V práci nemusí být blázinec - Jason Fried, David Heinemeier Hansson

Jak mít klidnou firmu

299 Kč

 
0:00
0:00
 • Autor:Jason Fried, David Heinemeier Hansson
 • Interpret:Ondřej Halámek
 • Délka:3 hod 35 min
 • Velikost:268 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:Jan Melvil Publishing

Popis audioknihy

Nastal čas, přestat oslavovat blázinec v práci

Kolikrát jste někoho slyšeli říct: „V práci je to blázinec.” Možná jste to dokonce řekli vy sami. Nastal čas, kdy firmy musí přestat po svých zaměstnancích požadovat, aby se s jazykem na vestě hnali ještě výš a plnili ještě umělejší cíle stanovené egem.  Nastal čas nechat lidem nerušený čas, který skvělá práce vyžaduje. Nastal čas, přestat oslavovat blázinec v práci.

V dnešní éře přepracovanosti, chaosu, stresu a otravného „nestíhám” už totiž obdiv nesklízí workoholik. Hrdinou je ten, kdo si při zachování profesionality dokáže v klidu užít své odpolední volno i víkendy, v noci spí jako nemluvně a ráno je vyspaný pěkně do růžova. Nastal čas začít oslavovat klid.

Revolucionáři firemní kultury a autoři bestselleru Restart, přicházejí s dalším převratným konceptem: Klidná firma. Je to místo, kde vedení aktivně pečuje o to nejhodnotnější, co má k dispozici. O své zaměstnance. Jejich čas a energie je totiž vůbec nejcennějším zdrojem a jen krátkozraký management nechá zápal svých zaměstnanců vyhasnout.

I vy můžete mít klidnou firmu

Postoj v práci je to blázinec není správný. Cílem je klid a Jason Fried a David Heinemeier Hansson se s vámi podělí o to, jak ho dosáhli ve své firmě a už v něm zůstali. Svou společnost Basecamp (dříve 37signals) vystavěli odlišně. V této audioknize vám řeknou, jaká rozhodnutí udělali a proč.

Všechno v audioknize se točí kolem myšlenky, že vaše firma je produkt. Ano, věci, které poskytujete jsou produkty nebo služby. Ale vaše společnost je tím, kdo poskytuje ty věci. Proto by vaše firma měla být vaším nejlepším produktem.

Ať už firmu vlastníte, řídíte nebo v ní jen pracujete, audioknihu tvoří praktický a inspirativní destilát poznatků a zkušeností, jež může uvést do života kterýkoli manažer či šéf – a je jedno, v jakém oboru či v jak velké společnosti.

Je to zkrátka návod pro management zítřka.

O autorech

„Tak si představte ty reakce, když lidem řekneme, že žádné cíle nevedeme. Vůbec. Žádný cílový počet zákazníků, žádné prodejní cíle, žádný cílový příjem, žádné konkrétní cíle ohledně zisků (kromě toho být v zisku). Opravdu.
My chápeme, jak to chodí – jen je nám to fuk...
A pokud už cíl mít musíte, co třeba jen nezkrachovat a neskončit? Nebo dobře sloužit svým zákazníkům? Nebo být příjemným pracovištěm? To, že je tyhle cíle těžší vyjádřit v číslech, ještě neznamená, že jsou méně důležité.”

Jason Fried je spoluzakladatel a CEO společnosti Basecamp, založené v roce 1999. Spolu s Davidem napsal knihy Getting Real, Restart a Práce na dálku. Co se týče podnikání, zastává Jason názor, že věci jsou prosté, dokud je nezačnete komplikovat. Své články publikuje v Inc. Magazine a o minimalistické firemní kultuře také přednáší.

David Heinemeier Hansson je spoluzakladatel firmy Basecamp a spoluautor bestsellerů Restart a Práce na dálku. Podílel se i na tvorbě softwarového nástroje Ruby on Rails, který využívají Twitter, Shopify, GitHub, Airbnb, Square a miliony dalších webových aplikací. Pochází z Dánska, ale svůj život dnes dělí mezi USA a Španělsko.

Seznam kapitol

 • 00 V práci je to blázinec
 • 01 Držte ambice na uzdě
 • 02 Chraňte si svůj čas
 • 03 Krmte svou kulturu
 • 04 Rozpitvejte svůj proces
 • 05 Starejte se o svoje
 • 06 Zvolte si klid
Audiokniha Úspěšný obchodní zástupce: Ladislav Špaček
0:00
0:00

Úspěšný obchodní zástupce

Ladislav Špaček

Čte: Ladislav Špaček

Audiokniha Myslete na velké cíle : Donald Trump, Bill Zanker
0:00
0:00

Myslete na velké cíle

Donald Trump, Bill Zanker

Čte: Zdeněk Junák

Audiokniha Sami v moři konkurence: Leoš Bárta

Sami v moři konkurence

Leoš Bárta

Čte: Leoš Bárta

Byznys restart: Anja Förster, Richard Denny

Byznys restart

Anja Förster, Richard Denny

Čte: Michal Švarc, Tereza Richtrová

Audiokniha Tak to dělá Virgin: Richard Branson
0:00
0:00

Tak to dělá Virgin

Richard Branson

Čte: David Prachař

Audiokniha Příručka Pověřence pro ochranu osobních údajů: František Nonnemann
0:00
0:00

Příručka Pověřence pro ochranu osobních údajů

František Nonnemann

Čte: Tereza Páclová