Hrdina a Strašpytlík

Jak smysluplně prožít šťastný a naplněný život

150 Kč

 • Autor: David Zonyga
 • Interpret: Gustav Bubník
 • Délka: 51 min 20 sek
 • Velikost: 52 MB
 • Typ: Audiokniha kompletní
 • Formát: MP3 ke stažení
 • Vydavatel: Progres Guru

Jak být naprosto autentickým člověkem a prožít tak šťastný, naplněný a smysluplný život?

Tato cesta není vždy snadná, ale veškeré strasti, které s sebou přináší, nakonec poslouží většímu dobru. Držet se jí vyžaduje odvahu (proto se postava Hrdiny) a upřímnost k sobě samému, což je výzva, kterou zdaleka není ochoten přijmout každý.

A to z jediného důvodu – ze strachu. Právě strach ovládá velkou mírou životy většiny lidí. Je nám užitečný z racionálních důvodů (chrání nás před fyzickou smrtí), jeho prolnutí do jiných životních oblastí na nás má však vesměs negativní dopad. Ironií je, že má tendenci mluvit úplně do všeho. Jeho velkými trumfy jsou sklony k pohodlnosti a držení se zuby nehty iluze jistot.

V příběhu audio pohádky strach věrně ztvárňuje postava Strašpytlíka, která doslova srší pochybnostmi, podceňováním, malomyslností, zbabělostí, výmluvami na takzvané „rozumné důvody“, snaze vyhnout se za každou cenu ponížení a mnoha dalšími jeho typickými aspekty. Život ve strachu je paralyzující, necelistivý, zahořklý a nešťastný. Každý jsme jinak navyklý rozhodovat se více podle jednoho či druhého, ale můžete vědomě pozorovat a případně měnit svá rozhodnutí a postoje.

Společně s autorem jsme došli k závěru, že neexistuje mnoho pohádek, které by svou nadčasovostí dokázaly držet krok s dobou.

Proto vznikly Pohádky Nový Věk také v audio podobě. Přispívají k rozvoji nových generací – vědomých a zodpovědných. A hlavně šťastných, díky zdravému pohledu na svět. Audio pohádky jsou reakcí na svět, ve kterém dnes žijeme. Nastává nová etapa a starý svět je nenávratně pryč. Lidé v něm to sice mysleli dobře, ale žili ve strachu a strach není nikdy dobrým ukazatelem směru. Štěstí si lidé upírali příliš dlouho, ale konečně se vše začíná měnit.

KLÍČOVÉ ZAMĚŘENÍ:
zodpovědnost za vlastní rozhodnutí, láska a strach, soucit, příčina a následek, poučení se z chyb, umění říct „ne“, nesouzení podle prvního dojmu, snadná cesta versus správná cesta, důležitost přátelství, překonávání sebe sama

Z audio pohádky

„Kubo, vstávej!“ zazněl ze světnice maminčin příjemný hlas. Z tlustých peřin se ozvalo rozespalé zahučení a po chvíli vykoukla hlava. Vlasy jak vrabčí hnízdo a slepené, rozespalé oči. Kuba nikdy nebýval ranní ptáče. S velkou námahou se došoural do světničky, kde na něj na stole čekal chleba namazaný medem a už skoro vystydlý čaj. Maminka pobaveně pozorovala, jak její synáček během snídání upadá do polospánku.

„Jak vůbec můžeš váhat, vždyť jde o Elišku! Pomýšlíš si na ni už bůhvíjak dlouho, měl bys proto využít každé šance jí vidět. A navíc Jindra je tvůj dobrý kamarád od dětství a poslední dobou se tak málo vidíte, určitě bys s ním měl jet. Když to řekneš mamince na rovinu, jistě to pochopí,“ poradil mu Hrdina.

Když viděl, že se Kuba tváří nevěřícně, začal šikovně obchodnicky naléhat. Líčil mu, jak bude s tou svou vysněnou Eliškou šťasten. A říkal i další báječné věci, zkrátka vše, co chtěl jeho mladý zákazník slyšet. Nezapomněl ani zdůraznit, že to vše je jen krůček od něho. A je to tak snadné, stačí se napít! No nebyla by přeci škoda odmítnout tak neodolatelnou příležitost?

Hrdina se ujal slova jako první: „Já ti nevím, Kubo. Moc dobře víš, že jsem pro každou legraci, novinu i dobrodružství, ale přijde mi, že je to podvodník. To jeho zboží je snůška lží. Raději ho odmítni a odejdi.“ „Nemůžeš ho teď přeci jen tak odmítnout, vypadalo by to hloupě!“ oponoval Strašpytlík, „Věnoval ti tolik času, nechceš ho přeci urazit.“

... více
skrýt
 • 00 Dárek
 • 01 Obchodník
 • 02 Tulák
 • 03 Jindra
 • 04 Kuba a Eliška

Barbara Dobiášová

Hrdina a Strašpytlík je báječná pohádka pro dospělé, ale i děti :) Jelikož je krátká, oproti jiným audioknihám, nechá se poslechnout naráz, nebo pouštět dětem před spaním. Příběh o dvou rádcích, kteří nás provázejí a je jen na nás, jak se rozhodneme... Připodobnění mi připomnělo ego a intuici. Moc jsem si poslech užila a myslím, že nezůstanu u jednoho poslechu. :)

Jak být úspěšný: Richard Denny
-33% AKCE

299Kč
199Kč

Jak být úspěšný

Richard Denny

Čte: Michal Švarc

Milion v kapse: Vladimír Procházka, Andrej Prešovský
-25% AKCE

798Kč
599Kč

Milion v kapse

Vladimír Procházka, Andrej Prešovský

Čte: Jaroslav Ludvík, Gustav Bubník

Nástroje: Phil Stutz, Barry Michels

350Kč

Nástroje

Phil Stutz, Barry Michels

Čte: Marek Berger, Gustav Bubník

Jak zbohatnout aneb co chudí lidé nevědí: Vladimír Procházka
BESTSELLER

399Kč

Jak zbohatnout aneb co chudí lidé nevědí

Vladimír Procházka

Čte: Jaroslav Ludvík

Jak rychle zbohatnout: Andrej Prešovský

399Kč

Jak rychle zbohatnout

Andrej Prešovský

Čte: Gustav Bubník

1001 Myšlenek: část Politika a Společnost: Robert Arp
-20% AKCE

250Kč
199Kč

1001 Myšlenek: část Politika a Společnost

Robert Arp

Čte: Gustav Bubník

1001 Myšlenek: část Psychologie: Robert Arp
AKCE

250Kč
199Kč

1001 Myšlenek: část Psychologie

Robert Arp

Čte: Gustav Bubník

Motivací k Vítězství: Richard Denny

299Kč

Motivací k Vítězství

Richard Denny

Čte: Gustav Bubník

Webcopywriting pro samouky: Pavel Šenkapoun

350Kč

Webcopywriting pro samouky

Pavel Šenkapoun

Čte: Gustav Bubník

Nástroje: Phil Stutz, Barry Michels

350Kč

Nástroje

Phil Stutz, Barry Michels

Čte: Marek Berger, Gustav Bubník

Vytvořením účtu získáte

virtuální poličku

audio moudra e-mailem

audioknihu zdarma

kapitoly zdarma

MP3 ke stažení zdarma

akční a slevové nabídky

Vytvořit uživatelský účet

Bestseller audiokniha
Stop prokrastinaci ZDARMA

Zašlete mi audioknihu Stop prokrastinaci