Autor David Zonyga
Interpret Gustav Bubník
Délka 51 min 20 sek
Velikost 52 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Hrdina a Strašpytlík - David Zonyga

Jak smysluplně prožít šťastný a naplněný život

149 Kč

Bez 10 % DPH 135,45 Kč

 • Autor:David Zonyga
 • Interpret:Gustav Bubník
 • Délka:51 min 20 sek
 • Velikost:52 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:ProgresGuru

Popis audioknihy

Jak být naprosto autentickým člověkem a prožít tak šťastný, naplněný a smysluplný život?

Tato cesta není vždy snadná, ale veškeré strasti, které s sebou přináší, nakonec poslouží většímu dobru. Držet se jí vyžaduje odvahu (proto se postava Hrdiny) a upřímnost k sobě samému, což je výzva, kterou zdaleka není ochoten přijmout každý.

A to z jediného důvodu – ze strachu. Právě strach ovládá velkou mírou životy většiny lidí. Je nám užitečný z racionálních důvodů (chrání nás před fyzickou smrtí), jeho prolnutí do jiných životních oblastí na nás má však vesměs negativní dopad. Ironií je, že má tendenci mluvit úplně do všeho. Jeho velkými trumfy jsou sklony k pohodlnosti a držení se zuby nehty iluze jistot.

V příběhu audio pohádky strach věrně ztvárňuje postava Strašpytlíka, která doslova srší pochybnostmi, podceňováním, malomyslností, zbabělostí, výmluvami na takzvané „rozumné důvody“, snaze vyhnout se za každou cenu ponížení a mnoha dalšími jeho typickými aspekty. Život ve strachu je paralyzující, necelistivý, zahořklý a nešťastný. Každý jsme jinak navyklý rozhodovat se více podle jednoho či druhého, ale můžete vědomě pozorovat a případně měnit svá rozhodnutí a postoje.

Společně s autorem jsme došli k závěru, že neexistuje mnoho pohádek, které by svou nadčasovostí dokázaly držet krok s dobou.

Proto vznikly Pohádky Nový Věk také v audio podobě. Přispívají k rozvoji nových generací – vědomých a zodpovědných. A hlavně šťastných, díky zdravému pohledu na svět. Audio pohádky jsou reakcí na svět, ve kterém dnes žijeme. Nastává nová etapa a starý svět je nenávratně pryč. Lidé v něm to sice mysleli dobře, ale žili ve strachu a strach není nikdy dobrým ukazatelem směru. Štěstí si lidé upírali příliš dlouho, ale konečně se vše začíná měnit.

KLÍČOVÉ ZAMĚŘENÍ:
zodpovědnost za vlastní rozhodnutí, láska a strach, soucit, příčina a následek, poučení se z chyb, umění říct „ne“, nesouzení podle prvního dojmu, snadná cesta versus správná cesta, důležitost přátelství, překonávání sebe sama

Z audio pohádky

„Kubo, vstávej!“ zazněl ze světnice maminčin příjemný hlas. Z tlustých peřin se ozvalo rozespalé zahučení a po chvíli vykoukla hlava. Vlasy jak vrabčí hnízdo a slepené, rozespalé oči. Kuba nikdy nebýval ranní ptáče. S velkou námahou se došoural do světničky, kde na něj na stole čekal chleba namazaný medem a už skoro vystydlý čaj. Maminka pobaveně pozorovala, jak její synáček během snídání upadá do polospánku.

„Jak vůbec můžeš váhat, vždyť jde o Elišku! Pomýšlíš si na ni už bůhvíjak dlouho, měl bys proto využít každé šance jí vidět. A navíc Jindra je tvůj dobrý kamarád od dětství a poslední dobou se tak málo vidíte, určitě bys s ním měl jet. Když to řekneš mamince na rovinu, jistě to pochopí,“ poradil mu Hrdina.

Když viděl, že se Kuba tváří nevěřícně, začal šikovně obchodnicky naléhat. Líčil mu, jak bude s tou svou vysněnou Eliškou šťasten. A říkal i další báječné věci, zkrátka vše, co chtěl jeho mladý zákazník slyšet. Nezapomněl ani zdůraznit, že to vše je jen krůček od něho. A je to tak snadné, stačí se napít! No nebyla by přeci škoda odmítnout tak neodolatelnou příležitost?

Hrdina se ujal slova jako první: „Já ti nevím, Kubo. Moc dobře víš, že jsem pro každou legraci, novinu i dobrodružství, ale přijde mi, že je to podvodník. To jeho zboží je snůška lží. Raději ho odmítni a odejdi.“ „Nemůžeš ho teď přeci jen tak odmítnout, vypadalo by to hloupě!“ oponoval Strašpytlík, „Věnoval ti tolik času, nechceš ho přeci urazit.“

Seznam kapitol

 • 00 Dárek
 • 01 Obchodník
 • 02 Tulák
 • 03 Jindra
 • 04 Kuba a Eliška

Hodnocení

Rasti

Síce rozprávka, ale tradičné životné príbehy porozprávané originálne inak. Každý z nás niečo podobné zažil a vedel by svoje zážitky svojim svojským spôsobom prezentovať. Oceňujem, že je práve takýmito prijateľnými rozprávkami, ktoré sú prístupnejšie aj mladším poslucháčom.

Barbara Dobiášová

Hrdina a Strašpytlík je báječná pohádka pro dospělé, ale i děti :) Jelikož je krátká, oproti jiným audioknihám, nechá se poslechnout naráz, nebo pouštět dětem před spaním. Příběh o dvou rádcích, kteří nás provázejí a je jen na nás, jak se rozhodneme... Připodobnění mi připomnělo ego a intuici. Moc jsem si poslech užila a myslím, že nezůstanu u jednoho poslechu. :)

Audiokniha Opřete se do toho: Sheryl Sandberg
0:00
0:00

Opřete se do toho

Sheryl Sandberg

Čte: Simona Babčáková

Audiokniha Tak dobří, že vás nepřehlédnou: Cal Newport
0:00
0:00

Tak dobří, že vás nepřehlédnou

Cal Newport

Čte: Ondřej Halámek

Audiokniha Kuráž: Sam Bracken
0:00
0:00

Kuráž

Sam Bracken

Čte: Pavel Nečas

Audiokniha O Honzově štěstí: David Zonyga
0:00
0:00

O Honzově štěstí

David Zonyga

Čte: Gustav Bubník

Milion v kapse: Vladimír Procházka, Andrej Prešovský

Milion v kapse

Vladimír Procházka, Andrej Prešovský

Čte: Jaroslav Ludvík, Gustav Bubník

Audiokniha Pravidla úspěchu: Jack Canfield, Janet Schwitzer
0:00
0:00

Pravidla úspěchu

Jack Canfield, Janet Schwitzer

Čte: Aleš Zbořil