Autor Sun-c’
Interpret Pavel Rímský
Délka 1 hod 31 min
Velikost 147 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Umění války - Sun-c’

Taktika jako nejsilnější zbraň

149 Kč

Bez 10 % DPH 135,45 Kč

 • Autor:Sun-c’
 • Interpret:Pavel Rímský
 • Délka:1 hod 31 min
 • Velikost:147 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:Albatros Media

Popis audioknihy

Nejlepší vojevůdce dosáhne vítězství s chytrostí a bez boje

I po více než dvou a půl tisících letech má dílo mistra Suna stále co nabídnout. Nenechte se zmát titulem “Umění války”. Dílo sice pojednává o válečném umění, ale když si mistrovské rady převedete do moderní řeči, získáte inspirativní rukověť pro taktické jednání s lidmi.

Chytrou taktiku potřebujete v osobním i pracovním životě. Tak proč rovnou tasit zbraň, když problém můžete vyřešit moudře a efektivně?

Válečné zásady fungující v každodenním životě

Mistr Sun vás naučí, jak vyhodnotit životní situaci. Jak řešit problémy a jak si prosadit vlastní záměry díky předvídavosti, schopnosti odhadnout soupeře a vlastnímu selskému rozumu.

Audiokniha vás donutí přemýšlet ne nad litými boji, ale nad každodenním životem. A jestli jste lídři, po poslechu začnete uvažovat, jakými jste “vojevůdci” a jak se chováte ke své “armádě”.

Seznam kapitol

 • 00 Plánování
 • 01 Vedení boje
 • 02 Útok léčkou
 • 03 Úvahy o taktice
 • 04 Nasazení sil
 • 05 Slabé a silné stránky
 • 06 Postup
 • 07 Změny taktiky
 • 08 Pochod vojska
 • 09 Krajina
 • 10 Devět druhů terénu
 • 11 Útok ohněm
 • 12 Využívání zvědů

Hodnocení

Ondrej

Kniha splnila mé očekávání, ale pokud hledáte příběh, zkuste něco jiného. Tato je spíše souborem rad a postřehů že starověké Číny, jak vést válku a jak ji takticky nejlépe zvládnout. Některé pasáže jdou převést i do dnešní doby a můžou se hodit k jednání s lidmi, takže můžeme říct, že kniha je v tomto ohledu nadčasová. Ale dovolím si tvrdit, že není pro každého a ne každý tam najde to, co hledá. Velmi mě potěšil působivý přednes pana Ri... více

radimch

Rozhodně zajímavé

Stano

Vo svojej fantázii som sa preniesol o pár desaťročí dozadu a nasával možné a vhodné taktiky... v mojom prípade nie k boju, avšak ku kontaktu s okolitým svetom, ktorý nie je vždy na mojej strane a mám za to, že ani na vašej.

Jiří G.

Zajímavá kniha, a to jak z hlediska historického, ta i psychologického. Zásady velkého čínského vojevůdce neplatí jen ve válce, ale je možné je využívat i v každodenním životě. Protože, jak se praví v knize, nejlepší vojevůdce dosáhne největších vítězství chytrostí, zkušeností a bez boje.

Sempri

Stara cinska mudrost ktora plati nadcasovo na akekolvek obdobie. Da sa aplikovat na akukolvek oblast v zivote. Len treba chapat a prelozit skryte symboly do moderneho sveta. Je to take pohodove pocuvanie, s velmi dobrou interpretaciou Pavla Rimskeho.

Radek Novák

Plno myšlenek si myslím, paltí i dodnes. dají se použít v každodením životě. Nicméně některé už neplatí, jelikož jsou vztaženy ke staérému způsobu boje. Kniha je nicméně velmi zajímavé a je dobré si ji minimálně poslechnout, aby člověk zjistil, že některé pravdy přetrvávají po tisíciletí.

olaf

Vzdy jsem si ji chtel precist a takto to bylo pohodlnejsi

Roman

Nějaký krátký...

jeve

Užitečné, jasné a skvěle načtené.

Michall

Čekal jsem studnici moudrosti starověké Číny uplatnitelnou i v dnešní době, objevil jsem spíše studánku. Studánky mám však rád, stejně jako interpretaci Pavla Rímského. Takže mě poslech bavil a možná že i pár myšlenek ve mě z toho zůstává.

Vláďa Novotný

Je fascinující, že i po tisících letech je tato kniha stálé plně platná a použitelná. Myšlenky v ní, zaměřené na Vás samé jsou v dnešní době poklad, protože ukazují, že i když myslíte jen na sebe, nemusí to být vnímáno jako sobectví, ale jako cesta k lepšímu já, které pak bude lepší i pro své okolí. Osobně bych ji zařadil na základní školy a nechal žáky z ní psát referáty, jak knihu pochopili a co si z ní odnesli a praktival bych to s n... více

pepap

Tema valecnych rad, pravidel a ponauceni predavanych z generaci na generaci me vzdycky velmi zajimalo. Prednes je velmi prijemny na poslech, ale co se vlastniho obsahu tyce, vic se mi libila Machiavelliho kniha Vladar.

Petr

Klidný a vážný přednes tohoto díla dává vyniknout hloubce myšlenek a sdělení. V dnešní době jsou již k dispozici i lepší překlady, ale tento je řekl bych velmi dobře poslouchatelný a přesto zanechává správné významy slov. Je zachováno rozdělení na kapitoly a to dovoluje posluchači vrátit se zpět k části, nad kterou by rád znovu uvažoval. Součástí knihy není žádná podoba komentáře od překladatele a neruší tím obsah díla samotného. Jel... více

Radim Pařík

Povinná literatura. Pro každého.

Zbojka

Výborne, myšlienky nie len pre bojovníka, ale aj pre bežný život.

yatro

Jednoduché, logické. Osvědčené. Výborně Čtené :)

Audiokniha Leonard Cohen: Život, hudba a vykoupení: Leil Liebovitz

Leonard Cohen: Život, hudba a vykoupení

Leil Liebovitz

Čte: Zbyšek Horák

Audiokniha Vladař: Niccolo Machiavelli
0:00
0:00

Vladař

Niccolo Machiavelli

Čte: Igor Bareš

Audiokniha Nepromarni svůj život: Anselm Grün
0:00
0:00

Nepromarni svůj život

Anselm Grün

Čte: Tomáš Voženílek

Audiokniha Kniha pěti kruhů a Kniha rodinných tradic válečného umění: Mijamoto Musaši, Jagjú Munenori
0:00
0:00

Kniha pěti kruhů a Kniha rodinných tradic válečného umění

Mijamoto Musaši, Jagjú Munenori

Čte: Jan Hyhlík

Audiokniha Jak vidět sebe samé tak, jací opravdu jsme: Dalajlama, Jeffrey Hopkins
0:00
0:00

Jak vidět sebe samé tak, jací opravdu jsme

Dalajlama, Jeffrey Hopkins

Čte: Pavel Soukup

Audiokniha Kouzlo maličkostí: Anselm Grün
0:00
0:00

Kouzlo maličkostí

Anselm Grün

Čte: Martin Zahálka