Autor Cal Newport
Interpret Petr Theodor Pidrman
Délka 7 hod 48 min
Velikost 510 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Hluboká práce - Cal Newport

Pravidla pro soustředěný úspěch v roztěkaném světě

299 Kč

Bez 10 % DPH 271,82 Kč

 • Autor:Cal Newport
 • Interpret:Petr Theodor Pidrman
 • Délka:7 hod 48 min
 • Velikost:510 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:Jan Melvil Publishing

Popis audioknihy

Pracujte soustředěně a dokážete velké věci

Roztěkaným odzvonilo. Skutečné soustředění a hluboká práce vedou k lepším výsledkům napříč obory. Newportův bestseller vám prozradí, jak od mělké práce přejít k té hluboké. Pracujte s chutí a nenechte se rušit.

Představte si, že můžete získat superschopnost, která vás vymrští vzhůru ke hvězdám úspěchu. Teleport, nebo čtení myšlenek k dostání není, ale umění rychle pochopit složité problémy a využít nabyté znalosti v praxi si osvojíte celkem rychle. Správným směrem vás povede bestseller Cala Newporta Hluboká práce. Pokud se dokážete odpoutat od pravidelné dávky e-mailů, telefonátů a urgentního řešení „prkotin“, ponoříte se do své práce tak, že budete schopní produkovat skvělé výsledky. Vymyslíte velké věci, dáte duši novým projektům a konečně se realizujete v tom, co vás dlouhou dobu lákalo.

Superschopnost hluboce pracovat

Opakování a pravidelný trénink pracovních návyků nastaví vaši mysl do úplně jiného módu. Nenechte se vyrušovat a rozvíjejte svou superschopnost hluboce pracovat.

Cal Newport v audioknize Hluboká práce objasňuje všechny výhody soustředěné práce a nabízí propracovaný tréninkový plán postavený na 4 základních pravidlech. Tento plán vám pomůže s hlubokou prací začít a denně ji používat. Dozvíte se, jak si s ohledem na typ práce uspořádat den, týden, či rok. Naučíte se jak odolat rozptylování všeho druhu, a prohloubit tak svůj pracovní výkon a výsledky.

Z audioknihy:

Hluboká práce je nezbytná, chcete-li ze své okamžité intelektuální kapacity vyždímat veškerou hodnotu do poslední kapky. Díky desetiletím psychologického a neurovědeckého teď také víme, že mentální vypětí provázející hlubokou práci je nezbytným předpokladem pro zlepšování schopností. Hluboká práce byla, jinými slovy, přesně ten typ činnosti, jenž člověku umožnil vyniknout v kognitivně náročném odvětví, jako byla akademická psychiatrie na počátku dvacátého století.

Tato audiokniha má dva cíle, jimž se věnuje ve dvou částech. Tím prvním, pojednaným v prví části, je přesvědčit vás, že hypotéza hluboké práce platí. Tím druhým, pojednaným ve druh části, je naučit vás, jak této skutečnosti využít a vycvičit svůj mozek, přetvořit své pracovní návyky a z hluboké práce udělat základ svého profesního života.

Co se rušivého chování na pracovisti týče, na čelní příčku musíme zařadit dnes všudypřítomnou kulturu online dostupnosti, kdy se od každého očekává, že bude číst e-maily a odpovídat na ně (a související komunikaci) rychle.

Seznam kapitol

 • 00 Úvod
 • 01 První část - kapitola 1
 • 02 První část - kapitola 2
 • 03 První část - kapitola 3
 • 04 Druhá část - pravidlo 1
 • 05 Druhá část - pravidlo 2
 • 06 Druhá část - pravidlo 3
 • 07 Druhá část - pravidlo 4
 • 08 Závěr

Hodnocení

Jakub Mrva

Velmi obsáhlý vhled do problematiky soustředění. Díky spoustě příkladů a příběhů si možná uvědomíte, proč se vám někdy daří a někdy nedokážete vyplodit nic, ikdyž se sebevíc snažíte, a co by mohlo být tím klíčem ke změně. Místy byl poslech nesrozumitelný, asi díky kombinaci tónu přednesu a občas moc složitého souvětí. Celkově velmi poutavá audiokniha, poslechl jsem vícekrát.

Michal Kubíček

Jedna z nejužitnějších knih pro člověka živícího se hlavou. Mě hodně pomohla.

Martin

Zajímavý pohled na organizaci práce

Iva

Misty zdlouhave a opakujici se, celkove prinosne.

Jana

Kniha se zabyva efektivitou a soustredenim, obcas jde velmi do hloubky a ukazuje nazorne priklady z realneho zivota. Je to uz nejaka doba, co jsem tuto audioknihu poslouchala a ted jsem si zpetne uvedomila, jak me kniha ovlivnila a ukazala mi nekolik jednoduchych triku, ktere jsem zaradila do sveho pracovniho zivota. Prvni zkouskou vaseho soustredeni je samotny poslech teho audiknihy - nejedna se o oddechovou literaturu, kterou si cl... více

Lubomíra Pišťáková

Četla jsem už hodně knih na toto téma a tentokrát tato kniha šla hodně do hloubky a ukázala konkrétní tipy a příklady na to jak se v dnešní době naučit soustředit a být úspěšný ve své profesi. Znovu jsem si uvědomila proč je důležité v dnešní době soustředivá neboli hluboká práce. A hlavně se naučit a trénovat styl této práce. Bylo to pro mě hodně inspirující, kniha neslibuje žádné zázraky, ale ukazuje tipy jak na sobě zapracovat.

Dasa63

Dobře zpracované téma, autor jde k jádru věci. Občas mi některé pasáže připadaly až moc zdlouhavé. Co mě vadilo je interpretace. Pan Pidrman by se lépe uplatnil jako uspávač hadů :-) a u tohoto druhu literatury je to fakt problém udržet pozornost. Celkový dojem dobrý, tedy za 3.

Lenka

Knihu jsem poslouchala ve období, kdy jsem sama prožívala hluboký odpočinek a možnost užívat si hluboké práce. Proto mne fascinovalo, že mi kniha potvrdila dva mé přístupy, které jsem bezděčně sama udělala proto, abych si uchránila svůj myšlenkový prostor na svou hloubku. Přiznávám, že jsem knihu zakoupila v tištěné verzi již před časem, a tehdy se do ní úplně nemohla začíst. Nyní to bylo jiné, vstřebala jsem podle mne většinu receptů.... více

Lord

zaujímáva kniha a koncept, no niekedy som sa strácal vo výklade a musel som si ju prehrávať znova aby som autora pochopil. Koncept hlbkokej práce však chcem určite zaradiť do života

Radek Novák

Vždy když poslouchám audioknihu, tak přemýšlím, jaké k ní napíšu hodnocení. U této knihy jsem byl poněkud nejistý. Nejprvě mě zklamala interpretace, myslím, že tento člověk by rozhodně neměl číst audioknihy toho typu. Obsah knihy samotné je poněkud zdlouhavý a místy dost nezajímavý. Autor okecává jednoduchopu věc, že pokud chce někdo něčeho dosáhnout, je nejlepší se někam zavřít a dělat na tom, dokud to není hotové. Sám o osbě nepřináší... více

Vláďa Novotný

Základem této knihy je prostá jednoduchá myšlenka. O to víc, mě fascinuje, jak se na ni v dnešní době kašle. Tak jako jsem doporučoval Jídlo na prvním místě na základní školy, tuto bych doporučil jako povinnou četbu do všech firem světa. Pokud Vás štve, že něco děláte a přímo uprostřed krásného tvořivého flow, se někdo z kolegů zeptá, kde je toaleťák, že potřebuje na WC a nemůže ho najít a Vám se rozpadne myšlenkový konstrukt na padrť a... více

Valentak

Super inspirace jak zkvalitnit svuj zivot a vystupy sve prace!

Martin Šimko

Skvělá kniha, která vás donutí přehodnotit styl práce a zamyslet se na neustálým vyrušováním. + za mě velice dobře namluveno.

Audiokniha Síla zvyku: Charles Duhigg
0:00
0:00

Síla zvyku

Charles Duhigg

Čte: Jiří Schwarz

Time management: Cal Newport, David Allen

Time management

Cal Newport, David Allen

Čte: Petr Theodor Pidrman

Audiokniha Konec prokrastinace: Petr Ludwig
0:00
0:00

Konec prokrastinace

Petr Ludwig

Čte: Jakub Hejdánek

Audiokniha Mít vše hotovo: David Allen
0:00
0:00

Mít vše hotovo

David Allen

Čte: Petr Theodor Pidrman

Audiokniha Zen a Hotovo: Leo Babauta
0:00
0:00

Zen a Hotovo

Leo Babauta

Čte: Michal Švarc

Audiokniha Kdy: Daniel Pink
0:00
0:00

Kdy

Daniel Pink

Čte: Jiří Schwarz