Autor Sheryl Sandberg
Interpret Simona Babčáková
Délka 6 hod 57 min
Velikost 466 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Opřete se do toho - Sheryl Sandberg

Ženy, práce a vůle uspět

299 Kč

Bez 10 % DPH 271,82 Kč

Popis audioknihy

Audiokniha je strhující směsí osobních humorných historek, statistických údajů i přesvědčivých výsledků výzkumů, s jejichž pomocí autorka, nyní vrcholová manažerka Facebooku, postupně odkrývá předsudky a nejasnosti, které komplikují životy pracujících žen.

Sdílí podrobné informace o svých zkušenostech, chybách a každodenním úsilí činit rozhodnutí správná pro sebe, svou práci a svou rodinu. Upřímně a vtipně tak ukazuje smysluplná řešení, jak mohou ženy naplnit své ambice. Během prvních měsíců po svém vydání se kniha stala mezinárodním bestsellerem a podnítila hnutí, které má potenciál proměnit debatu o tom, co všechno ženy nemohou, na diskusi o tom, co všechno udělat mohou. Ženy dlouhodobě převažují mezi absolventy vysokých škol v Evropské unii i ve Spojených státech, přesto na vedoucích pozicích v soukromém i veřejném sektoru sedí v drtivé většině muži. Ženy se tak nemohou plně podílet na rozhodnutích, která zásadně ovlivňují život nás všech. Hlavním účelem audioknihy je poukázání na fakt, že se ženy navzdory svým akademickým úspěchům nedostávají do klíčových pozic institucí a nabízí přesvědčivá a rozumná řešení, jak mohou plně využít svůj potenciál.

V audioknize najdete praktické rady o vyjednávacích technikách, o mentoringu, o vyrovnání s mýtem „musím zvládat všechno“ i o tom, jak překonat vnitřní zábrany a „opřít se“ do své kariéry.

Autorka popisuje konkrétní kroky při propojování profesionálního vzestupu s osobním naplněním a ukazuje, jaký prospěch mužům přinese, pokud podpoří ženy nejen na pracovištích, ale také doma. Audiokniha je tedy hlavně působivým apelem na odbourání společenských předsudků, které ženám svazují ruce v dosahování vysněných cílů,  a vytvoření skutečné rovnosti mezi muži a ženami.

Z audioknihy:

Společenské zařazení žen způsobuje, že se v mužském světě hůře prosazují. Já sama mám za sebou mnoho situací, ve kterých jsem neměla odvahu se prosadit. Často jsem na poradách raději mlčela s obavou, abych "neplácla" nějakou hloupost. Stejnou myšlenku pak vzápětí vyřkl můj kolega. A byl za největší hvězdu. A já jsem si vždy říkala, jak jsem hloupá, že jsem mlčela, když mě ta samá myšlenka napadla už před půl hodinou. Musíme se pokusit tyto bariéry odbourávat. Samy v sobě.

Nikdy jsem si nemyslela, že napíšu knihu. Nejsem vědkyně, novinářka ani socioložka. Mluvila jsem se stovkami žen, naslouchala jejich příběhům o každodenních bojích, sdílela svůj příběh a uvědomovala si, že to, čeho jsme už dosáhly, nemusí stačit a že nám to může znovu uniknout. Řekla jsem si, že se chci k těmto otázkám vyjádřit a mluvit o nich bez obalu. Tato kniha nejsou memoáry, ačkoliv obsahuje příběhy z mého života. Není to ani kniha o osobním rozvoji, ačkoli doufám, že vám k němu pomůže. Není to příručka jak řídit svou kariéru, ačkoli poskytuje rady i v této oblasti. Není to ani feministický manifest. Dobrá, je to trochu feministický manifest, ale doufám, že bude inspirovat muže ve stejné míře, jako bude inspirovat ženy.

Když jsem si brala Davea, měli David a Michelle při svatební hostině nádherný a strašně vtipný proslov, který odstartoval takto: "Ahoj! Někdo z vás si možná myslí, že jsme mladší sourozenci Sheryl, ale ve skutečnosti jsme její první zaměstnanci. Zaměstnanec číslo jedna a zaměstnanec číslo dva. Zpočátku, jako roční a tříletý, jsme byli bezcení a slabí. Neorganizovaní a líní. Místo čtení ranních novin jsme na sebe u snídaně plivali. Ale Sheryl poznala, že máme potenciál. Vzala nás pod křídlo a přes deset let nás cepovala, dokud nás nedostala do formy."  Smála jsem se taky, ale nějaká moje část dodnes cítí, že pro dívku není hezké, aby byla takhle... panovačná. A jéje.

Asi měsíc po mém nástupu do Facebooku mi zavolala Lori Golerová, uznávaná marketingová ředitelka eBay. Trochu jsme se znaly od vidění, ale ona mi hned na začátku vysvětlila, že se jedná o pracovní telefonát, a pak šla rovnou k věci. "Chtěla bych pracovat ve Facebooku. Tak jsem vám chtěla zavolat, abych vám řekla všechny věci, ve kterých jsem dobrá, a vyjmenovala vám všechno, co ráda dělám. Pak mě ale napadlo, že to asi takhle dělají všichni. Takže bych se vás místo toho chtěla zeptat: co vás teď nejvíc trápí a jak bych vám s tím mohla pomoci?" Čelist mi padla až na zem.

Seznam kapitol

 • 00 Předmluva k českému vydání
 • 01 Tahle revoluce je naše
 • 02 Rozdíly v ambicích
 • 03 Najděte vůli opřít se do své kariéry
 • 04 Posaďte se k jednacímu stolu
 • 05 Úspěch a oblíbenost
 • 06 Je to prolézačka, ne žebřík
 • 07 Jste moje mentorka?
 • 08 Hledejte a říkejte svou pravdu
 • 09 Neodcházejte, dokud nechcete odejít
 • 10 Udělejte ze svého partnera skutečného partnera
 • 11 Mýtus "zvládat všechno"
 • 12 Pojďme se o tom bavit
 • 13 Vytvořme společně skutečnou rovnost
 • 14 Závěr

Hodnocení

Jankaka

Tak toto by malo byt povinne "citanie" pre kazdu zenu ;) Velmi dobre prezentovane a hlavne s uzastnymi myslienkami... Neda mi nepouzit klise, ze mi to zmenilo zivot. No pohlad na svet urcite ;) a ma to vplyv aj na vychovu mojich dvoch dcer.

Audiokniha Motivací k Vítězství: Richard Denny
0:00
0:00

Motivací k Vítězství

Richard Denny

Čte: Gustav Bubník

Audiokniha Jak být úspěšný: Richard Denny
0:00
0:00

Jak být úspěšný

Richard Denny

Čte: Michal Švarc

Audiokniha Jak rychle zbohatnout: Andrej Prešovský
0:00
0:00

Jak rychle zbohatnout

Andrej Prešovský

Čte: Gustav Bubník

Audiokniha Drive / Pohon: Daniel Pink
0:00
0:00

Drive / Pohon

Daniel Pink

Čte: Aleš Procházka

Audiokniha Kuráž: Sam Bracken
0:00
0:00

Kuráž

Sam Bracken

Čte: Pavel Nečas

Audiokniha Jak se zbavit starostí a začít žít: Dale Carnegie
0:00
0:00

Jak se zbavit starostí a začít žít

Dale Carnegie

Čte: Jan Hyhlík