Autor Petr Ludwig
Interpret Jakub Hejdánek
Délka 3 hod 31 min
Velikost 305 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Konec prokrastinace - Petr Ludwig

Jak přestat odkládat a začít žít naplno

350 Kč

Bez 10 % DPH 318,18 Kč

 • Autor:Petr Ludwig
 • Interpret:Jakub Hejdánek
 • Délka:3 hod 31 min
 • Velikost:305 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:Jan Melvil Publishing

Popis audioknihy

Když prokrastinujeme, nedokážeme se přemluvit k plnění úkolů, které bychom měli nebo chtěli dělat.

Místo důležitých věcí, ve kterých vidíme smysl, často děláme něco nepodstatného. Sledujeme seriály, zaléváme květiny v kanceláři, hrajeme počítačové hry, trávíme hodiny na sociálních sítích, jíme (i když nemáme hlad), opakovaně uklízíme, chodíme bezcílně po pracovišti nebo jen tak zíráme do zdi. Později kvůli výčitkám a frustraci přichází pocit bezmoci vedoucí k tomu, že opět nic neděláme.

Ale pozor. Prokrastinace není čistá lenost. Líný člověk nic dělat nechce a je s tímto stavem spokojen. Prokrastinující člověk by naopak rád něco dělal, ale nedokáže se k tomu přemluvit. Rád by něco dokázal, ale nejde mu to. Prokrastinaci nelze zaměňovat ani za odpočinek. Při odpočívání získáváme novou energii. Při prokrastinaci ji naopak ztrácíme. Čím méně energie máme, tím větší je šance, že naše úkoly opět odložíme a znovu nic neuděláme.

Jádro této audioknihy spočívá v jednoduchých nástrojích, které pomáhají využít potenciál každého dne naplno. Jejich používání zabere několik minut denně, ale ve výsledku vám pomohou získat několik produktivních hodin navíc. Nástroje v ní uvedené překonávají nedokonalosti, s nimiž se vyvinul lidský mozek. Překonávají naše vrozené či naučené sklony k neefektivitě.  Jak jste se cítili, když jste prožili nějaký den opravdu naplno? Kdy naposledy to bylo? V audioknize se dozvíte i to, proč je každodenní naplňování potenciálu nejúčinnější cestou k dlouhodobé spokojenosti.

Audiokniha je kromě úvodní a závěrečné kapitoly rozdělena do čtyř relativně nezávislých bloků.

První blok vysvětluje, jak funguje naše motivace, a obsahuje soubor metod, které pomáhají vytvořit takzvanou osobní vizi. Ta je nástrojem pro spuštění a dlouhodobé udržení naší vnitřní motivace.
Druhá část se věnuje akceschopnosti, dovednosti účinně vizi naplňovat pomocí klíčových činností a každodenních návyků. Obsahuje konkrétní metody pro boj s prokrastinaci, nástroje pro řízení úkolů a času, učení se pozitivních návyků a odnaučování se těch negativních. Vyšší akceschopnost je základem dlouhodobé sebedisciplíny.
Třetí blok je zaměřen na výstupy našich činností a popisuje metody k udržení spokojenosti. Díky praktickým nástrojům získáme vyšší emoční stabilitu a naučíme se být odolní proti negativním podnětům okolí.
Čtvrtým a posledním tématem knihy je objektivita, schopnost odstraňovat naše mylné představy o světě a o nás samotných. Pouze člověk, který dokáže najít své nedostatky, na nich může začít pracovat.

V audioknize se dozvíte

 • co dnes věda ví o tom, proč věci odkládáme, jsme nerozhodní a neefektivní
 • jak sebe motivovat tak, aby nás práce bavila, naplňovala, a přesto nás méně unavovala
 • jak se zbavit závislosti na nebezpečné vnější motivaci
 • jak se nestát cílovými feťáky, lidmi, kteří jsou závislí na dosahování stále větších cílů
 • jak lépe motivovat a inspirovat blízké, klienty nebo kolegy
 • jak se zbavit špatných návyků s minimálním rizikem jejich návratu
 • jak si na libovolně dlouhou dobu osvojit nové návyky a co dělat, když návyk přerušíme
 • jak pracovat s všudypřítomnou rozhodovací paralýzou a vlastní neobjektivitou
 • jak si zorganizovat každý den a celý život tak, abychom dělali na prvním místě to, co má pro nás opravdový smysl

 

Širší potenciál přináší více možností volby a s nimi nečekaný problém – čím více možností máme, tím je obtížnější se pro nějakou rozhodnout. Nastává takzvaná rozhodovací paralýza. Zvažování všech možností nám spotřebuje tolik energie, že často nakonec nevybereme žádnou.

Odkládáme rozhodnutí, a tím pádem i navazující činnosti. Prokrastinujeme. Čím je porovnávání variant složitější, tím větší máme tendenci rozhodnutí odkládat. Vybíráme-li z více možností, je dokonce pravděpodobné, že i když si nějakou variantu vybereme, budeme nakonec našeho výběru litovat. Například si budeme představovat, jaké by to bylo, kdybychom si zvolili jinak. Budeme snáze vidět nedostatky na tom, pro co jsme se rozhodli.

Znáte ten pocit, kdy víte, že máte něco dělat, ale přesto to neděláte? Vzpomínáte si, kdy naposledy jste odkládali nějakou činnost či rozhodnutí? Stalo se vám, že jste si neuměli vybrat z možností, které se před vámi nacházely? Jaké pocity jste v těchto situacích zažívali? Zvyšující se míra rozhodovací paralýzy napomáhá růstu prokrastinace. Odkládání pak dovede snížit naši produktivitu až na zlomek reálných možností. Vědomí toho, že náš potenciál nenaplňujeme, později vede k výčitkám a frustraci.

Seznam kapitol

 • 00 Předmluva a slovo autora
 • 01 Úvod
 • 02 Motivace
 • 03 Akceschopnost
 • 04 Výstupy
 • 05 Objektivita
 • 06 Závěr
 • 07 Poděkování

Hodnocení

Pavel Jirouš

Řada poznatků, které jsem skutečně využil a aplikoval. Precizně zpracováno. K (audio)knize se často navracím.

Jana Kosťu

Spoustu neznámých termínů je v knize lidsky vysvětleno. Opravdu věřím, že pokud dodrźím doporučené rady, budu si moci užívat svůj život naplno, s maximální spokojeností. Děkuji autorovi za pomoc s řízením slona.

Jan Pečenka

Bomba!

Dušan

Kompletní návod a užitečné nástroje, jak zatočit s prokrastinací.

Prokrastinátor verze 33.0

Velmi poutavou formou lze v krátkém čase zjistit, jak udělat ve svém životě jakoukoliv změnu. Člověku to dodá odvahu a jasný směr, kterým se dál vydat.

Marek

Potřebuji se naučit, jak být v životě více produktivní. Tato audio kniha mi ukázala správnou cestu, jak toho dosáhnout. Zjistíte, proč vlastně máte stejné stavy, že nic nestíháte. Není to lenost, ale je to mnohem složitější. Vypravěč je dobře vybrán a zvuk je moc dobrý. Obsah se moc povedl, však některé části jsou tu zbytečné. Při srovnání s Time managementem od Dana Millera, tak tato kniha je mnohem lepší. Stojí méně a víc Vám poradí.... více

Jirka

Kniha poskytuje poměrně konkrétní návod, jak se potýkat s prokrastinací. Poznatky v knize obsažené jsem začal v praxi uplatňovat už v průběhu poslechu a mohu říct, že pomáhají. Kniha se navíc díky přednesu poslouchá velmi příjemně. Věřím, že těm, kdo hledají inspiraci např. pro zvýšení své pracovní efektivity, může pomoci.

sgk

Spoustu neznámých termínů je v knize lidsky vysvětleno. Opravdu věřím, že pokud dodržím doporučené rady, budu si moci užívat svůj život naplno, s maximální spokojeností. Kniha je napsána vtipně. Je povzbuzující, pomůcky k ní jsou jednoduché a názorné. Velmi dobře přečteno a hudba to ještě podtrhuje. Líbí se mi celkově. Kniha suprová, jen audio verzi je dost vhodné doplnit i četbou tištěné podoby, jelikož přirozeně chybí (důležité) vizuá... více

Sempri

Tak tato kniha je jedna z najlepších, ak nie najlepsia kniha rozvoja osobnosti.Hlavne aby sa posluchac naucil spravne vyuzivat cas a svoje ulohy dokoncil. Dostal som vela odpovedi, ktore som vedel, ale az teraz som si to uvedomil, ze prokrastinace je naozaj sposobena mozgovou cinnostou. Urcite velmi odporucam. Dokonca, hned ako som ju dopocuval, skusim pozriet tlacenu verziu. Je naozaj super, aj interpretacia je skvela. Preto dava... více

klejko

Zúčastnil som sa niekoľko motivačných seminárov od rôznych autorov. Na základe týchto skúseností a prečítania asi 10 druhov motivačných kníh musím uznať, že je to skvelý a veľmi prepracovaný text. Každý, kto sa zaujíma o osobný rozvoj túto knihu nemôže vynechať. Veľká poklona autorovi aj celému tímu, ktorý sa podieľal na jej príprave.

Kateřina

Tato kniha dokázala odhalit a pojmenovat, proč člověk většinu času odkládá své povinnosti, hledá důvody k odkládání povinností, či k věcem, které by nám pomohli život prožít a ne přežít. Nabídla také praktické a pochopitelné rady, jak s prokrastinací skončit. Je pravda, že si knihu potřebuji poslechnout ještě jednou a udělat si poznámky k realizaci, ale na poslech se těším.

Luke

Knihu som si kúpil preto, lebo sám s prokrastináciou už dlho bojujem. Od tejto audioknihy som očakával veľa a veľa som skutočne aj dostal. Autor v nej veľmi jednoducho vysvetlí a zdôvodní prokrastináciu a pomaly "ukazuje" spôsoby, ako s prokrastináciou bojovať a zviťaziť rôznymi cestami a budovaním si osobnej vízie. Čo sa týka hlasového prejavu, hlas toho človeka ktorý budete viac ako tri hodiny počúvať mi prišiel príjemný. V... více

OKO

Knihu už jsem četl, tak proč si jí neposlechnout. Petr je za mne tak trochu mimozemšťan, Nevím, kde se to v něm bere. Tolik moudra pěkně systematicky uspořádaného do útloučké publikace. Něco podobného, aby jeden pohledal. Takže, kdo je ochoten na sobě zapracovat, ať toto dílko bere jako povinnou četbu:)

Vláďa Novotný

Popravdě moc nechápu, jakto, že s touto knihou udělal Petr takovou díru do světa (aktuálně se prodává už i v Japonsku), protože o prokrastinaci je v ní pouze půlka a druhá je o kritickém myšlení. Moment! To je ono! Kritické myšlení je to, co tu knihu prodává. Je to vlastně taková kniha v knize. A nalákáním lidí na něco, co každý řeší a má s tím problém, se Petrovi povedlo vložit do knihy poselství, že bez A by neexistovalo B. Pokud Vás... více

Nora

Pokud potrebujete odrazovy mustek pro zmenu, tak po teto knize sahnete. Jednoduchost, uveritelnost vas vtahnou a urcite nadchnou a povzbudi k prakticke realizaci. Ja uz buzerlistkuju a opravdu planuji a mene prokrastinuji. Trochu jsem bojovala s iterpretaci, ktera mi prisla hodne strojiva, ale mozna to je zamer a pri druhem poslechu mi uz vubec nevadila. Takze pokud mate pocit, ze vam neco mizi mezi prsty a nevite, jak na to- dobra volb... více

JL

JEdnoduche a efektivne metody pre boj s prokrastinaciou, chvalim

Marek

Skvělá kniha o kontrola nad svým časem Potřebuji se naučit, jak být v životě více produktivní. Tato audio kniha mi ukázala správnou cestu, jak toho dosáhnout. Zjistíte, proč vlastně máte stejné stavy, že nic nestíháte. Není to lenost, ale je to mnohem složitější. Vypravěč je dobře vybrán a zvuk je moc dobrý. Obsah se moc povedl, však některé části jsou tu zbytečné. Při srovnání s Time managementem od Dana Millera, tak tato kniha je m... více

Natália

V knihe ma prekvapilo mnoho veci, vyvrátila moje doterajšie pochybnosti o sebe, prečo sa človek zameraný na ciele často dostáva do depresie, naučilo ma to, ako si vytvorit flow:-) fantastické spracovanie, mam dojem, že na tuto temu sa všetci možu od pána autora učit. Presné nástroje, ako prestat, nielen teoreticke blabla, ako sme často zvyknutí. Paráda, odporúčam!

Brouk

Výborné zpracování tištěné knihy.

Adam Zálešák

Kniha jako taková suprová, jen audio verzi je dost vhodné doplnit i četbou tištěné podoby, jelikož přirozeně chybí (důležité) vizuální součásti.

svetlana

Prehladne, vystizne sformulovane, ihned pouzitelne. Vynikajuce!

Audiokniha Síla zvyku: Charles Duhigg
0:00
0:00

Síla zvyku

Charles Duhigg

Čte: Jiří Schwarz

Audiokniha Kdy: Daniel Pink
0:00
0:00

Kdy

Daniel Pink

Čte: Jiří Schwarz

Audiokniha Zen a Hotovo: Leo Babauta
0:00
0:00

Zen a Hotovo

Leo Babauta

Čte: Michal Švarc

Audiokniha Chytřeji, rychleji, lépe: Charles Duhigg
0:00
0:00

Chytřeji, rychleji, lépe

Charles Duhigg

Čte: Jan Hyhlík

Audiokniha Síla jednoduchosti: Leo Babauta
0:00
0:00

Síla jednoduchosti

Leo Babauta

Čte: Gustav Bubník

Rychlá změna: Charles Duhigg

Rychlá změna

Charles Duhigg

Čte: Jiří Schwarz, Jan Hyhlík