Autor David Sinclair
Interpret Borek Kapitančik
Délka 12 hod 30 min
Velikost 1,16 GB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Konec stárnutí - David Sinclair

Proč stárneme a proč už nemusíme

429 Kč

Bez 10 % DPH 390,00 Kč

 • Autor:David Sinclair
 • Interpret:Borek Kapitančik
 • Délka:12 hod 30 min
 • Velikost:1,16 GB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:Jan Melvil Publishing

Popis audioknihy

Stárnutí je nemoc, kterou lze léčit

Říká se, že stáří je přirozené a jeho následky neodvratitelné. Říká se, že se musíme smířit s koncem života doprovázeným jednou či více chronickými nemocemi. Kdo by ale chtěl žít do sta let, když už je to stejně jen přežívání a žádná zábava. Prof. David Sinclair spolu s dalšími předními genetiky v oblasti dlouhověkosti toto paradigma mění. Dokazuje, že stárnutí je nemoc, kterou lze léčit.

Podle tohoto autora je velmi pravděpodobné, že se už i vy dožijete sta let. Věda v oblasti dlouhověkosti dnes ji dokáže nejen zbrzdit, ale i zastavit. A u zvířat jejich stárnutí již dokonce zvrátit. Klinické studie na lidech se již připravují a jejich cílem není pouhé prodloužení života, ale souběžné zachování jeho kvality. Tedy prohloubení zdraví a celkové vitality.

Svět, ve kterém vezmete své pravnuky na výlet

David Sinclair patří k předním odborníkům v genetice a výzkumu dlouhověkosti a v této poutavé audioknize vás seznámí s posledními objevy, k nimž patří i jeho informační teorie stárnutí. Seznámí vás také s nově vyvíjenými způsoby léčby, a i s tím, jak tyto poznatky aplikovat ve svém životě.

V závěrečné části audioknihy knihy rozebírá možné scénáře, k nimž by tento převrat mohl ve společnosti vést. Zároveň navrhuje představu budoucnosti, k níž můžeme vzhlížet. Vizi světa, v němž vezmete své prapravnuky na výlet.

„Nezáleží na tom, jak jste staří, kde žijete a kolik vyděláváte, své geny dlouhověkosti můžete začít využívat okamžitě! Lidé, kteří se dožijí pouze stovky, mají šanci prožít roky po osmdesátce a devadesátce jako nejlepší léta svého života“

V audioknize se mimo jiné dozvíte:

 • že stárnutí není předem zabudováno do DNA...
 • ... a významnou roli při něm hraje opravitelná kumulace epigenetického šumu.
 • Co to je hormeze a jak aktivně zpomalovat stárnutí otužováním, půstem a dalšími úpravami životního stylu.
 • které potraviny, doplňky a léky mají nejlepší laboratorně prokázané účinky proti stárnutí...
 • ... a jak je možné už dnes pracovat na tom, aby naše poslední dekády byly i nejlepšími léty našeho života.
 • proč není zdravé stáří a delší život lidstva hrozbou, ale naopak požehnáním pro planetu i ekonomiku.

 • Doplňkové materiály

  Tahák

  Seznam kapitol

  • 00 Úvod
  • 01 ČÁST PRVNÍ: Co víme - KAPITOLA 1: Viva primordium
  • 02 KAPITOLA 2: Popletená klavíristka
  • 03 KAPITOLA 3: Epidemie zaslepení
  • 04 ČÁST DRUHÁ: Co se dozvídáme - KAPITOLA 4: Dlouhověkost dnes
  • 05 KAPITOLA 5: Ne tak docela hořká pilulka
  • 06 KAPITOLA 6: Velkými kroky vpřed
  • 07 KAPITOLA 7: Éra inovací
  • 08 ČÁST TŘETÍ: Kam míříme - KAPITOLA 8: Podoba věcí příštích
  • 09 KAPITOLA 9: Cesta dál
  • 10 Závěr

  Hodnocení

  Martin

  Kniha obsahuje množstvo zaujímavých vedeckých štúdií a poznatkov o genetike a starnutí organizmov. Okrem toho poskytuje aj iné pohľady autora na danú problematiku a v žiadnej svojej časti na mňa nepôsobila nudne. Informácie sú postavené na vedeckých štúdiách a všetky informácie sú podložené konkrétnymi výskumami, s reálnymi menami vedcov a univerzít, čo sa v dnešnej dobe plnej internetových mudrlantov cení. Poučné počúvanie aj námet na... více

  Ladislav

  V krátkej dobe, menej ako storočie, dĺžka života podstatne narastie. Nielen priemer, ale aj celková dĺžka dožitia a prekvapivo aj dĺžka zdravého života. Tvrdí to vo svojej knihe špičkový vedec optimisticky ale to presvedčivo. Dokladá to výsledkami svojej práce. Zrozumiteľná prezentácia výsledkov vysokej vedy inšpiruje čitateľa k zmenám životných návykov.

  Radek

  Knížku jsem četl v papírové formě, ale přišla mi natolik přelomová, že jsem si ji koupil i v audioverzi. David Sinclair poutavě popisuje problematiku stárnutí a dochází k závěru, že je to vlastně nemoc, která se dá léčit. Nikdy jsem se na to takto nedíval, a proto mě kniha strašně chytla. Už ji poslouchám podruhé a poznatky uplatňuji ve svém vlastním životě.

  Patricie

  Kniha nabízí zajímavé nahlédnutí do pravděpodobných biotechnologií zítřka i potvrzení některých současných doporučení na uchování zdraví. Knihu napsal David Sinclair, který se stárnutí věnuje celou svou vědeckou kariéru a některé ze svých poznatků praktikuje úspěšně na sobě i své rodině.

  Rich

  Když jsem si poprvé přečetl nadpis, myslel jsem, že jde o velkou nadsázku. Přesto jsem knihu zkusil poslouchat, kdyby v ní náhodou byla nějaká rada, jak zmírnit obtíže spojené se stárnutím. Překvapením ovšem bylo, že autor bere nadpis doslova. A nejen to, na základě výzkumů svých i dalších kolegů předkládá docela jasné informace, proč je stárnutí něco, co není nevyhnutelné – přinejmenším ve smyslu zdravého života až do konce. Představuj... více

  Vlasta

  V této knize je velmi mnoho odborných výrazů, co se týká genetiky, buněk, chemie atd. Aby posluchač porozuměl musí se na text soustředit, k některým částem jsem se musela vracet. S tvrzením že STÁRNUTÍ JE NEMOC, KTEROU LZE LÉČIT, tak úplně nemohu souhlasit. Samozřejmě se konce stárnutí nedočkám, přesto si lze z této knihy odnést mnoho nových a zajímavých poznatků, a to nejenom o lidském těle. Kniha se mi poslouchala dobře, donutí k zamy... více

  David

  Musím přiznat, že mě takovéto knihy s výzkumy a zasazením do kontextu dost baví. Pravda, první polovina knihy je hodně zaměřená na biologii a experimenty na kvasinkách a podobných organismech. Až potom se postupně dostává k člověku. Dává to ale smysl, aby se veškeré informaci daly propojit a poukázalo se na jejich původ. Za mě velmi zajímavá kniha, která donutí jednoho se zamyslet a podniknout řadu změn už po přečtení (u mě dokonce v r... více

  Lukáš Štěpánek

  Velice zajímavá kniha s návody, co začít ihned dělat pro své zdraví, ale hlavně nastiňující velice zajímavou budoucnost nejen v lékařství a léčení nemocí, vč. negativních projevů stárnutí.

  Audiokniha Kam se poděl můj sýr: Spencer Johnson
  0:00
  0:00

  Kam se poděl můj sýr

  Spencer Johnson

  Čte: Martin Zahálka

  Audiokniha Navždy plynule: Gabriel Wyner
  0:00
  0:00

  Navždy plynule

  Gabriel Wyner

  Čte: Tomáš Voženílek

  Audiokniha Rozcházení: Katherine Woodward Thomasová
  0:00
  0:00

  Rozcházení

  Katherine Woodward Thomasová

  Čte: Hana Tomáš Briešťanská

  Audiokniha Jak zabránit klimatické katastrofě: Bill Gates

  Jak zabránit klimatické katastrofě

  Bill Gates

  Čte: Borek Kapitančik

  Audiokniha 1001 Myšlenek: část Náboženství: Robert Arp
  0:00
  0:00

  1001 Myšlenek: část Náboženství

  Robert Arp

  Čte: Gustav Bubník

  Audiokniha Čeho před smrtí nejvíce litujeme: Bronnie Ware
  0:00
  0:00

  Čeho před smrtí nejvíce litujeme

  Bronnie Ware

  Čte: Jana Štvrtecká