Autor Peter Brown, Henry Roediger, Mark McDaniel
Interpret Zdeněk Truhlář
Délka 9 hod 46 min
Velikost 762 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Nauč se to! - Peter Brown, Henry Roediger, Mark McDaniel

Jak se s pomocí vědy efektivněji učit

319 Kč

Bez 10 % DPH 290,00 Kč

 • Autor:Peter Brown, Henry Roediger, Mark McDaniel
 • Interpret:Zdeněk Truhlář
 • Délka:9 hod 46 min
 • Velikost:762 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:Jan Melvil Publishing

Popis audioknihy

Kašlete na biflování. Nasypte si do hlavy učivo jednodušeji a rychleji

Štve vás, že dostat něco do hlavy je pro vás často těžké a nebaví vás, že výsledky se dostavují hrozně pomalu?

Jako většina používáte zastaralé metody, kterou jsou kontraproduktivní: Podtrhávání, přerušované učení, generování, prokládané učení…Vrhněte se na učení vědecky. Zjistíte, že doposud jste vše dělali špatně.

Pryč se zažitými názory o učení. 40 let výzkumů a studií změní váš pohled

Ve školách vám vždycky řekli: „Nauč se tohle a tohle, pak si tě vyzkouším.“ Prozradili vám ale, jak se to naučit?

Ne. Protože to sami nejspíš nevěděli. Teď se však k vašim uším dostává audiokniha, ve které autoři předkládají nejnovější poznatky z dlouholetých výzkumů a studií s jediným účelem: Představení konkrétních metod učení, které přinášejí nejlepší výsledky.

Seznam kapitol

 • 00 Předmluva
 • 01 Mylné názory na učení
 • 02 Učení a trénink vybavování
 • 03 Střídejte metody učení
 • 04 Nebojte se nesnází
 • 05 Pozor na iluzi vědění
 • 06 Neomezujte se na určitý učební styl
 • 07 Zvyšujte své intelektuální schopnosti
 • 08 Nauč se to: Praktické tipy

Hodnocení

PH

Svého času jsem prošel docela dost článků, přednášek, tipů a rad, zaměřených na zkvalitnění učení, a výše jmenovaná kniha je jedno z mála, co mohu opravdu doporučit. Jestli se tedy něco učíte, budete učit, někoho učíte, nebo hrozí, že někoho budete učit, věnujte jí svou pozornost. Sice ani zde se nevyhneme tradičnímu stupidnímu vycpávání textu jalovými "příběhy" (...joe se hrabal v motorech od malička, a tak když letěl jednou sv... více

Dominik Bejr

Jako studentovi vysoké školy mi tato kniha docela "otevřela oči" po poslechu této knihy se mi změnil pohled na učení samotné, nikdy před tím jsem nad učením nijak zvlášť nepřemýšlel a jen se mechanicky bifloval, ale po této knize jsem na učením začal přemýšlet docela jinak. Knihu rozhodně doporučuji každému, kdo by se chtěl dozvědět, jak se vlastně učit.

Radim

Nauč se to je rozhodně kniha, která stojí za přečtení. Doporučil bych ji každému, kdo se chce aspoň trochu dále vzdělávat. Takže každému, kdo právě čte tuto recenzi. Interpreta mohu taky jen vychválit.

Kačka

Skvělá knížka. U této knihy lituji jen toho, že jsem ji neměla, když jsem se učila na maturitu a potom na zkoušky.. Zjistila jsem, že jsem si o učení myslela všeobecně zakořeněné mýty, jak se učit a tím pádem mi naučené nezůstalo v paměti a nedokázala jsem tyto informace využít v praxi. Doporučuji pro každého studenta nebo kohokoli, kdo se chce něco nového naučit. Kniha nabízí nový náhled na proces učení.

Sempri

Je veľa spôsobov ako sa učiť, ale tento vychádza z pravdivých faktov a výskumu. Ale samozrejme, každý musí vyskúšať na sebe, aby sa presvedčil. Príbehy zo života tiež zaujímavé, aspoň čo sa týka ako sa mi ľudia, resp. študenti neefektívne učia. Určite veľmi užitočné informácie, ktoré sa zídu do života.

Juraj

Osobne som bol nazoru ze citat nieco stale dookola az pokial si to nezapametam dobre je ta spravna metoda. No tato kniha ma vyviedla s omylu . Ucime sa predsa cely zivot tak preco si nedopriat trochu odbornosti a efektivnosti.

Daysy

Skvělá knížka, lituju, že jsem na ni nenarazila dříve, když jsem ještě studovala. Člověk se ale učí celý život, proto jsem za ni ráda i teď. Rozhodne to není něco pouze pro studenty, ale využijí to i pracující lidé, rodiče, pedagogové. Audioverze byla příjemná, interpret mi skvěle sedl a vše bylo srozumitelné. :)

Daniel

Zasa jedna z tých kníh, ktoré by sa dalia skrátiť na desatinu a podstatné informácie by zostali zachované. Ale táto je aspoň užitočná. Obzvlášť pre tých, pre ktorých je učenie sa nových vecí každodennou záležitotosťou - teda hlavne študenti (na stredných a vysokých školách), učitelia (na všetkých stupňoch), tréneri, vedúci kurzov a školení, rodičia (!), ktorí takto môžu pomôcť svojim školopovinným výrastkom lepšie ako nekonečným sedením... více

Audiokniha 1001 Myšlenek: část Politika a Společnost: Robert Arp
0:00
0:00

1001 Myšlenek: část Politika a Společnost

Robert Arp

Čte: Gustav Bubník

Audiokniha Čeho před smrtí nejvíce litujeme: Bronnie Ware
0:00
0:00

Čeho před smrtí nejvíce litujeme

Bronnie Ware

Čte: Jana Štvrtecká

Audiokniha Nejlepší kniha o fake news!!!: Petra Vejvodová, Miloš Gregor

Nejlepší kniha o fake news!!!

Petra Vejvodová, Miloš Gregor

Čte: Martin Sláma

Audiokniha 12 pravidel pro život: Jordan B. Peterson
0:00
0:00

12 pravidel pro život

Jordan B. Peterson

Čte: Aleš Procházka

Audiokniha Jak sbalit ženu 2.0: Tomáš Baránek
0:00
0:00

Jak sbalit ženu 2.0

Tomáš Baránek

Čte: Borek Kapitančik

Audiokniha Konec stárnutí: David Sinclair
0:00
0:00

Konec stárnutí

David Sinclair

Čte: Borek Kapitančik