Autor David Zonyga
Interpret Gustav Bubník
Délka 1 hod 57 min
Velikost 118 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

O Honzově štěstí - David Zonyga

Zažehněte touhu k pouti za naplněním svého snu

149 Kč

Bez 10 % DPH 135,45 Kč

 • Autor:David Zonyga
 • Interpret:Gustav Bubník
 • Délka:1 hod 57 min
 • Velikost:118 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:ProgresGuru

Popis audioknihy

Naše cesty možná nejsou na první pohled tak dobrodružné, ale obsahují vše, co v této audio pohádce potká Honzu.

Právě naši nejbližší mohou být těmi, kdo nám budou sny rozmlouvat jako první. Během cesty nás budou lidé zesměšňovat i ponižovat, nejspíš také někoho urazíme. Mohou se objevit období, kdy přes veškeré úsilí nebudeme dosahovat výsledků, jaké si přejeme. Pravděpodobně se také dostaneme do situace, kdy půjde doslova o všechno. A možná, možná dokonce na rozdíl od Honzy selžeme.

Nic si nenalhávejme, ta možnost tu je. Kdyby to nebyl takový risk, dělal by to každý. Ve skutečnosti se málokdo odváží jít vstříc svému snu a dostat tím svůj život ze šedého průměru. Neexistuje tu totiž žádná záruka, kterou se naše současná civilizace snaží najít ve všem. Lepší je však selhat, než se nepokusit vůbec. Vědomí toho, že jsme to alespoň zkusili, je zajisté mnohem přijatelnější, než celý život vědět, že nám strach z prohry ani nedovolil začít.

Naštěstí po našem světě běhá spousta Sobulů, kteří nám mohou s naším úsilím pomoci. Často bychom všechno nejraději zvládli sami, osobně jsme však nepoznali efektivnější způsob, než se nechat inspirovat a učit se od těch nejlepších. Od těch, co skutečně žijí své sny, ne jen dokola diskutují o teoriích. Ti, kteří za sebe nechají hovořit své výsledky a vědí, jak na to. Základem však zůstává vědět jediné. Kdo jsme a co chceme a nebát se tomuto aspektu věnovat nějaký čas. Pravděpodobně totiž nevykrystalizuje ze dne na den.

KLÍČOVÉ ZAMĚŘENÍ

štěstí, spolupráce, odvaha být sám sebou, čelení strachu, překonávání konformity, překračování komfortní zóny, láska, úcta k přírodě, jednoznačnost vize, směřování pozornosti, sebedůvěra versus podléhání cizím soudům, nevzdávat se navzdory neúspěchu, skutečná síla slov, úsměvem přes nesnáze, zákon přitažlivosti, důvěra v proces, synchronicita

Z audio pohádky

Honza byl smutný, že ho nikdo nechápe. Občas ho napadlo, že musí být nějaký zvláštní. „Proč jsem jediný, komu to tu nestačí?“ ptal se sám sebe. Neznal odpověď a ani hvězdy nad jeho hlavou mu to neřekly, pouze tiše a trpělivě naslouchaly. Možná i proto je měl tak rád, jako jediné neměly plnou pusu námitek, kdykoliv se rozhodl být sám sebou.

Zůstal sedět a rozhlížel se po tichém lese. Najednou uslyšel jakýsi hlas v hlavě: „Neztrácej čas litováním. Copak sis myslel, že to bude jen procházka růžovou zahradou?“ Zpozorněl. Byl to ten stejný hlas, který ho tak dlouho provázel a díky kterému se vydal do světa. Hlas srdce, jak ho nazval stařec na návsi. „Vstávej. Jdi dál. Dokážeš to,“ naléhal ten hlas. I přes všechnu nechuť, kterou cítil, se Honza postavil na nohy.

„Řekl jsi, hlavně ať ti nesním celou buchtu, že je to poslední, co máš,“ pokračoval cizinec mírným hlasem. „No ano! Čemu jsi na tom nerozuměl?“ zlobil se Honza. „Vlastně jsi tou větou zavinil, že jsem ti buchtu snědl celou. Vyřkl jsi nahlas svou největší obavu a kvůli tomu se stala skutečnou. Nikdy neříkej nahlas věci, které nechceš, aby se staly. Má to větší moc, než si lidé myslí.“

„Jsi bystrý. Je tomu přesně tak, jak říkáš,“ pochválil Honzu Sobula: “Jeden si všímá dobrých věcí v životě a každý den si uvědomuje jejich cenu. Cítí vděčnost za svůj život a vše v něm, proto je šťastný. Ten druhý si naopak dělá hlavu s maličkostmi a přes ně nevidí všechno dobré, čeho se mu dostává. Je to nevděčník a neštěstí je pro něj vlastně spravedlivým trestem za tuto neúctu k životu. Každý si tedy může vybírat, čemu svojí pozornost věnuje.

Seznam kapitol

 • 00 Bylo, nebylo
 • 01 Honza jde do světa
 • 02 Sobulova chaloupka
 • 03 Smutné království
 • 04 Zrušený příkaz smutku
 • 05 Honza, Obr a princezna
 • 06 Cesta zpět
 • 07 Honza, Adélka a král
 • 08 Závěr pro dospělé

Hodnocení

Barbara Dobiášová

Výborná pohádka pro děti i dospělé. Již jsem slyšela Hrdina a strašpytlík...a byla jsem z Davida Zonygy nadšená. Máme velmi podobnou filozofii, takže jsem ráda, že konečně můžeme dětem pouštět pohádky, které mají duchovnější podnět. Moc děkuji Davidovi za jeho nový čerstvý vítr do pohádek :)

Audiokniha Jak rychle zbohatnout: Andrej Prešovský
0:00
0:00

Jak rychle zbohatnout

Andrej Prešovský

Čte: Gustav Bubník

Audiokniha Motivací k Vítězství: Richard Denny
0:00
0:00

Motivací k Vítězství

Richard Denny

Čte: Gustav Bubník

Audiokniha Hrdina a Strašpytlík: David Zonyga
0:00
0:00

Hrdina a Strašpytlík

David Zonyga

Čte: Gustav Bubník

Milion v kapse: Vladimír Procházka, Andrej Prešovský

Milion v kapse

Vladimír Procházka, Andrej Prešovský

Čte: Jaroslav Ludvík, Gustav Bubník

Audiokniha Jak se zbavit starostí a začít žít: Dale Carnegie
0:00
0:00

Jak se zbavit starostí a začít žít

Dale Carnegie

Čte: Jan Hyhlík

Audiokniha Pravidla úspěchu: Jack Canfield, Janet Schwitzer
0:00
0:00

Pravidla úspěchu

Jack Canfield, Janet Schwitzer

Čte: Aleš Zbořil