nebo blogujete. Zkrátka, když chcete vyprávět, musí vás někdo poslouchat. Tato učebnice rétoriky vám pomůže zapůsobit svým vlastním a jedinečným způsobem.

Příběhy skutečné odvahy

Bear Grylls, bývalý elitní parašutista si prošel náročnými situacemi, ve kterých nesmíte podlehnout zoufalství. Jinak zemřete. Ve své knize popisuje strhující příběhy dalších lidí, kteří se zkrátka odmítli vzdát. Tuto audioknihu si šetřím speciálně do auta, až pojedeme po novém roce na hory. Z jeho vyprávění nám totiž bude velmi pravděpodobně běhat mráz po zádech. Tak jako vám. Po poslechu budete více než připraveni na naši novou audioknihu o otužování, kterou vydáme v lednu.

Vladař

Niccolo Machiavelli a jeho Vladař. Klíčové dílo zakladatele politologie odhalující mechanismy fungování moci a definuje základy pragmatické politiky autorovy doby. Všichni jsme o ní slyšeli, někteří jí četli, většina spíše ne. Já ji třeba nikdy nečetl, i když jsem několikrát chtěl. Teď mám možnost si ji poslechnout v audio verzi načtené Igorem Barešem. Takže to v brzké době určitě udělám.

Vyjednejte nemožné

Poslední audiokniha, kterou jsme tento rok vydali. Tištěná kniha letos strašně zapadla mezi ostatními tituly. Přitom se jedná o jednu z nejlepších knih o vyjednávání, kterou jsem kdy četl. Zaměřuje se (formou reálných příběhů a doporučení) na pouhé tři hlavní pomůcky. Ty fungují dost dobře i samy o sobě, ale dohromady slouží jako komplexní návod, jak vyjednat neřešitelné. A to bez peněz nebo použití síly. A to se vždycky hodí.

 

To je od nás v tomto roce všechno. Děkujeme, že jste s námi. Mohl bych také napsat shrnutí, co se nám v tomto roce povedlo, co nepovedlo, co plánujeme … Myslím ale, že bude bohatě stačit, když vám popřejeme pěkné Vánoce, příjemné svátky a šťastný nový rok. Užijte si to.