Autor Jason Fried, David Heinemeier Hansson
Interpret Ondřej Halámek
Délka 3 hod 35 min
Velikost 268 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

V práci nemusí být blázinec - Jason Fried, David Heinemeier Hansson

Jak mít klidnou firmu

299 Kč

Bez 10 % DPH 271,82 Kč

 • Autor:Jason Fried, David Heinemeier Hansson
 • Interpret:Ondřej Halámek
 • Délka:3 hod 35 min
 • Velikost:268 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:Jan Melvil Publishing

Popis audioknihy

Nastal čas, přestat oslavovat blázinec v práci

Kolikrát jste někoho slyšeli říct: „V práci je to blázinec.” Možná jste to dokonce řekli vy sami. Nastal čas, kdy firmy musí přestat po svých zaměstnancích požadovat, aby se s jazykem na vestě hnali ještě výš a plnili ještě umělejší cíle stanovené egem.  Nastal čas nechat lidem nerušený čas, který skvělá práce vyžaduje. Nastal čas, přestat oslavovat blázinec v práci.

V dnešní éře přepracovanosti, chaosu, stresu a otravného „nestíhám” už totiž obdiv nesklízí workoholik. Hrdinou je ten, kdo si při zachování profesionality dokáže v klidu užít své odpolední volno i víkendy, v noci spí jako nemluvně a ráno je vyspaný pěkně do růžova. Nastal čas začít oslavovat klid.

Revolucionáři firemní kultury a autoři bestselleru Restart*, přicházejí s dalším převratným konceptem: Klidná firma. Je to místo, kde vedení aktivně pečuje o to nejhodnotnější, co má k dispozici. O své zaměstnance. Jejich čas a energie je totiž vůbec nejcennějším zdrojem a jen krátkozraký management nechá zápal svých zaměstnanců vyhasnout.

*Obě audioknihy si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu v audio balíčku Podnikatelský minimalismus

I vy můžete mít klidnou firmu

Postoj v práci je to blázinec není správný. Cílem je klid a Jason Fried a David Heinemeier Hansson se s vámi podělí o to, jak ho dosáhli ve své firmě a už v něm zůstali. Svou společnost Basecamp (dříve 37signals) vystavěli odlišně. V této audioknize vám řeknou, jaká rozhodnutí udělali a proč.

Všechno v audioknize se točí kolem myšlenky, že vaše firma je produkt. Ano, věci, které poskytujete jsou produkty nebo služby. Ale vaše společnost je tím, kdo poskytuje ty věci. Proto by vaše firma měla být vaším nejlepším produktem.

Ať už firmu vlastníte, řídíte nebo v ní jen pracujete, audioknihu tvoří praktický a inspirativní destilát poznatků a zkušeností, jež může uvést do života kterýkoli manažer či šéf – a je jedno, v jakém oboru či v jak velké společnosti.

Je to zkrátka návod pro management zítřka.

O autorech

„Tak si představte ty reakce, když lidem řekneme, že žádné cíle nevedeme. Vůbec. Žádný cílový počet zákazníků, žádné prodejní cíle, žádný cílový příjem, žádné konkrétní cíle ohledně zisků (kromě toho být v zisku). Opravdu.
My chápeme, jak to chodí – jen je nám to fuk...
A pokud už cíl mít musíte, co třeba jen nezkrachovat a neskončit? Nebo dobře sloužit svým zákazníkům? Nebo být příjemným pracovištěm? To, že je tyhle cíle těžší vyjádřit v číslech, ještě neznamená, že jsou méně důležité.”

Jason Fried je spoluzakladatel a CEO společnosti Basecamp, založené v roce 1999. Spolu s Davidem napsal knihy Getting Real, Restart a Práce na dálku. Co se týče podnikání, zastává Jason názor, že věci jsou prosté, dokud je nezačnete komplikovat. Své články publikuje v Inc. Magazine a o minimalistické firemní kultuře také přednáší.

David Heinemeier Hansson je spoluzakladatel firmy Basecamp a spoluautor bestsellerů Restart a Práce na dálku. Podílel se i na tvorbě softwarového nástroje Ruby on Rails, který využívají Twitter, Shopify, GitHub, Airbnb, Square a miliony dalších webových aplikací. Pochází z Dánska, ale svůj život dnes dělí mezi USA a Španělsko.

Seznam kapitol

 • 00 V práci je to blázinec
 • 01 Držte ambice na uzdě
 • 02 Chraňte si svůj čas
 • 03 Krmte svou kulturu
 • 04 Rozpitvejte svůj proces
 • 05 Starejte se o svoje
 • 06 Zvolte si klid

Hodnocení

Dagi

Nejdulezitejsi rada je, ze to co fungovalo jinde, nemusi fungovat u vas. A to plati i o tehle knize a tom, co se dozvite o Basecampu. Me se fakt libi to, ze na problemy nekoukaji optikou mainstreamu, ale jinak a hledaji vlastni cestu. Moc sympaticke a inspirujici. Za me palec nahoru!

Tomas

Basecamp mam rad ako produkt aj ich firemnu kulturu a to akym sposobom robia veci. Ledujem ich uz dlhsiu dobu. Tato kniha poskytuje velmi pekny popis toho ako funguje ich kultura vo vnutri a ako sa staraju o ludi. Myslim si ze po precitani by tam chcel pracovat takmer kazdy. V odvetvi kde funguju uplne ine pravidla sa snazia fungovat velmi ludsky. Kniha to vsetko odraza - aj samotna dlzka knihy ktora je napisana jasne, zrozumitelne a kr... více

Audiokniha Začni vydělávat na tom, co tě baví: John Williams
0:00
0:00

Začni vydělávat na tom, co tě baví

John Williams

Čte: Gustav Bubník

Podnikatelem hned: Jason Fried, Ash Maurya

Podnikatelem hned

Jason Fried, Ash Maurya

Čte: Michal Švarc, Jan Hyhlík

Audiokniha Restart: Jason Fried, David Heinemeier Hansson
0:00
0:00

Restart

Jason Fried, David Heinemeier Hansson

Čte: Michal Švarc

Podnikatelský minimalismus: Jason Fried, David Heinemeier Hansson

Podnikatelský minimalismus

Jason Fried, David Heinemeier Hansson

Čte: Ondřej Halámek, Michal Švarc