Autor Seth Godin
Interpret Marek Berger
Délka 10 hod 21 min
Velikost 648 MB
Typ Audiokniha kompletní
Formát MP3 ke stažení

Nepostradatelní - Seth Godin

Staňte se pilířem firmy

299 Kč

Bez 10 % DPH 271,82 Kč

 • Autor:Seth Godin
 • Interpret:Marek Berger
 • Délka:10 hod 21 min
 • Velikost:648 MB
 • Typ:Audiokniha kompletní
 • Formát:MP3 ke stažení
 • Vydavatel:ProgresGuru

Popis audioknihy

Jste v práci nebo v profesním životě nespokojení? Vypracujte se a buďte nepostradatelní

Dotahujete věci do konce, tvoříte samostatně, snadno navazujete nové kontakty a rádi řešíte problémy inovativně? Gratulujeme, vypadá to, že jste pro svou firmu nepostradatelní. Tam, kde panuje chaos, dokážete nastolit řád. Firma si vás hýčká, a kdybyste náhodou odešli jinam, plakali by všichni od ředitele až po vrátnou. Přiznejme si ovšem: takových osobností není mnoho. Přitom stačí překonat vlastní lenost a začít na sobě trvale a usilovně pracovat. Přestaňte v práci nečinně čekat na pokyny a zkuste sami vymyslet, co by se mohlo dělat dál. Přidejte se k nepostradatelným!

Stěžování na systém je pro slabochy. Uvědomte si vlastní potenciál a vložte ho do díla, které dává smysl. Nespokojte se s dobrým, chtějte být nejlepší.

Ostatní vás vnímají tak, jak se sami prezentujete.

Audiokniha Setha Godina Nepostradatelní vám ukáže, že nemusíte jen tupě zapadat do řady a čekat na zázrak. Každá osobnost je výjimečná, i vy tudíž máte schopnosti, díky kterým dokážete vytvořit něco úžasného. Jen v sobě musíte najít sílu, která vám pomůže proměnit vaše sny ve skutečnost. Úspěch nezávisí na poslušnosti, ale na vytrvalosti a odhodlání, s jakým následujete své vize. Nepostradatelní vás na téhle cestě trpělivě doprovodí.

Z audioknihy:

Mým cílem je přesvědčit vás, že máte příležitost, šanci podstatně změnit svůj život k lepšímu. Ne tím, že budete dělat něco, co je jednoduché nebo k čemu jste byli vyškoleni, ale že pochopíte, jak se pravidla našeho světa od základu změnila, a využijete tohoto okamžiku k tomu, aby se z vás stal někdo, koho svět bude považovat za nepostradatelného. Začíná to jednoduchým rozhodnutím. Vím, že to dokážete, a doufám, že to uděláte. A jakmile se to stane – pokud se to stane – doufám, že tuto myšlenku předáte dál, někomu, na kom vám záleží.

Každý den šéfové, zákazníci i investoři činí těžká rozhodnutí: koho podpořit a koho eliminovat, kde ubrat a koho se zbavit. V uplynulých dvaceti letech jsem prostudoval osmnáct variant této jednoduché otázky. Zde jsou některé z nich: Proč některá taktika funguje lépe než jiná? Proč jsou někteří zaměstnanci mnohem produktivnější než ostatní? Proč některé organizace na bouřlivých trzích chřadnou a upadají, zatímco jiným se daří? Jak to, že některé myšlenky se šíří na všechny strany, zatímco jiných si nikdo nevšímá? Tato audio kniha je mou odpovědí.

Máte však k dispozici alternativu. Stát se pilířem je postupný proces, stezka, na níž rozvíjíte charakteristické znaky, které vás činí nepostradatelnými. K tomuto účelu se můžete vytrénovat. První krok je tím nejobtížnějším, při tomto kroku zjistíte, že jde o dovednost, a stejně jako u všech dalších dovedností se v ní můžete (a budete) zlepšovat. Každý den, zaměříte-li se na svůj talent, umění a kontakty, které jsou pro pilíř charakteristické, budete o něco méně postradatelní.
V každém podniku v každé zemi na světě lidé čekají, až se jim řekne, co mají dělat. Jistě, spousta z nás předstírá, že by raději měla věci pod kontrolou, disponovala pravomocemi a vnášela do práce své lidské kvality. Ale když pak dostane byť jen poloviční příležitost, během okamžiku se jí vzdá. Stejně jako vyděšení občané dychtiví učinit cokoliv, co jim despota řekne, vzdáváme se vlastní svobody a odpovědnosti výměnou za jistotu plynoucí z toho, že se nám řekne, co máme dělat.
Je to více než sto let, co vůdci naší společnosti začali budovat systém, který je nyní zakořeněn natolik, že podle většiny lidí tady byl vždy a bude napořád. Fungujeme nadále, jako kdyby zde tento systém byl, ale každý den, kdy tak činíme, je promarněný, přicházíme o peníze a unikají nám příležitosti. Měli bychom si uvědomit důvod. Systém, ve kterém jsme vyrostli, je založen na jednoduchém vzorci: Dělejte svou práci. Choďte včas. Pracujte tvrdě. Poslouchejte šéfa. Neflákejte se. Buďte součástí systému. Dočkáte se odměny.

Seznam kapitol

 • 00 Úvod
 • 01 Nový svět práce
 • 02 Jak společnosti vydělávají peníze
 • 03 Když nový systém nahradí starý
 • 04 Přemýšlejte o své volbě
 • 05 Od superhrdiny k průměrnému jedinci
 • 06 Jak se stát pilířem firmy
 • 07 Specialista na řešení problémů
 • 08 Problém s bowlingem
 • 09 Je možné tvrdě pracovat v kanceláři
 • 10 Praktický důvod proč se stát umělcem
 • 11 Odpor
 • 12 Člověk se dvěma mozky
 • 13 Kdy začal odpor ovládat váš život
 • 14 Je to dost důležité
 • 15 Sledování - sledování
 • 16 Sobectví
 • 17 Vedlejší produkt sobectví
 • 18 Vidět jasně není jednoduché
 • 19 Vyberte si
 • 20 Naučte se používat nástroje
 • 21 5 složek osobnosti
 • 22 7 dovedností nepostradatelných
 • 23 Když to nefunguje
 • 24 Bibliografie

Hodnocení

Tomas

Za mna skvela kniha. Urcite vhodna pre velmi velke publikum. Miestami sa opakuje a je trochu dlhsie ako by musela, ale nie je to na skodu. Urcite odporucam kazdemu, jednak dokaze namonitovat a rovnako si myslim ze vie ludom otvorit oci a ukazat co je skutocne dolezite a co nie. Rovnako vzhladom na to ze kniha vysla 1x pred 10timi rokmi tak popisovane skutocnosti sa vobec nezmenili, ba co viac - su este viac aktualnejsie. Nacitana je tie... více

Ladislav

Kniha Setha Godina s názvom "Nepostrádateľní" bola z môjho pohľadu v úvode TOP. Doslova som ju hltal, zamýšľal sa, motivovalo ma to. Horšie je len to, že postupom času akosi zovšednela, už tých nových a zaujímavých informácií nebolo až toľko, veľakrát sa to točilo okolo tých istých vecí. Pointu sa dalo opísať aj kratšie a jednoduchšie. Celkovo to nebolo zlé, ale trochu ma nudila aj nezáživná interpretácia.

Ondřej Choc

V dnešní době se stále přetřásá téma nedostatku pracovních sil ve firmách. V této knize jsou úžasné odpovědi na otázky, jaké lidi mám do firmy hledat, jaké mám podporovat, na co se mám jako majitel firmy zaměřit. Kdo si poslechne tuto nahrávku (asi opakovaně :)), nebude muset hledat lidi, oni budou přicházet sami.

Jana

Autor podava zajimavy pohled na dnesni svet v oblasti prace a uzitecne rady, jak nebyt jen polozkou v seznamu zamestnancu. Moc se mi libi, ze se kniha zameruje zejmena na pocit cloveka z oddvedene prace, jeji smysluplnost a nenuti nas hned menit zamestnani, kdyz se nam neco nelibi, ale spis zkusit delat veci jinak. Sice se take dotyka nasi konkurenceschopnosti na trhu prace, ale prijde mi, ze je to podano velmi nenasilnym zpusobem v por... více

Radek Novák

Kniha názorně ukazuje, jak se dnešní svět vyvíjí a co dělat jinak nže dělá většina populace. Jak vyniknout v konkurečním pracovním prostředí a nebýt tako všichni ostatní, kteří dělají jen to, co musí a nepřidávají do své práce nic osobního.

Jan Peterka

Seth Godin vás naštve. Budete se zlobit sami na sebe i na lidi kolem vás. Budete naštvaní, protože si uvědomíte, že máte navíc. Tato kniha obsahuje silné myšlenky a přímo poukazuje na fungování dnešní společnosti a předkládá "jednoduchý" návod, jak v ní být úspěšný.

Michal Souček

Cool one

Pajkes

Musim povedat ze tato kniha je fakt zasadna. Autor popisuje: - ako v skutocnosti spolocnosti zarabaju a akych primarne zamestnancov hladaju - preco spolocnosti pozeraju primarne na lacnu pracovnu silu - ale hlavne rysy ma pilier a ako sa odlisuje od priemerneho zamestnanca - co je to odpor a ako ho prekonat - ze kazdy sa moze stat pilierom spolocnosti - velke mnozstvo pribehov a vela zaujimavych rad ako sa stat... více

Marek

Na knize se mi líbilo, že přesně určuje situaci, kde se musíte rozhodnout. Co tím myslím? V životě nastal okamžik na uděláni změny. Životní zlom zahrnuje volbu a to neznamená opustit své zaměstnání. Přinutí vás, abyste o svém zaměstnání popřemýšleli. Máte příležitost si vytyčit výraznou vizi pro vlastni budoucnost. Nastal čas přestat si stěžovat na systém a něco se svým životem dělat. Kniha mi pomohla najít svůj pravý potenciál. Kniha s... více

Audiokniha Lektorské dovednosti: Olga Medlíková
0:00
0:00

Lektorské dovednosti

Olga Medlíková

Čte: Martina Procházková

Audiokniha Designérem vlastního života: Bill Burnett, Dave Evans
0:00
0:00

Designérem vlastního života

Bill Burnett, Dave Evans

Čte: Gustav Bubník

Audiokniha Čtyřhodinový pracovní týden: Timothy Ferriss
0:00
0:00

Čtyřhodinový pracovní týden

Timothy Ferriss

Čte: Robert Jícha

Audiokniha Na volné noze: Robert Vlach
0:00
0:00

Na volné noze

Robert Vlach

Čte: Petr Hanák