Děkujeme a OMLOUVÁME SE

16.02.2019
Autor: ProgresGuru

Před chvílí jsme ukončili naši narozeninovou akci. Jsme zničení, unavení, ale neskutečně šťastní. Děkujeme. Jako, čekali jsme zvýšený zájem, ale tohle? Ještě jednou děkujeme, je to skvělé a strašně povzbuzující do budoucna. Pořád tomu nemůžeme uvěřit. Za 2 dny jsme prodali tolik audioknih, jako za první 2 roky podnikání. Spousta lidí nám pomohla a všechno si to tak nějak sedlo. Vážíme si toho a děkujeme opravdu všem.

Děkujeme a OMLOUVÁME SE

Na druhou stranu, zjistili jsme, jak moc na sobě ještě musíme zapracovat. Letos se nám něco nepovedlo (opět). Neskutečně se OMLOUVÁME.

Každému zákazníkovi se vždy po objednávce vytvoří unikátní kopie audioknihy, kterou si může stáhnout nebo poslouchat v mobilní aplikaci (AndroidiOS). Proces, který normálně zabere desítky sekund. Máme vlastní řešení, kdy pracujeme s „předchystanými“ kopiemi. Na oslavu narozenin jsme se tak s dostatečným předstihem připravili a zvýšili počty kopií. Cílem pro nás vždy bylo, je a bude, aby měl zákazník svou audioknihu co nejdříve u sebe. Tečka.

Nebyli jsme však připravení na možné eventuality.  Některé situace nemáte možnost v praxi otestovat a akce podobného typu (předpokládaný vysoký počet objednávek) představují v podstatě zátěžový test. Letos jsme sice mysleli, že podrobíme zkoušce ohněm spíše novou iOS aplikaci, ale tentokrát nás nepodržel server. Tedy, abych věci uvedl na pravou míru, server stále šlape jako hodinky a vydržel celý nápor. Jen byl trochu zpomalen. Ehm, hodně zpomalen.

S vytvářením kopií audioknih nebyl problém, bylo jich „předchystáno“ dostatek. Objednávek bylo hodně, ale hodně bylo také opakovaných/nezaplacených objednávek, storno, zrušených, … Následně první zákazníci začali stahovat své audioknihy z webu a mobilních aplikací. Někteří si nechali připravit kopie již dříve zakoupených audioknih nebo se sem tam nepropojila informace o zaplacení z platební brána s uhrazenou objednávkou. Spousta dalších věcí, to není podstatné. Předchystané kopie vzaly rychle za své a celé se to nějak pomíchalo. Tak nebo tak, stále je to naše chyba. A za tu se VELMI OMLOUVÁME.

Všechna tato nálož situací se projevila na chodu serveru. Jede, ale před sebou má dlouhou frontu nevyřízených objednávek. Všechno bude v pořádku, jen se k vám vaše audioknihy dostanou o něco později. Bohužel nedokážeme odhadnout kdy to bude. Vaše chybějící audiokniha/y v účtu na webu může být ke stažení během pár sekund, minut, hodin, možná i celého víkendu. Nevíme. Ale bude to. 

Vydržte prosím.

Pokud chcete poslouchat co nejdříve, využijte naše mobilní aplikaci. Bohužel, při vysokém počtu uživatelů a stahování se chovají někdy trochu nepředvídatelně.

Akce nám poskytla dostatek dat pro další opravy. Opravdu nám záleží na tom, aby vše fungovalo tak, jak má. 

Budeme lepší, slibujeme.

Děkujeme za pochopení a podporu. Přejeme vám krásný víkend