Autor William Stixrud, Ned Johnson
Interpret Borek Kapitančik
Délka 12 hod 26 min
Velikost 915 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Dítě na vlastní pohon - William Stixrud, Ned Johnson

Proč svěřit svým potomkům více kontroly nad životem

399 Kč

Bez 10 % DPH 362,73 Kč

 • Autor:William Stixrud, Ned Johnson
 • Interpret:Borek Kapitančik
 • Délka:12 hod 26 min
 • Velikost:915 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:Jan Melvil Publishing

Popis audioknihy

Povinný poslech pro všechny rodiče a prarodiče

Každému svědčí, má-li pocit, že může svět kolem sebe ovlivnit. Přejeme si, aby se naše děti v náročném globálním ekonomickém prostředí dobře uplatnily, vybudovaly si postavení i potřebnou sebedůvěru. Milujeme své děti a chceme, aby žily šťastně a spokojeně ještě dlouho poté, co my už tady nebudeme.

Dítě na vlastní pohon je přesvědčivá, revoluční a moudrá audiokniha. Dodá rodičům odvahu přistoupit k výchově jinak a zároveň jim poskytne potřebné nástroje a metody. Ukazuje, jak snížit stres u sebe i svých dětí, jak v dětech podpořit vnitřní motivaci, psychickou odolnost a zdravý rozvoj a jak je dovést v životě k úspěchu. Hlavní sdělení – že bychom svým dětem měli důvěřovat a poskytnout jim nad životem více kontroly – by si měli vzít k srdci všichni rodiče.

Nemají-li totiž děti zdravou míru kontroly nad svým životem, cítí se bezmocné, přemožené a často upadnou do pasivity a rezignace. Nemohou-li se naučit provádět smysluplné volby, existuje vysoké riziko, že se u nich rozvinou úzkosti, deprese, problémy se soustředěním a zvládáním vzteku.

William Stixrud a Ned Johnson mají za sebou v součtu přes 60 let praxe s demotivovanými, úzkostnými a depresivními dětmi. Znají všechna vaše rodičovská trápení a mají na ně řešení. Dokazují to nejen výzkumy o funkci mozku a objevy z oblasti behaviorální terapie, ale zejména úspěchy, kterých dosáhli u svých klientů po změně přístupu rodičů. S empatií, vlídností a hlubokým pochopením pro vaše obavy vám vysvětlí, že stejně jako u dospělých je totiž nejdůležitější podmínkou správného nastavení emočních a psychických procesů pocit kontroly: dítě musí cítit, že svůj život může ovlivňovat.

Uvažovat a jednat samostatně

Opravdu nemůžeme naše děti řídit, mít je plně pod kontrolou – a neměl by to být ani náš cíl. Naší úlohou je naučit je uvažovat a jednat samostatně, tak aby dokázaly uspět ve škole a co je důležitější: v životě. Místo abychom je tlačili do věcí, jimž se brání, měli bychom jim pomoci najít věci, které budou mít rády. Podpořit jejich vnitřní motivaci. Cílem této audioknihy je přejít od modelu tradičního rodičovského tlaku k modelu rozvíjejícímu v dítěti samostatnost a vlastní motivaci. Neboli vychovat „dítě na vlastní pohon“.

V audioknize se dozvíte:

 • které čtyři typy demotivace u dětí rozeznáváme a jak s nimi pracovat
 • proč vnější motivace z dlouhodobého hlediska selhává
 • co dětem způsobuje toxický stres a proč se mezi nimi šíří epidemie úzkosti a deprese
 • jak si děti mohou vybudovat odolnost vůči stresu, z níž budou čerpat celý život
 • jak pomáhat dětem s poruchami učení, autistického spektra, nebo ADHD
 • kterou školu vybrat a jak řešit náročné komunikační situace s učiteli
 • jak si odnést to nejlepší ze světa digitálních her a přitom nepodlehnout závislosti
 • jak se správně připravit na zkoušky a testy
 • co můžete pro zlepšení vztahů udělat už dnes večer
 •  

  „Některé navrhované postupy pro vás nebudou úplně pohodlné. Ale většina by vám měla přinést jistý pocit úlevy. Ať jste jakkoli skeptičtí, nezapomínejte, prosím, že máme s našimi metodami a poznatky výborné praktické výsledky. Ověřili jsme je u mnoha rodin, s nimiž jsme v rámci své praxe spolupracovali. Viděli jsme, jak se z věčně odporujícího dítěte stalo dítě schopné se promyšleně rozhodovat. Viděli jsme, jak si děti výrazně zlepšily výsledky testů a známky. Viděli jsme, jak děti, které trpěly skepsí a pocity beznaděje, dokázaly převzít zodpovědnost za svůj život. Viděli jsme silně problémové děti, z nichž nakonec vyrostli úspěšní a spokojení jedinci – a navázali s rodiči mnohem bližší vztah, než by si kdo dokázal představit. Je možné poskytnout svým dětem zdravou míru autonomie a udržovat tuto zdravou míru autonomie také v sobě. Je to snadnější, než si myslíte. Rádi bychom vám ukázali, jak toho dosáhnout.”

  - William Stixrud a Ned Johnson

  Seznam kapitol

  • 00 ÚVOD: Proč je důležité mít pocit kontroly nad životem
  • 01 KAPITOLA 1: Co nám způsobuje stres
  • 02 KAPITOLA 2: Mám tě příliš rád, než abych s tebou válčil kvůli domácím úkolům
  • 03 KAPITOLA 3: Je to na tobě
  • 04 KAPITOLA 4: Uklidňující přítomnost
  • 05 KAPITOLA 5: Skrytý pohon
  • 06 KAPITOLA 6: Radikální odstávka mozku
  • 07 KAPITOLA 7: Spánek
  • 08 KAPITOLA 8: Jak posílit míru kontroly ve škole
  • 09 KAPITOLA 9: Online 24/7
  • 10 KAPITOLA 10: Trénink mysli a těla
  • 11 KAPITOLA 11: Jak přistupovat k dětem s poruchami učení, ADHD a autismem
  • 12 KAPITOLA 12: Jak na standardizované testy
  • 13 KAPITOLA 13: Pro koho je vhodná vysoká
  • 14 KAPITOLA 14: Alternativní cesty

  Hodnocení

  Tomas

  Skvela kniha, skvelo napisana a rovnako dobre nacitana. Nepatri medzi najkratsie knihy a zakladny koncept ktory sa objasni za prvu hodinu pocuvania sa nasledne uz len recykluje a vysvetluje svoju aplikaciu z roznych uhlov pohladu a pre rozne typy situacii a deti. Jednou vetou: moderny sposob vychovavania deti s nazornymi prikladmi podlozenymi vyskumami, zdravym rozumom.

  Ada

  Moc doporučuji všem rodičům i prarodičům a nejen současným, ale i bývalým. Potvrdíte si, co děláte (jste dělali) dobře a co špatně při výchově svého potomka, i co a jak dělali vaší rodiče, co jste si do života odnesli a proč. Pomůže vám to pochopit nejen vaše děti a sami sebe, ale možná i jednání a chování lidí kolem vás.

  Li

  Super, že popisují příklady z praxe. Člověk si u toho uvědomuje spoustu věcí, co on nebo lidé okolo dělají špatně. Je tedy zaměřená především na děti ve školním věku, na menší moc ne.

  Pavel

  Kniha dítě na vlastní pohon je vcelku dobrá pro rodiče, kteří už děti mají, znají je a ví, jak se chovají. Pomůže jim to otevřít oči v tom, že přílišná péče může v konečném důsledku více škodit než pomoci. Knihu by si měli poslechnout všichni starostliví rodiče, kteří vedou dítě za ruku ve všech jeho životních situacích. Po poslechnutí knihy by si totiž uvědomili, že tím škodí hlavně tomu dítěti.

  Sempri

  Je to určite jedna z najlepších kníh rozvoja mladého človeka, dieťaťa ale aj nás dospelých, rodičov. Určite veľmi inšpiratívne. Povedal by som, že až miestami šokujúce a pravdivé. Ako sa vyznať pri výchove a postoji voči dieťaťu. Hlboké myšlienky a pravdivé príbehy zo života. Naozaj kvalitná, určite treba vypočuť.

  Hana

  Obsah knihy Deti na vlastni pohon se mnou absolutne rezonoval. Naprosto logicky a ne uplne standardni pohled na vychovu deti. Vypada to jednoduse, ale clovek musi tak trochu prekrocit vlastni stin ... alespon ja ano. Autori hodne mluvi o zpusobu vzdelavani a prestoze mluvi o americkem systemu, da se aplikovat i na ten nas. Kniha se skvele posloucha. Je moc pekne a srozumitelne napsana a misty i vtipna, coz perfektne podtrhl prednes Bork... více

  Audiokniha Citový život zvířat: Peter Wohlleben
  0:00
  0:00

  Citový život zvířat

  Peter Wohlleben

  Čte: Aleš Procházka

  Audiokniha Víš, kde bydlí zvířata?: Peter Wohlleben
  0:00
  0:00

  Víš, kde bydlí zvířata?

  Peter Wohlleben

  Čte: Martin Preiss

  Audiokniha Slyšíš, jak mluví stromy?: Peter Wohlleben
  0:00
  0:00

  Slyšíš, jak mluví stromy?

  Peter Wohlleben

  Čte: Martin Preiss

  Audiokniha Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou: Peter Wohlleben
  0:00
  0:00

  Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou

  Peter Wohlleben

  Čte: Aleš Procházka

  Audiokniha Po dobrém, nebo po zlém?: Zdeněk Matějček
  0:00
  0:00

  Po dobrém, nebo po zlém?

  Zdeněk Matějček

  Čte: Miroslav Černý

  Audiokniha 25 gramů štěstí: Massimo Vacchetta, Antonella Tomaselli
  0:00
  0:00

  25 gramů štěstí

  Massimo Vacchetta, Antonella Tomaselli

  Čte: Petr Gelnar